Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan problémaval fordulok...

Lukcsveronika kérdése:

Olyan problémaval fordulok hozzátok hogy 10 napja hányik a kutyos . Voltunk állatorvosnál és a rötgen alapján nem nyelt le idegen tárgyat semmi . Amugy etvagytalan és fogytunk 1 kg . Szerintetek?

Figyelt kérdés

2018. okt. 23. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

A kisebbik nekem is szokott néha mikor túl eszi magát, vagy olyan etelt kap ami nehéz a gyomrának. Igaz 2 napig tart maximum . De rögtön megy eszi a füvet, nem tudom hogy amiatt múlik el neki hamarabb vagy sem. Nem kap olyan etelt amit eddig nem kapott ? Vagy túl sokat ? Esetleg sokszor kapja azt ?

Allegrianal is előfordul ilyen. Próbálj valami könnyű etelt adni neki. Én utána rizset adok neki .

(Mivel 2 kutya van,van hogy egymás elől eszik meg vagy egymás maradékát ezért nem mindig tudom követni a dolgokat)

2018. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem semmi vagyis nem kapot uj kajat vagy ilyesmit .. mi is esszuk a füvet... Szerinted ha vese beteg lenne ?
2018. okt. 23. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnál a kutyáról beszélni csak és nem "magatokról"? Ezt a kismamáknál meg kisgyerekes anyukáknál se bírom amikor elmennek dokihoz és "hát tegnap hánytunk, megy a hasunk, köhögünk". A kutya hány, nem ti. A kutya eszi a füvet, nem ti. A kutya fogyott,nem ti. Bocsánat de ennyiszer nem tudtam elmenni ez mellett.


A problémára térve, mit csinált még az állatorvos? Ha 10 napja hány a kutya akkor szerintem röntgenen kívül azért illett neki mást is megnézni, legalább egy labort csinálni neki vagy valamilyen kezelést elkezdeni. Ha ezek nem voltak meg akkor másik dokit ajánlok.


Mit eszik a kutyus egyébként? Nem változott valamit az étkezése? Mérgező vagy irritatív dologhoz nem fért hozzá?

2018. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Koplaló nap majd utánna sima főtt rizs minden nélkül megvolt? Elvileg hányás, hasmenés esetén ez az első.

Amúgy vidd vissza állatorvoshoz mert ha 10 napja hány akkor lassan infuzióra kellene rakni. Vagy keress másik orvost, nem minden látszik a röntgenen, annál azért több vizsgálat kellene.

2018. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, off lesz, de melyik megyére jellemző ez a "hànyik" kifejezés? Sokszor olvasom itt, és rosszindulat nèlkül kíváncsi vagyok.
2018. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Millió más baja lehet és van is.Azonnal egy másik orvoshoz vidd el.Simán belehalhat.Keress másik orvost,egy röntgen nem elég.Ott van pl.vér és vízelet vizsgálat,stb.
2018. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen,ez lemaradt.Lehet vesebeteg a kutyád,pont igy kezdödik,enyhe hányás,ami alig tünik fel,étvágytalanság.Egy kb.10e ft-os vizeletvizsgálattal azonnal tudnak erről infot adni.Ha későn viszed el.már nem lehet rajta segíteni.Hiába a kezelés,hidd el,tudom.Kérlek vidd el,iszonyat kínokat él át a veseelégtelenséggel küszködő kutya.Ha nem is ez a baja,akkor is valami súlyos ,más betegsége van.
2018. okt. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 szerintem ez nem régiótól függ, hanem egyéni nyelvhasználatot ill. a helyes nyelvhasználat hiányát tükrözi.

-nincs ilyen szó a magyar nyelvben, hogy "hányik"

2018. okt. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!