Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdőbe nem tilos elengedni a...

Erdőbe nem tilos elengedni a kutyát? Akkor ezek mik?

Figyelt kérdés

Itt van pl egy tiktokos csatorna

[link]

ők folyamatosan kutyás túrákra járnak, a kutyák állandóan el vannak engedve, van hogy 20+ kutyával vannak. De ez csak egy példa, rengeteg ilyet látok hogy hirdetnek, szerveznek, tök random kinéznek egy túraútvonalat a kutyák meg futnak le föl. Kutyatrénerek, kutyakozmetikusok, rehabilitációs kutyakiképzők, szolgálati kutyások stb emberek, ne mondja már nekem senki, hogy nem tudják hogy tilos elengedni. Ha meg senki nem tartja be, és soha nem is büntetnek érte, minek van hangoztatva?



2022. ápr. 27. 17:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
31%
Én csak azt nem értem miért kell így odalenni. Jó hogy nem már nemzeti gyásznapot tartsunk egy őz miatt. Most ha itt mimózáskodnék meg bőgnék miatta, csóri nem támad fel. Sajnos így alakult.
2022. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%
Azt kihagytam, hogy akar csapdaba is lephet, vagy felehet barmi szemetet, mergezett hust, vakcinazott hust. Lovasokra is veszelyes. Szoval egy szabadon futkarozo kutyara veszelyesebb ez a poraz nelkuli dolog igazabol, mint a vadakra. Ha meg baja lesz/elpusztul/eltunik megy a siras. A gazdi felelossege a kutyat biztonsagban tudni.
2022. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
Mondom, én egyszer voltam erdőben a kutyámmal, de pórázon volt. Egy yorkie nem tett nagy kárt az erdőben szerintem.
2022. ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%

Lol 10-est hogy leszavazták, pedig mennyire igaza van. Ordít a csajról hogy bajok vannak, már arról ahogy a kutyáról beszél.

1) Öltöztethetjük a kutyákat kis tütükbe és bánhatunk velük kisbabákként, attól még ragadozók maradnak, teljességgel természetes ösztönökkel amik bizonyos helyzetekben azt "parancsolhatják", hogy vadásszanak, öljenek. Ettől a kutya nem lesz kegyetlen, nem lesz gonosz vagy gusztustalan szörny. Csak egy állat.

2) Az őz egy zsákmányállat könyörgöm. Nem csoda hogy senki nem segített neki, mert mindenki tudja hogy felistápolják Bambit, meghatódva nézik ahogy visszaaraszol az erdőbe... aztán elkapja és széttépi az első arra járó ragadozó.

2022. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó köszi! Én ezért nem vagyok elájulva tőle, zsákmányállat. Nem Bambika a Disney rajzfilmből. Gondolom ha a csaj asztalán lenne pörkölt formájában, azzal semmi gond nem lenne.
2022. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%

"Mondom, én egyszer voltam erdőben a kutyámmal..." Már bocs, de erre büszke vagy? Budapesti vagyok 2 lakás-kutyával, de el nem tudom képzelni, hogy bekényszerítsem őket egy teljes életre a betondzsungelbe.


Az a valóság, hogy itthon nem tudod hol lefárasztani tisztességesen a kutyádat. Mondom ezt úgy, hogy heti 4 db edzésük van, de az akkor sem egy 20 km-es túra, ahol lehet kutya is a kutya. Akkora kutyafuttató amit értelmesen lehetne használni, alig pár darab van a városban. Arról nem is beszélve, hogy mindenki ledöbben, amikor külföldiként rájön hogy gyakorlatilag sehol nem lehet póráz nélkül az országban a kutya. Eddig mindenki azt mesélte akivel ez szóba került, hogy ez náluk sokkal szabadabban van kezelve. Az oké hogy a városban legyen pórázon, de hogy egy mezőn... És nem, a flexi nem megoldás, a 10 méteres nem megoldás a lefárasztás problémájára (másra természetesen igen).

2022. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
74%
Hova a phaszba fárasszak le egy 5 kilós kutyát? Csórikámmal megyek egy nagy kört és már húzza is a csíkot haza, valamint minden este leviszem a futtatóba. 1,5-2 órára, ott is játszik. Amúgy sem kérdeztem a véleményedet, az meg pláne nem érdekel hogy szerinted mit csináljak egy yorkieval. Park mellett élünk, tehát még zöld is van.
2022. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Lopni is tilos, mégis léteznek tolvajok.
2022. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%
Tudod hány yorki, csivava jár túrázni?! Kutyák basszus, nem plüsskutyák!
2022. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
26%
Akkor sincs semmi közöd hozzá hogy nevelem a kutyámat. Köszönöm.
2022. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!