Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hányik? ...

Miért hányik? ...

Figyelt kérdés

3 hete fogadtunk örökbe egy kölyök kutyát, az utcáról, már megkapta az első oltását. Rajta kívül még van egy keverék, kistestű kutyánk, 9 éves, aki inkább visszahúzódó, antiszoc természetű, nem nagyon kedveli más kutyák társaságát, soha nem játszik velük. Amióta megvan a kölyök ez megváltozott, játszik vele, jól kijönnek, én pedig nagyon örülök ennek.


Szóval ez volt a bevezető, most jön a kérdés. A 9 éves kutyánk szépen, lassan szokott enni, nyugodtan. A kölyök viszont tipikusan az a fajta, aki 20mp alatt eltüntet mindent a táljából. Amióta megvan a kölyök, a felnőtt kutyus is gyorsabban kezdett enni, aminek következtében többször is megtörtént, hogy evés után hányt. A tálja messzebb van a kölyöktől, és olyan helyen, ahol csak ő tudja elérni, a kölyök nem.


Lehetséges, hogy látta, hogy a kölyök gyorsan eszik és ő is azért kezdett így enni? Vagy lehet valamilyen más magyarázata a dolognak?

Esetleg egy "slow feeder" tál segítene a helyzeten? (a kölyöknek így is-úgy is venni fogok)


köszi a segítséget :3



2022. máj. 9. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Próbáld meg, hogy nem egy helyiségben eteted őket. Igen, lehet, hogy félti a kajáját.
2022. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nálam a kölyök gyakran hányt a habzsolás miatt, amióta habzsolásgátló tálból kap enni ez megszűnt, próbáld ki.
2022. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azert eszik gyorsabban, mert ott a masik kutya is, es nehogy megegye elole. Etesd teljesen kulon oket, ne egy helyisegben, aztan ha ez se valik be, akkor marad a slow feeder tal.
2022. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet a tál, valószínű, hogy tényleg túl gyorsan kezdett enni. De figyelmesen válassz méretet, hogy ne férjen bele túlságosan az tálba, mert akkor nem ér semmit.
2022. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Valószínűleg tényleg segíteni fog, ha elkülönítve eteted majd őke.
2022. máj. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért eszik gyorsan, mert látja, hogy a kölyök gyorsan eszik és akkor változtat ő is az evési tempón. Ez, már bocsi, de hülyeség. Hiába vannak jóban, félti tőle a kajáját. Ennyi az egész. Teljesen külön kéne őket etetni.
2022. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
5 de az okádik igen.
2022. máj. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, etesd külön, ha van rá mód. Az én kutyám is ilyen. Kinis vehetnem a szájából a kaját, de azért félti. Alapból habzsol, de egyszer elé tettem egy nagy tükröt evéskor, hogy mit szól hozzá, és elkezdett kétszer olyan gyorsan enni. Szerintem ilyen a tied is.
2022. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

#8:

Akkor járd újra a nyelvtan órákat, mert hidd el, hogy az sem az. Azonkívül sehol nincs leírva a kérdésben az okád szó.

2022. máj. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen külön etesd őket, félti a kajáját, azért habzsol. Ennek nagyon rossz vége lehet, nekem most hétvégén kapott gyomorcsavarodást a kutyám, nem kívánom senkinek.
2022. máj. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!