Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a kutyát,hogy ne harapjon minket?

Figyelt kérdés
Már baromi unalmas!7 hónapos ,járunk vele kutyasuliba is.Már mindent megpróbáltunk,de nem akar erről leszokni.Pl.a szemetet nem tudom kivinni,mert össze vissza harapdál.Mindenki kék zöld.Járt így valaki?Valami bevált praktika?
2022. ápr. 29. 06:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#9 az nrm opció!Ezek szerint nem ismered a kaukázusit.Neki nem fáj,csak még rosszabb lesz a helyzet.Mindent játéknak fog fel.
2022. ápr. 29. 08:18
 12/21 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, nem olvastam semmit félre, te magad ezt irtad, erre reagáltam:"Nagyon reméle hogy lassan erről is sikerül lesziktatni,mert borzalmas .Kislányom két éves,őt is szokta harapdálni,illetve ha hagynám harapdálná.De mi ha kint homokozunk,ő bent van a házban."


Tehát :"Kislányom két éves,őt is szokta harapdálni,illetve ha hagynám harapdálná.De mi ha kint homokozunk,ő bent van a házban"


Erre írtam hogy SZEPARÁLNI. Kennel, mert az a kutya számára is megfelelő ha van bőven tere.


Ha csak egyetlen egy alkalommal véletlenül nem zárod az ajtót vagy bármi közbejön ami miatt kijön a kutya a házból miközben a pici lány a homokozóban csücsül....

2022. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
#12 Nem tudom olvastad e azt is ,hogy még kölyök.9 hetes kora óta van nálunk,most 7 hónapos.Valóban nagy ,de csak termetre.1000nm es udvaron szaladgál+ sétálni szoktunk vele/ velük,mert van egy másik kutyánk is.Nálunk a kutyák nincsenek láncon,sem bezárva.Nem ez a megoldás,úgy gondolom.A két éves kislányom meg soha nincs egyedül hagyva,kint meg pláne nincs.A harapdálást úgy értettem,hogy pl.ha a kutya bent van,mi megyünk le reggelizni,rá ültetem a gyereket a székre,amíg a kutyát kirakom.De megy oda és már harapná!Nem rosszbon,csak játszani szeretne.Azt mondta a kutya kiképző,hogy ő így hív minket játékra.Sokszor nem harap erőset,csak meg fogja a kezem,de van hogy sikerül neki nagyobbat harapni.Na erről kéne leszoktatni,hogy ne így hívjon minket játszani.
2022. ápr. 29. 10:16
 14/21 anonim ***** válasza:
84%

Az én ebem óvatosabb volt ugyan, játékból harapdált, de néha rendesen odafogott.

Ilyenkor megharaptam a fülét, néha az orrát, és rögtön mondtam neki, hogy "FÁJ!".

Mióta megértette, és összekötötte a "fáj" szót azzal az érzéssel, ami neki fáj, azóta ha csak hallja a szót, azonnal abbahagyja a hancúrt. Kutyusod rájött, hogy sakkban tud tartani azzal, ha téged bosszant, vagy ha a gyereket kell féltened, míg nem vagy vele. Előzd meg a bajt valami módon, mert előbb-utóbb addig fajul a helyzet, hogy meg kell válnotok a kutyától.

2022. ápr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Miért kéne meg válni?😅🤦
2022. ápr. 29. 10:23
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
Mert pl. megkóstolja a gyereket, úgy rendesen.
2022. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező egy tipikus divatból kutyát tartó.

Milyen menő már hogy ami kutyánk ekkara nagy (hahaha...)


7 hónapos kutya eleve nem kölyök de ez a legkisebb gond kérdező agyában.


Viszont nekem sem kedvem sem türelmem nincs a felvilágosítást folytatni.

Leírtam racionális érveket stb.


kérdező lehurrogott (fikázott) innentől nem az én bajom.


Ennyike. Etesse meg a gyerekét a kölyök 7 hónapos kaukázusival!


Egy hülyével kevesebb... ahogy tartja a mondás.

2022. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Istenem de istoba vagy utolso!Itt mindenki okosabb kint a kutyakiképző!Elárulom te szerencsétlen a kutyasuliban nem ő az egyetlen aki ezzel a "tünettel szenved" !Amugy meg nem divatbol vettem hanem házbőrzésre.Ha neked egy 7 honapos felnőtt,akkor komolyan érthetsz a kutyákhoz.😅😅😅🤦🤦🤦Inkább csöndbe maradtál volna!Tudsz a kérdésre válaszolni?Nem!Hát akkor a többire nem vagyok kíváncsi,köszi
2022. ápr. 29. 19:30
 19/21 anonim ***** válasza:
83%

19# Te egy szánalmas surmó voltál vagy és az is maradsz.

Csinálj amit akarsz.

Pont az ilyen értetlen, "nyakas-paraszt" kerdezőket szokták magukra hagyni.

Kérdezel valamit és hiába a valaszok, utana csak hajtogatod az érveidet.

Pusztába kiáltott szó 😃

2022. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mi 8 honaon at jatszottuk ezt. 7 honaposan vettem en is az ov kutyam. Leultem simizni es ramfogott. Fajt. Raszoltam,h nem es azonnal elmentem onnan.

Esetleg olyat is csinalhatsz,h ha elsonek harap ,akkor foldhozcsapsz mellette vmi kaviccsal telt palackot es mondod a nem szot es otthagyod. Ez hatha hatasosabb.


Mostmar nem harapdal,ha simizem olelgetem.


Ha fiatalabban veszed,akkor kissebbkent kell leszoktatnod errol.


Amig nem szokott le a harapdalasrol,addig ne menjen a kislanyodhoz,csak szajkosarban.


Ne altattasd el szegenyt. Nem tehet rola a kutya,h nem figyelt oda erre a tenyeszto.

2022. máj. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!