Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire kell vigyáznom egy 7...

Mennyire kell vigyáznom egy 7 hetes Káj kislányra?

Figyelt kérdés

Sziasztok? 2 napja vettem egy 7 hetes káj kislányt egy ismerőstől (nem tenyésztőtől), és igazából tanácsot szeretnék kérni tőletek a tartásával kapcsolatban volt már egy csomó kutyám ezekbe volt 3 káj is de ilyen kicsi még nem volt.

1x megkapta a parvo elleni oltását a következőre jovoheten viszem.


Akitől vettem azt mondta, hogy ezeknek még annyira gyenge a szervezetük, hogy felügyelet nélkül még az udvarra se engedjem ki mert minden féle vackot össze szedhet.

Este a garázsban van tartva egy kisebb helyen pakoltam bele neki Forgácsot, vizet illetve tápot


Igazából a fontosabb dolgokat szeretném tudni, hogy mire figyeljek oda nagyon mivel etessem és egy nap miből mennyit stb.

A nevelésével 100%-ban tisztában vagyok, inkább a kicsi egészségével kapcsolatban vagyok tanácstalan.



2022. ápr. 16. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Vidd vissza az anyja mellé! 8 hetes kora előtt tilos elválasztani az anyjától, erre törvény kötelez!
2022. ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
12%
mi a f..az a káj
2022. ápr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%

"A nevelésével 100%-ban tisztában vagyok"


Valóban.

Idióta...

2022. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

8 hetes kor előtt el sem kellett volna hoznod, törvényileg, plusz már 2 védőoltással és chippel is rendelkeznie kell ,pont ezért,hogy védettebb legyen mire kikerül az anyja mellől.


Felügyelet nélkül semmiképp se legyen,igen bármit megehet amitől baja lehet. Ha ott vagy rögtön látod mit eszik,kiveszed a szájából.


Én személy szerint a forgácsot is mellőzném,mert szerintem az sem szerencsés egy kölyök kutyánál,eszegeti megakad a torkán meg is fulladhat.


Nonstop ne legyen előtte kaja!


Amúgy is minimum 4 x kéne áztatva jó minőségű junior tápot adni neki 1 nap.


Nem tudom mennyit szánsz az étkeztetésére, de kölyök korban érdemes erre fokozottan ügyelni. Én az Italicus tápcsaládot ajánlom.

De fressis Real Nature wildneress,de akár a Brit care junior is jó választás lehet. Jobb minőségű ételt jobban hasznosítják.


Mennyit kell adni belőle,ez táp függő mindegyik zacsiján ott van és azt osztod 4 felé. Aztán 4 hónapos kortól mehet napi 3 étkezés, fél évesen a napi 2. Nagytestű lesz náluk célszerű tartani a napi kettőt. Legalábbis ismeretségi körben akinek 30kg+ os kutyája van inkább kétszer etet.


Ha viszed oltani,majd kérjél féreghajtást is.Érdemes 4 hónapos korukig két hetente féreghajtózni őket.


Aztán a kullancs bolha védekezésről is érdeklődd meg a dokinál mit ajánlj.

2022. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ezt nagyon elcseszted! 7 hetes, nálad se lehetne, ki van ba..va a garázsba, egyedül, a hidegbe, forgácsba (wtf?) és azt sem tudod, hogy azzal kéne etetni, amit ott kapott, ahonnan elhoztad.
2022. ápr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Volt már 3 kutyád de mégse tudod hogy 8 hetes korában hozható el leghamarabb? Elég fontos egy kölyök megalapozásánál hogy pontban 8 hetesen legyen leválasztva, se hamarabb se később.

Azt meg hogy tudatában is vagy annak hogy nem tenyésztőtől hoztad, de ez kicsit se zavar, mindent elmond.

2022. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kutya tarsallat. Nem garazsdisz. A lakasba vidd be !! Ilyen kis kutyat meg folyamat magad mellett kell tartani!!

Ha ezt nem erted,vidd vissza szegenyket az anyjahoz.

2022. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kellene állatot tartanod, ha ennyi felelősség szorult beléd (szapit pénzelni) és ennyire semmibe veszed az állatbédelmi törvényeket. Ha már most állatkínzást követsz el. Vidd vissza a szapis cimbidnek és vegyél egy plüss kutyát. Tudod, arra nem kell vigyáznod. Talán ahhoz elegemdő a felelősség érzeted és az iq-d.
2022. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Káj? az meg mi?
2022. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Kaukázusi juhász kutya
2022. ápr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!