Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon éhes mindig a kutyám,...

Nagyon éhes mindig a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kan kutya, 3.5 éves, 28-30 kg.

Akármikor enni viszünk neki úgy falja mintha nem evett volna még életében sem , ha meghallja a kajás zacskó zörgését már nyüszítve rohan, ha kap valami snacket úgy eszi azt is mint aki soha nem evett. Régi kutyáim nem voltak ilyenek szülői háznál, apósom vizslájának meg kb könyörögni kell hogy egyen..


Wolf of wilderness, green fields, bárányos tápot eszik kiegészítve Rosie's farm konzervvel vagy főtt húst (sertés, csirke) néha kap mellé, tojást heti 1-2x pluszban


Állatorvos múltkor azt mondta 2 kg feleslege van. Bár nem adok neki kevesebbet akkor sem, mert így se kap sokat, azt az adagot kapja ami az etetési útmutatón van , kevesebbet nem fogok neki adni.


Miért lehet ilyen éhes? Vitamin vegyek neki?


2022. máj. 14. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, normál esetben egy egészséges, normális ösztönkészletű kutyának így kell viselkednie. Ennek inkább örülj. Az ilyen kutyáknál az óriási előny (a jó motiváció mellett), hogy ha betegsége van, azt azonnal jelzi az, hogy nincs olyan étvágya.
2022. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszolónak teljesen igaza van, egészséges, jól motiválható kutya ilyen. Tök jól ki lehetne használni.


A hisztit, nyüszítést ti neveltétek bele, hiszen ha nyüszített a kajáért ti odaadtátok neki, így hamar összerakta, ha hisztizik tuti megkapja. Ugyanígy a táposzacskó csörgését ti tettétek ingerré. Ezt a kutyát baromi jól lehetne magas szinten is képezni, csak mivel tudatosan valószínűleg nem sok dologra tanítjátok, azt tanulja meg amit lát, tapasztal.


Ha a doki szerint 2kg felesleg van rajta, akkor azt ne hagyd figyelmen kívül, mert nem éhezik a kutyád, ha kétszer ennyit adnál neki enni akkor is ugyanígy csinálna. Jön a nyár, melegben amúgy is valószínűleg kevesebbet fog mozogni, ne hizlald el, nyugodtan csökkents a napi adagon, az etetési útmutató csak egy irányérték, befolyásolja a kutya emésztése, mozgásigénye, etetési mennyiségnél mindig az a kiindulási alap, hogy hogy néz ki a kutya.

2022. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
biztos hogy hiszti? Nem lehet beteg- náluk is lehetnek felszívódási, emésztési zavarok? Vagy férges?
2022. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem férges, kap féreghajtót és sosem láttam hogy az lenne neki a végtermékben.


De ez a +2 kg márciusban volt mikor még téli időszak volt, olyankor alapból erősebbek a kutyák, most hogy jön a tavasz, a nyár már kis vékony szokott lenni.


Hatalmas szőre van amúgy, nem tudom azon át mennyire tapogatta ki jól, tapogatásra mondta azt a 2 kilot.

2022. máj. 14. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Akkor semmit sem ér az orvos szava.
2022. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szakszerű "tapogatással" is meg lehet saccolni, hogy kb. mennyi felesleg van a kutyán, az szőrtől független, hogy a bordái tapinthatóak legyenek, a csípőcsontja viszont ne.

Az én kutyámnak is nagy bundája van, de mikor fürdetem látszik az alakja, azt is tudod figyelni, itt: [link] ha kicsit lejjebb görgetsz van egy ábra az ideális testalkatról. A többit leírták előttem.

2022. máj. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

A kutyák között, ahogy az emberek között is van, akinek nagyobb az étvágya és ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni, el kell dönteni, hogy éhes legyen egész életében vagy disznó, annak az összes eü-i vonzatával.


Vegyél diétás tápot, hagyd el a konzervet, a táphoz önts vizet (nem kell áztatni), sétáljatok és mozogjatok többet, itt a nyár, menjetek úszni. Az etetési útmutató nem szentírás, el lehet és kell tőle térni, mert csupán egy útmutatás a kb megfelelő adag megtalálásához.


Egyik kutyám szintén nagy zabagép, én kicsit szeretem ezt a tulajdonságát, mert egy szem tápért kétszer körbefutja az udvart, nem kell sokat motiválnom és drága jutikra költenem.

2022. máj. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!