Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez "könnyű" fajta? Kezdőknek...

Ez "könnyű" fajta? Kezdőknek való?

Figyelt kérdés

Követek egy nőt akinek van több ausztrál juhásza, mindig sportol velük kirándul stb stb, dog dancing versenyek ilyenek. Ahogy olvastam a border collival valamennyire egy lapon említhető, de talán egy collienél eggyel kisebb energiabomba. Szóval én mindig nagyon azt vettem le hogy az ausztrál juhász nagy mozgásigényű, nem kispajti kutyának való fajta.


De viszont követem a magyar közösségi médiát is, kettő youtubernek is ausztrál juhásza van, mindkettő hobbi kutya. Öltöztetik, játszanak vele, fényképezik, sétálnak vele a belvárosban és ennyi egy napjuk, dokumentálva van az egész. Nem kertesben lakik egyik sem. És ők sose mondják hogy nagy mozgásigénye lenne a fajtának, vagy különösebben nehezen kezelhető fajta, sőt mondták hogy nekik is első kutyájuk és nagyon cuki mindenkinek ajánlják. Az egyik kutya gazdája egyszer mondta is hogy azért választotta ezt a fajtát mert szép különleges a színe. Ja és tenyésztőtől van mind 2 persze, szóval a tenyésztő se nagyon beszélte le őket ahogy láthatjuk.



Szóóval ezek alapján most mi az igaz? Vagy egy kutyafajta igazodik a te életetdhez és aszerint kezd ő is viselkedni?



2022. ápr. 19. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kutya tud alkalmazkodni, de nem feltétlen jó neki. Szerintem a külföldi tartalomgyártó a követendő példa.
2022. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mit látsz instán, facebookon vagy youtubeon bizonyos emberektől, nem feltétlenül fedi a valóságot. Hiába a cuki fotók, amúgy meg lehet naponta szidja szerencsétlen kutyát, hogy miért szaggatja szét már a harmadik kanapét idén, mert annyira unja magát.

Az, aki a szép színe miatt választ egy kutyát, az egy barom, így látatlanban is. Nem épp követendő példa.

2022. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha "ennyi a napjuk" akkor nettó állatkínzók.
2022. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyatartás a kutyáról szól. Ez nem vitatható tény.

Belemehetünk ebbe ezer módon ezer irányból, szabadon választott mélységig, ha optimális egészséges viszonyról beszélünk, mindig ugyanoda lyukadunk ki: A kutyatartás a kutyáról szól.

A fent említett youtubereknek egy kutya ugyanolyan kiegészítő, mint egy táska. Ez egy mélyen elítélendő, önző, birkánál is primitívebb magatartás.

2022. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan azt sose fogja feltenni instara, hogy a kutya eppen aznap mit szedett szet unalmaban vagy ha feljelentik a szomszedok az allando ugatasert, amit a kutya unalmaban muvel.

Ne aggodj, ezek nem kerulnek ki a nagykozonseg ele.

A kutya igazodik valamennyire a ritmusodhoz (pl esti alvas, etetes, setak), de csak a te kedvedert egy nagy mozgasigenyu kutyabol nem lesz egesz nap kanapen doglo kutya.

Ha nem mozgatod le, feltalalja magat, szetszedi a hazat.

2022. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem rengeteg kutya alkalmazkodik. Mármint vannak olyan kutyák, akik ki vannak rakva a kertbe, naponta alig foglalkoznak velük, de nem feltétlen örjöngő, mindent szanaszét szedő kutyák. Viszont attól függetlenül, hogy nyugiban meg vannak a kertben, nem jelenti azt, hogy élvezik, hogy ott vannak egész nap egyedül és senki sem törődik velük. Szóval valószínűleg náluk is ez van, hogy a kutya tűri, de valószínűleg ő se annyira élvezi az életét.


"sőt mondták hogy nekik is első kutyájuk és nagyon cuki mindenkinek ajánlják. Az egyik kutya gazdája egyszer mondta is hogy azért választotta ezt a fajtát mert szép különleges a színe." Ahogy előttem is írták, ha valaki így nyilvánul meg a kutyájáról, akkor tényleg az süt le róla, hogy ezeknek az embereknek a kutya ugyanolyan kiegészítő, mint egy táska. Meg na, "nagyon cuki mindenkinek ajánlják". Hát szerintem pont, hogy nem kéne mindenkinek ajánlani egy ilyen kutyát. Semmilyen kutyafajtát sem kéne mindenkinek ajánlani, mert minden kutya más, másféle mozgásigény, stb. Nem az alapján választunk kutyát, hogy cuki az adott fajta.

2022. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon elavult ez a "nagy mozgásigényű kutyának udvar kell" megközelítés. Nem olyan biztos, hogy a youtubereknél olyan rossz helye lenne a kutyáknak, a gazdáik a nap nagy részében velük vannak, a belvárosban sétálva is simán lemozgathatják őket, ott is vannak parkok és az ilyen kutyákat inkább a fajtársakkal való futkározás, labdázás fárasztja le. Én is szeretem fotózni a kutyáimat, meg menhelyi kutyákat is és bármennyire furcsán hangzik, egy fél órás "fotózás" nagyon sok energiát ki tud venni belőlük (a sok helybenmaradás és a különféle testhelyzetek felvétele mentálisan lefárasztja őket, a sajátokat meg szeretem mozgásban fotózni vagy különlegesebb trükkök közben és a végén sokszor lóg a nyelvük). Aztán almon belül is vannak különböző vérmérsékletű kölykök, ki lehet fogni egy kisebb-közepes mozgásigényűt akár aussieból is


Szerintem az a jó kezdő kutya az együttműködő kutya, akinek a gazdájához hasonló energiaszintje van és meg tudják találni a megfelelő közös elfoglaltságot. Nekem pl border volt az első kutyám és sokszor még "kevésnek" is bizonyult. Nem nyomtam le vele naponta egy teljesítménytúrát, hanem főleg agilityztünk, trükköztünk, labdáztunk, frizbiztünk és néha bicikliztünk vagy futottunk. Teljesen jól elvoltunk, nem voltak nagy rombolásai. Szerintem a border és az aussie egy olyan fajta, ami olyan embereknek való, akik mozgalmas kutyás életet szeretnének élni és tanítani szeretnék a kutyáikat. Mindegy, hogy hányadik kutyája az illetőnek, ha nem akar rá időt szánni, bele se kezdjen.

2022. ápr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!