Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sportok vannak amit...

Milyen sportok vannak amit oktató nélkül is lehet csinálni . Pl. Canicross (kutya + gazda) Ezen kívül?

Figyelt kérdés
2022. máj. 6. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
bikejöring, scooter, puller, frizbi és ha ügyes a gazdi: dog dancing, obedience, hoopers, dummy trainig, ha pedig van már tapasztalata a sportban (hogy ne tolja túl a kutyát és fokozatosan építse fel), agility, sújhúzás és egyéb bullos sportok, meg talán a vadászkutya képzés egy része. Utóbbi kettőben nem vagyok jártas, de vannak ismerőseim, akik egyedül képzik a kutyáikat, de ők többségben oktatók is.
2022. máj. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi az az obedience? Sokszor hallottam és köszönöm ha leirod
2022. máj. 6. 12:54
 3/13 A kérdező kommentje:

ELÍRTAM!

Köszönöm, a dog dancingban a gazda nem szólalhat meg hanem csak kézjel van?

Obedience: pontosan mi is ?

2022. máj. 6. 12:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Engedelmes feladatokat kell csinálni a kutyával meghatározott sorrendben: https://www.youtube.com/watch?v=mlvliHvtnTY
2022. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A dog dancingban meg nyugodtan beszélhet a gazda és beszél is, csak hangszórók sokszor a közönség felé vannak irányítva és így olyan, mintha csendben lenne. Nézz pár videót, látni fogod, hogy mozog a felvezetők szája :)
2022. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. máj. 6. 13:08
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Kozos kocogas/futas kozben zenehallgatassal.
2022. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7! Pórázzal vagy anélkül érdemes?
2022. máj. 6. 16:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyás túra, nem kell hozzá oktató, csak szeretni kell a természetet neked és a kutyának is. Póráz viszont fontos, mert sok baj van a póráz nélküli túrázó kutyákkal, felzavarhat vadakat, feléd terelhet veszélyesebb vadat, jobb a békesség, és a természetben vendégek vagyunk, ajánlott láthatósági mellény is a kutyára, nem nagy beruházás, de nagyon hasznos. Vannak szervezett kutyás túrák, teljesítménytúrák is.
2022. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Canicrosshoz, kutyás futáshoz kifejezetten futó póráz a legjobb. A gazdi részére van öv (nekem ilyen van), vagy beülő, ezt nagyobb, erősebb kutyáknál szokták javasolni, jobban eloszlik a terhelés, ahogy húz a kutya. A jó futópóráz rugalmas, létezik olyan is, amin duplán van a rugalmas rész, az szintén inkább nagyobb, erősebb kutyáknál jobb, kicsiknél elég a szimpla is, meg kényelmetlenül hosszú a dupla (kipróbáltam, nekem 8-9kg-os kutyám van), a rugalmas rész futásnál nagyon fontos, van olyan övhöz csatolható póráz is, ami nem rugalmas kialakítású, az csak sétára jó, egyébként praktikus, de futni nem alkalmas, a futópórázon van fogó rész is, 1 vagy 2, esetleg dupla rugalmas rész esetén 3 is lehet, a 2 fogó azért már elég kényelmes, az 1 szerintem kevés.
2022. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!