Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Menhelyi...

Mit gondoltok? Menhelyi felnőtt kutya nevelése nehezebb, mint egy vásárolt kölyöké?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 24. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz erre mit mondani, a kutyáktól függ. Lehet kifogsz egy nyugis, mindenért hálás, együttműködő menhelyit, vagy egy túltenyésztett, ideggyenge vásárolt kutyát. És fordítva is, lehet a menhelyi egy sokat bántott, változásra képtelen kutyus szegény már, a vásárolt meg egy szuper képességű.


De ha beleszeretsz egy menhelyes kutyába, valószínűleg őt fogod választani, mert meg akarod menteni. És ez lenne a legjobb forgatókönyv, mindenkinek, még ha véletlen vele éppen nehezebb is.

2022. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Más.

Egy kölyök még valamelyest tiszta lap - leszámítva, hogy hozza magával a fajtajelleget és a genetikát -, a menhelyi kutyus valószínűleg tele van lelki sérülésekkel.

Így a kettő nem feltétlenül összehasonlítható.

2022. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet párhuzamot vonni, teljesen mások lehetnek a problémák.

Egy kiskutya biztosan acél idegeket kíván, a szobatisztaságtól, a lakás szétszedésén keresztül a nevelésig. A menhelyi felnőtt kutya lutri, az esetek 90%-ában semmi gond velük, de ha van azt nem pár hónap megugorni.

2022. ápr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Az örökbefogadott kutyánál előfordulhatnak traumák, pl a zajoktól, biznyos embertípusoktól lehet hogy egész életében rettegni fog. A rehabilitálása pedig nem könnyű menet. Azt mondják akkor fogadj örökbe ha felkészültél arra hogy a 0-ról kell nevelned ugyanúgy mint egy kölyköt. Csak ugye nehezebb is mert mégis egy nagyobb testű rángat a pórázon, nem egy kölyök.

Komolyabb munkára, segítőkutyának vagy akárminek eleve csak kölyköt érdemes képezni, mert a kiválasztás is fontos meg hogy pár hetes korától mát építve legyen.


Szóval ja, esetfüggő. Viszont egy "tiszta lapú" kölyköt könnyebb magad mellé formálni, azt szokták mondani hogy ha az első 1-2 évben a maximumot beleadod egy kölyökbe, lesz egy szuper kutyád 15 évig. Na menhelyesnél ez nem 1-2 év, és lehet hogy hiába teszel meg mindent a berögzött traumáin nem tudsz 100%-ig segíteni. Persze ennek ellenére is nyújthatsz neki egy kiváló életet.

2022. ápr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem attól függ, hogy mi vele a cél, milyen körülmények között kell a kutyának megfelelnie. (pl kertesház+séta a határban, ahol nem igen találkozik senkivel vagy a nagyvárost kell elviselnie, sok különböző idegennel, más kutyákkal, akik esetenként póráz nélkül odarohannak hozzá és ledominálják.)

Általánosságban szerintem egy mindenki által problémamentesnek mondott felnőttként örökbefogadott kutyával könnyebb, mint egy kölyökkel. A menhelyi kutyák fele, ahogy megfigyeltem, ilyen, viszont őket gyorsabban is viszik, egy problémás kutyát négyszer-ötször annyi idő örökbeadni, gyakran beragadnak és így nyílván úgy tűnik, hogy sok a menhelyi problémás kutyus. Mióta kutyázom, azt vettem észre, hogy rengeteg ember, hiába vesz kölyköt, el fogja rontani, ha az az első kutyája, sokszor még durvább problémái is lesznek, mint egy átlag menhelyinek.


Két kutyám kölyökként került hozzám, egyikbe pedig önkénteskedés alatt szerettem bele és fogadtam örökbe felőttként. A nevelésével sokkal kevesebb probléma volt, egyedüli nehézség a mindenféle fun trükkök tanítása a mai napig, de ezzel az emberek nagy többsége nem is foglalkozik, így tulajdonképpen egy tökéletes kutyust kaptam

2022. ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Ez csak a kutyától és az embertől függ. Ilyet nem lehet mondani, hogy az egyik nehezebb vagy könnyebb.

Megbocsáss, de olyan kérdez ilyet, aki a legkevésbé sem ért a kutyákhoz. Az ilyennek pedig mind a kettő túl nagy feladat.

