Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ha nagyon izgatott...

A kutyám ha nagyon izgatott kocogtatja a fogát?

Figyelt kérdés

Amikor nagyon izgatott, jár a szája, nem nyitja ki teljesen, csak egy kicsit és így kocogtatja a fogát. Nagyon édes ahogy csinálja. Eddig 2x csinalta a 2 év alatt (szóval tényleg csak kiugró eseménynél), ma csinálta másodjára, amikor az új cicust bemutattam neki.

A ti kutyá(i)tok is szokott ilyet?



2022. máj. 14. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amikor ideges, izgul. Játék közben akár, ha nálam van a labda, ő meg már kéri:) Foxi, majdnem minden nap csinálja.
2022. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is csinálja, vadászkutya egyébként és én azzal kötöttem össze, hogy ha valami nagyon extra, izgi illatot talál, akkor csinálja. Ő sem rendszeresen, hanem amikor tényleg az erdő mélyén vagyunk és valami nagyon különleges nyomra bukkanunk, mondjuk 10 kirándulásból 1 alkalommal.


Évekkel ezelőtt teljesen más fajta, ivaros kan kutyám volt, ő akkor csinálta amikor tüzelő szuka jött a közelünkbe.


Érdekes lenne kideríteni, hogy ennek pontosan mi az oka, mit jelent ez náluk, miért csinálják.

2022. máj. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen érdekes megnyilvánulás az biztos. Én az izgatottsághoz tudom kötni, ha valami olyan extra új dolog ami nagyon érdekli vagy ilyesmi. Egyébként ő is ivaros kan, de tüzelő szukáknál nem csinálja, de az új családtag kiváltotta ezt belőle :D
2022. máj. 15. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a csattogtatást, ajak biggyesztést Flehmen frakciónak nevezik, "mélyebben" szagol vele a kutya, bizonyos illatokat vagy feronomokat (ahogy írtatok, a tüzelő szukát)

Az illatot ilyenkor közvetlenül a Jakobson szervéhez (járulékos szagloszerv) juttatja :)

2022. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, autokorrekt volt, nem Flehmen frakció, hanem Flehmen reakció 😄
2022. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4-5 nagyon köszi a tudományos magyarázatot.

Elgondolkoztató, hogy ha vadászkutyámban néhány vadszag olyan reakciót vált ki, mint anno a tüzelő szukák a kan kutyámból, lehet kéne valami értelmeset kezdeni ezzel az ösztönnel :D

2022. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#4, #5

Szuper vagy, nagyon köszönjük!

2022. máj. 15. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!