Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Nexgard Spectrat adunk a...

Ha Nexgard Spectrat adunk a kutyánknak, akkor kullancscsípés esetén elpusztulnak a kullancsok?

Figyelt kérdés
Találtam egyet a padlón, de még kicsit mozgott.
2022. ápr. 25. 16:25
1 2
 1/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
59%
Akkor pusztulnak el a kullancsok ha befúródnak a kutyába és elkezdik szívni a kutya vérét amiben ott van a méreg. (ugyanez érvényes a többi élősködőre is)
2022. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

“Hogyan fejti ki hatását a Nexgard Spectra?

A Nexgard Spectra-ban található hatóanyagok azáltal fejtik ki hatásukat, hogy megzavarják az élősködők idegrendszerében az idegsejtek közötti jelátvitelt (neurotranszmisszió), ami az élősködők bénulását és pusztulását eredményezi.

Az afoxolaner „ektoparaziticidként” hat. Ez azt jelenti, hogy elpusztítja azokat az élősködőket, amelyek az állat bőrén, bőrében vagy szőrzetében élnek, mint például a bolhák, kullancsok és az atkák. Annak érdekében, hogy a bolhák és a kullancsok találkozzanak az afoxolanerrel, rá kell kapaszkodniuk a bőrre, és el kell kezdeniük a kutya vérének szívását. Az afoxolaner elpusztítja a bolhákat, még mielőtt azok petéket rakhatnának, és így hozzájárul a kutya környezetében kialakuló fertőzöttség csökkentéséhez.

A milbemicin-oxim „endoparaziticidként” hat. Ez azt jelenti, hogy elpusztítja az állatok testén belül élő élősködőket, például a férgeket.”

2022. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Általában döglött, de nem megszívott kullancsokat találok, ritkán előfordult, hogy olyat fordítottam ki a kutya bőréből, ami pont rúgta az utolsót. Ha nem volt megszívott és a földön találtad, akkor úgy sejtem inkább olyan példány, ami kapaszkodót keresett a kutyán (vagy rajtad), de szívás előtt lepottyant.
2022. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valoban bele tud menni a kutyaba a kullancs, ezert persze van 1% esely a kullancs altal terjesztett betegsegekre, hiaba pusztul rogton el, azt hiszem ez benne is van a tajekoztatojaban.


Az en kutyam 1 eve kapja ezt, soha egy kullancsot nem talaltam meg benne, pedig surun kirandulunk meg alapbol is nagyon kullancsos reszen lakunk. Ellenben bennem mar volt kullancs iden (is) annak ellenere, hogy befujom magam mindennel is...:D

Szoval nekunk bevalt a tabi.

2022. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, mi is a kezdetektől, már több, mint 3 éve használjuk, és alá tudom támasztani a hatékonyságát.

Szinte napi szinten járunk az erdőbe, utána mindig át szoktuk nézni. Ha találunk, kiszedjük, a biztonság kedvéért össze is nyomjuk, majd a lefolyóba kerül.

Most viszont megijedtem, mert ilyen még nem fordult elő, hogy a padlón találtam. Nem mászott épp, de mikor felszedtem mégis mozogtak a lábai.

Előfordulhat, hogy a kutya kaparta ki magából vakarózás közben, mielőtt átnéztem volna? Kérdésem igazából erre vonatkozna. Ha a kutyából pottyant ki, lehet -e "félholt " állapotban? Illetve ilyen esetben tud-e még csípni, vagy a végét járja?

Hónap elején van a fordulónap, lehet -e ilyenkor már gyengébb az ereje a szernek?

2022. ápr. 25. 22:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem volt megszívva. Megszívottal még én sem találkoztam benne.
2022. ápr. 25. 22:01
 7/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Lehet hogy csak a szőrén mászkált,elvileg 20-30 percig a kutya szőrén van a kullancs és csak utána fúródik be.
2022. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igaz, köszönöm a válaszokat.
2022. ápr. 26. 07:47
 9/11 anonim válasza:
Sziasztok! Bocsánat az offért, de meg tudnátok mondani, hogy milyen áron mozog ez a cucc? Ha megkérek egy állatorvost, az felírja nekünk és egy állatpatikában kiváltom?
2022. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

9. válaszoló.


Először kell egy szívféreg teszt, ha negatív a teszt akkor mehet a tabletta (Negxard Spectra vagy Simparica Trio) vényköteles.


Az árakat itt megtalálod: [link]

2022. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!