Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hetes Rottweiler kiskutya...

7 hetes Rottweiler kiskutya miért nem eszik?

Figyelt kérdés

Adott egy 7 hetes Rottweiler. 3.8 kg, a napi adagja harmadát alig eszi meg.


(A kutyatáp: Select Gold Sensitive Maxi Junior... ezt ajánlották a Fressnapf-ban)


Két napja van nálunk, volt féregtelenítve is. A következőt két hét múlva kapja.


Széklete naponta többször is van és nem látszik rajta, hogy bármi gondja lenne, viszont aggaszt a súlya, mert több oldalon is olvastam, hogy 4,5-5 kg-nak kéne lennie.


Tapasztalt valaki hasonlót?

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. nov. 25. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szaporítótól van a kutyád, 8 hetes kora előtt el sem hozhattad volna. Ezt törvény írja elő! Tehát kitudja milyen beltenyészet eredménye, mi baja lesz még és mekkora súlyú, méretű lesz...
2020. nov. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos az elsőnek igaza van, hiába pontoztad le.

Érdemes lenne elmenni állatorvoshoz vele, megkérdezni, szerinte hány hetes a kölyök, valószínűleg max. 6 hetes, ezért kisebb.

2020. nov. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Azt kellett volna adni neki, amit eddig is evett, ott, ahonnan hoztad. A hirtelen tápváltás sok gondok eredményezhet, pláne egy ilyen pici kölyöknél, akinek még az anyja mellett lenne a helye. Új neki a hely is, semmi ismerős dolog nincs, más a kaja is, ki tudja mennyire egészséges...Vidd állatorvoshoz!
2020. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Te kutyad meg Puppy es nem Junior!
2020. nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Hát igen, szaporítótól van a kutyád, mert 8 hetes előtt nem szabadna hogy nálad legyen.

De egyébként általános esetben ha az első napokban nem annyira eszik egy kutya, az szerintem nem feltétlen jelent semmit. Mármint, új hely, meg minden. Nekem is az egyik kutyám az első nap nem evett szinte semmit se. De aztán ahogy egyre jobban megbarátkozott a környezettel, egyre elevenebb lett a kis vacak. :D


Viszont a súly kapcsán... hát mivel nem fajtatiszta, meg alapból csak 7 hetes, ezért a standard súly sem jelent semmit. Lehet felnőttkorában csak 30 kg-s lesz. Kitudja. Nem fajtatiszta, az ilyen kutyáknál sosem lehet tudni biztosra. Persze általában a szaporítós kutyák is azért hajaznak a fajtára, de eltérőek is lehet a kinézetük.

2020. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
#5 vagyok. Meg amit a 3-as válaszoló említett, amikor elhozod a kutyát, általában azt tanácsos adni, amit addig is kapott, vagy pedig fokozatos átváltani más tápra. Ez kölyök és felnőtt kutyáknál is így van.
2020. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem én pontoztam le őket. Sajnos az illető, akitől vettük a kutyust nem adott tápot, de elmondta milyen kell és hogy lehet kapni a Fressnapfban, de ez nem így lett és a hölgy ezt a tápot ajánlotta. Így jártam.

2020. nov. 25. 18:58
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Hogy érted, hogy nem adott tápot? Mit ettek? 4 hetes korban már rendes kaját szoktak enni, akkor 3 hete nem ettek a kutyák? Vagy 7 hetes korukig cumiztak? Vagy ezt hogy kell elképzelni? :D
2020. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 nem a kutyáknak, hanem nekünk, amikor elhoztuk.
2020. nov. 25. 19:07
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Még az anyja mellett lenne a helye.
2020. nov. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!