2022. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Ket orokbefogadott van, a kulonbseg hogy az egyik egy 3 eves makacs fajta, persze sokat javult a viselkedese, miota nalunk van, de őt soha nem fogom elengedni porazrol, mert ilyen teren egyaltalan nem bizom benne. Idegeneknek sem fogom mondani, hogy simogassak meg, olyan kis baratsagos, a ferfiak tobbseget egyszeruen utalja es tamadja. Macskaval sem tudnam osszeszoktatni biztonsagosan soha.


Meg van a masik, aki 3 honaposan kerult ide, maga a tökély, mindenkivel es mindennel kompatibilis, meg a tyukokkal is baratsagos, van egy mezo nem messze tolunk, őt nyugodtan elengedhetem, mert par meternel messzebbre nem megy, elso szora jon, szinte tanitani sem kellett. Kolyokkent szetragott ezt-azt, de ennyi.

Szerencse kerdese is, milyen a kutya habitusa alapbol, de ha az elso kutyat is kolyokkora ota en nevelnem, biztosan jobb lenne a termeszete, es nem elte volna fiatalkorat bantalmazo emberek kozt...

2022. ápr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

A kutyától függ. Mondjuk a makacs kamaszkort egy felnőtt kutyával megúszod, amikor mindent hajlamos a kutya elfelejteni, amit addig tanultatok, de lehet más, előéletből jövő nehézség. Tiszta lappal indult kölykökből és felnőtt mentett kutyák között is vannak keményebb diók és együttműködőbbek.

Talán annyit érdemes szem előtt tartani mindkét esetben, hogy mindig jöhet valami váratlan, amire addig nem gondoltál.

2022. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz összehasonlítani. Egy kiskutyával teljesen a nulláról indulsz. Elég nehéz velük, főleg az első 2 hónapban.

A nagyobb kutyusok álltalában már sokkal szociáltabbak (nem az összes).

Plusz ez nem is igazán fajtától függ. Persze a német juhászt hamarabb megtanítod pl az "ül" szóra mint a mopszot. De ez akkor sem ilyen. Sokat szoktam mondani, hogy minden kutya más.

Úgyhogy nem hinném, hogy ez alapján lehetne mondani egy kutyafajtát is.

2022. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Környezetemben a menhelyi kutyakkal nincs jo tapasztalatom. Sokkal tobb energiaba telik az atneveles, rehabilitacio.Ha annyira serult a kutya.


En 100x inkabb egy tenyésztől vasarolt kölyök, mint egy menhelyi felnőtt.



Sosem tudhatod, hogy mi valt ki nala felelmet vagy agressziot.


Sot az utcaban az egyik menhelyes 2 honapig szuperul viselkedett aztan kinyilt a csipaja es alig birnak vele,jarnak vele kutyasuliba is stb sokat foglalkoznak vele. De nehez eset lett.


Nekem tenyesztotol van a kutyam. 6 het alatt szobatiszta lett. Kamaszkorban volt egy ket nehezseg de magántrener segitsegvel megoldott par alkalom utan.


Fajtajabol adodoan van hogy kiutkozik a makacs terrier ver, de en makacsabb vagyok nala :D



Menhelyi mixnel nem lehet tudni milyen fajtakbol lehetnek benne, lehet xy emberhez xy fajta nem is lenne valo.


Szomszedunk utcarol mentett egy kutyat de szegenyt mar minden hazbol kiutaltak, mert ugat a kutyaja, mindenre. En mondtam neki vmi pumi/puli mix lehet. Pumira nagyon hasonlit. Ezek ugatosak mivel terelő fajtak.


Kicsinek ez nem látszódott, nyilvan...


Hiaba farassza, a kutya labmellett poraz nelkul megy brutal engedelmes, de ugatos. Nem tud vele mit kezdeni. Sajnos nem tömbhazba valo. Mar elkoltoztek, neha ossze futok vele, de mondja onnan is mennie kell a kutya miatt :(


Szoval a menhelyes, befogadott lutri mind viselkedesben, mind jellemben.


En csak tapasztalt elhivatott kutyasoknak ajanlom a menhelyi kutyakat.


Lehet valamelyikkel nem lesz gond. De amelyikkel igen azzal megfognak szenvedni.

2022. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!