Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez a környéken?

Miért van ez a környéken?

Figyelt kérdés
Van egy pár kutya, huszonéves gazdákkal, úgymond "plázacicákkal", és a kutyák folyton bántani akarják a keverékemet. Hiába engedem oda, a kutya sipítozik, vicsorog és ugat. Annyira idegesítő, az enyém pedig fiatal, játékra éhes, (ismerkedni is szeretne a többiekkel, imádja a kutyusokat) aztán én vagyok leszidva, hogy miért engedem oda. Néha azt is tapasztalom, hogy az ilyen kis fehér szobakutyák letámadnak embereket, vagyis le akarnak támadni embereket. Miért ilyenek a kutyák? Nem lettek összeszoktatva másokkal?
2010. szept. 16. 16:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyanok, mint a gazdáik.
2010. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek hozzászokva más kutyákhoz. Légy te az okosabb, és ne engedd oda hozzájuk a kutyádat.
2010. szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen azért. Ezek a gazdik azt hiszik cukorból van a kutyájuk és elolvad ha valaki hozzájuk ér. Emiatt nem engedték kutyák közelébe soha őket, azért lettek ilyenek. Nem az ő hibájuk, az embereké.

Velem is nagyon sokszor előfordul ez, kistestü keverékem van, ahogy leirtad nagyon hasonlít a tiedre, volt már olyan, hogy azért küldtek el minket, mert most volt megfésülve a kutya, és felkötve a haja, és ne borzoljuk össze. Jah meg a másik, hogy nem szabad hagyni játszani őket, mert akkor agresszivek lesznek. Nah az ilyen hülye felfogásu gazdák kutyáiból lesznek a kis idegbetegek, és sajnos nálunk ők vannak többségben.

2010. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Általában az ilyen kis plázacicáknak a kutyájuk teljesen antiszociálisak, ez ugye abból adódik, hogy állandóan felkapkodják, ha másik kutya közeledik. Az emberekkel pedig azért, mert ők tartják magukat falkavezérnek, és ha úgymond valaki belép az ő területükre akkor ők nekik kell megvédeni a gazdát.
2010. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem, nem lettek összeszoktatva. A mienket 9 hónaposan hoztuk el, azóta nagyon szereti a kutyusokat, az emberekkel is egyre jobb a viszonya. :)
2010. szept. 16. 17:04
 6/26 anonim ***** válasza:
33%

Most pontozz le de szerintem te vagy a hibás. Mindenkinek magánügye mit csinál a kutyájával, bár tény hogy ezek rosszat csinálnak velükd e ez sajna nem ránk tartozik. Azt viszont ALAPVETŐ ETIKETT, hogy te a kutyás soha senkihez, sem kutyához sem emberhez nem engeded oda előzetes kérdezés nélkül. És ez póráz nélküli kutyára is vonatkozik. Amíg az nem megy hozzád addig te sem engedheted oda kérdezés nélkül. Joga van minden embernek, kutyásnak eldönteni hogy akar-e barátkozni a te kutyáddal, te viszont ezt nem hagyod nekik.

Én nem vagyok plázacica, munkakutyám van, és kutyaiskolázok vele meg minden de én is r*hadt mérges lennék ha csak úgya odaengednéd hozzánk. Mert pl szocializált, de nálunk van a cuccom, jutalomfalat, akkor ő bizony nem barátkozós hanem védőüzemmódba lép és nem díjazza ha valaki odatolakodik. Vagy ha épp gyakorlunk és ki van kötve a cuccom mellé... Te nem ismered más kutyáját, lehet tüzel, beteg, félős, agresszív, harapós, akármi amit te nem tudsz. Vagy egyszerűen csak nem vagytok szimpik, vagy sietünk éppen.

Azon kívül felelőtlen is vagy, mert veszélyezteted a kutyád. Nagy esélye van hogy valaki bántani fogja mérgében, pl felrúgja. Vagy éppen egy olyan kutyád fogsz ki aki vadállat. Hidd el ennek nincs mindig előre jele. És elkapja a kutyád, aztán annyi... Úgyhogy gondold meg. Szerintem mindenki beláthatja hogy igazam van.

2010. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%
Hát én nem látom be, hogy igazad van. Szerintem a kutyának sokkal fontosabb, hogy ismerkedjen, barátkozzon, játszon más kutyákkal, mint bármilyen munka, gyakorlás, vagy neadjisten a frizurája állapota. Privát vélemény. Nekem az a legfontosabb, hogy a kutyám boldog legyen.
2010. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
48%
Én meg azt mondom ne másokon akard az akartuk nélkül szocializálni a kutyád. Vannak hülye emberek akik elrontják a kutyát de ettől függetlenül nem szabad senkihez sem odaengedni kérdezés nélkül a sajátod...
2010. szept. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én is meg szoktam kérdezni, hogy engedhetem-e, de azért, hogy nem agressziv, vagy beteg netán a kutya. Ha nem, nem látom be az okát, hogy miért nem engedik oda. Általában azért nem, mert jajj kicsi, jaj fél, jaj összekoszolja magét, jaj összeborzolja magát, meg ilyenek. Ezek szerintem elég hülye indokok...
2010. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
17:19 ja te félreértettél engem. Én nem azt mondtam hogy azoknak a plázacicáknak igaza van hanem hogy ettől függetlenül senkihez se engedd oda csak úgy. Az meg magánvélemény hogy kinek mi a fontos. Hidd el, attól hogy a kutya azt csinál amit akar, akkor játszik amikor akar, nem lesz boldogabb. A kutyának falkavezér kell aki irányítja.De ez magánügy.
2010. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!