Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita inunak milyen tápot adjak?

Akita inunak milyen tápot adjak?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves kan akita inum, néhány táppal próbálkoztam már, most egy ideje Brit Premium Lamb & Rice tápot kap, viszont nem nagyon ízlik neki ahogy látom. Megeszi, de nem szívesen.

Joserara nem akarok váltani mert rosszabbak az analitikai összetevői.

Van ötletek hasonló árkategóriában milyen tápot lehetne adni neki? Max 200-300 forinttal lehetne több kilója, de így sem olcsó már etetni, nem akarok egy zsákot 30 ezerert venni. Gondolkodtam esetleg a Brit Care-n, de ha ízvilágában hasonlo, akkor nem megyek többre vele.



2022. máj. 13. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is akitám van és én Bosch halas & burgonyás tápot adok neki, elég válogatós kutya, de ezt a tápot kétpofára zabálja. Ár arány értékben korrekt szerintem, középkategóriás táp. Ezen kívül még régebben a Happy dog Neuseelandot kapta, azt is szerette.
2022. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, nézegettem én is azt a Bosch tápot.

Viszont pont egy másik halas, burgonyás tápon akadt meg a szemem, most erősen elagyaltam rajta, hogy berendelek egy zsákkal.

OptimaNova Salmon & Potato. Borsosabb az ára, de akitával is reklámozzák. Sztem megér egy próbát. Ez a rizs-bárány kombó nem nagyon jött be neki.

2022. máj. 13. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Platinumot is szokták szeretni a kutyák, nem full száraz, kicsit puha és jó erős az illata :) én jutifaliként is tudom használni, annyira ízlik a kutyáimnak. A hidegen sajtoltakat szokták még szeretni (pl naturvetal, de az már talán a kereten kívül van)


Az is jó lehet, ha egy kis lazacolajat raksz a tápra (ha már megvetted...) vagy nem hagyod válogatni, ha otthagyja a tálat, elveszed előle és csak fél nap múlva kapja megint meg. Ha pedig hirtelen kezdődött ez a probléma, megnézetném egy dokival is.

2022. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Platinum-ról nem sok jót lehet hallani, 10-ből ha 1 kutyának beválik.. rengeteg véleményt olvastam róla és sok kutyának túl erős az a táp. Az ára is már kereten kívül van, legnagyobb kiszereléssel is 2600-2700 forintra jön ki kg-ja. Ettől függetlenül nem azt mondom, hogy rossz táp, félre ne érts.

Nem hirtelen, megeszegeti de látom rajta, hogy nem túl szívesen. Sokkal többet kunyerál kaját tőlünk, azaz éhesebbnek tűnik számomra. Az is lehet, hogy megunta már nagyon. 7 éve a Bárány-rizs kombót kapja, csak nagy ritkán van márka váltás.

Egyszer volt szegenykemnek hasnyálmirigy gyulladása, utána strucc húst kapott egy ideig, de azért se nagyon ugrált. Akita, válogatós…október óta kapja ezt a tápot, szoval elég türelmes voltam vele. Már a kaki is beállt tőle jó állagúra.. az is lehet, hogy én kényeztetem csak el és gondolom túl… nem tudom.. minden esetre köszönöm szépen a válaszod!

2022. máj. 14. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!