Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdőbe nem tilos elengedni a...

Erdőbe nem tilos elengedni a kutyát? Akkor ezek mik?

Figyelt kérdés

Itt van pl egy tiktokos csatorna

[link]

ők folyamatosan kutyás túrákra járnak, a kutyák állandóan el vannak engedve, van hogy 20+ kutyával vannak. De ez csak egy példa, rengeteg ilyet látok hogy hirdetnek, szerveznek, tök random kinéznek egy túraútvonalat a kutyák meg futnak le föl. Kutyatrénerek, kutyakozmetikusok, rehabilitációs kutyakiképzők, szolgálati kutyások stb emberek, ne mondja már nekem senki, hogy nem tudják hogy tilos elengedni. Ha meg senki nem tartja be, és soha nem is büntetnek érte, minek van hangoztatva?



2022. ápr. 27. 17:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
40%
Ráadásul ha 5 kg akkor a standardnak is megfelelő méretű kutya (vagy dagadt) yorki, ami dícséretes. De még jobb az lenne, ha kutyaként lenne számon tartva a családban.
2022. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
59%
Törődj a saját dolgával!
2022. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%
Hú de az elevenedbe tapostam, nem kell ennyi stressz senkinek. Nyugi, az a hosszú élet titka. A kutyának meg az, ha kutyához méltó életet biztosítunk neki. Jó kaja, szeretet, család, szabályok, keretek és sok felfedezni való. Amit ugyanazon a 2 km-es távon lehetetlen megoldani.
2022. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
56%
Csak vedd már észre magad hogy nem kérem a kioktatásodat?! Legyen már ennyi intelligencia benned. További szép estét.
2022. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj nálunk 3 park van . Egyből ki vannak tiltva a kutyák kb 5-6 éve. A másik kettőbe meg csak pórázon lehet bevinni.


Én ezer éve a tiltott parkba járok (nem erdő, egy nagyon nagy körbe kerített park,a kastélynak) Ahová tilos bevinni kutyát. Ehhez képest elég sok kutyás látogatja. Még az ott dolgozók sem szóltak soha :D


Másik kettőbe is póráz nélkül vannak jó részt.



Mi ha kirándulunk csak belátható helyen engedem el a kutyáimat. Full erdőben flexin vannak.


Mezőn szabadon.


tiltott park belátható pont ideális. Ott tudom lefárasztani őket.

2022. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
74%

Nekem erről aza a vélemények, hogy aki konkrétan megtiltotta a prózá nélkül sétáltatást annak nincs kutyája és nincs tisztában a kutyatartás dolgaival.

Egy normális gazdi tisztában van vele (mert nyilván kellőképp ismeri a kutyákát), hogy egyáltalán lehet e a saját kutyáját póráz nélkül sétáltani vagy sem (ez ugye a kutya viselkedésétől függ).

Én konkrétan úgy szoktam csinálni (kicsit forgalmasabb helyen lakom a kutyámmal), hogy napközben is és későestibb órákban is sétálok vele. Nap közben pórázon viszem, mert akkor sokan vannak kinn az utcákon és bár tudom, hogy nem bánt senkit és valószínűleg elengedhetném, de nagyobb forgalomban biztosra megyek. Aztán mikor későestibb órákban megyünk le újra, akkor elengedem (akkor is van nálam természetesen póráz, hisz bármikor szükség lehet rá), mert olyankor már nincs forgalom üresek az utcák. Továbbá én is járok vele kutyafuttatóra természetesen. Néha mi is megyünk erdőbe, de ott én sem szoktam elengedni, mert tudom, hogy benne van a pakliban, hogy megérez valamit, elszalad és akkor jobbik esetben bottak üthetem a nyomát rosszabbik esetben, meg amiket korábbi válaszolók írtak (vadász lelövi, csapdába léphet, stb.). De amúgy én az erdei sétára is azt mondanám, hogy kutya és gazdi függő, hogy elengedi ez a gazdi a kutyát. Mert, ha a gazdi biztosan tudja, hogy a kutya mellette (vagy legalább is a közelben) marad, akkor miért ne? Én mindig próbálok a kutyám fejével gondolkodni (megfelelő mértékig), hogy vajon ő mit hogy él meg, mi a jó neki stb. És az biztos, hogy a kutyák jobban szeretnek szabadon mozogva sétálni mint pórázon. Persze adott esetben ettől függetlenül (mint föntebb említettem) én is pórázon viszem...

2022. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
66%

#26: ezen már rég túlvagyunk (kb. az első oldalon)


Sosem lehetsz 100%-ban biztos a viselkedésében. Mindig van egy kis bizonytalansági tényező, hiszen kutya. És igen, nyilván mindenki jobban szeret kötöttségek nélkül lenni. A kutya is... De muszáj arra gondolni, hogy a póráz az ő biztonságát is szolgálja az erdőben.

2022. ápr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
26-os, az a tapasztalatom, hogy a legtöbb gazdi egyáltalán nem ismeri a saját kutyáját, tökmindegy, hogy van-e póráz vagy nincs. Én tudom, hogy az enyém nem engedhető el. Nem azért, mert nem nevelem, baromi sok melóm van benne, de ő kóbor kutya volt, rossz tapasztalatokkal, traumák visszamaradt nyomaival, erős vadászösztönnel, rengeteget javult, de teljesen más, mint egy tiszta lappal indult kölyök, aki soha nem élt át semmi rosszat és még el sem rontották soha. Másfelől mindig jöhet olyan inger, amire nem számítottál volna soha, és ezért nem is készítetted rá fel a kutyát. Lovasok panaszkodnak rendszeresen póráz nélküli kutyák miatt.
2022. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
76%

28: Bizony-bizony..... Mi itt a közelben lakunk a Kamarerdőhöz, pont tavaly történt egy ilyen szerencsétlen eset.


[link]

2022. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!