Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neketek is van, hogy ilyen...

Neketek is van, hogy ilyen furán kocogtatja a fogát a kutyátok? Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, mikor az álkapcsát sokszor, röviden érinti össze, mintha nagyon remegne, de nem remeg, csak a szája. Ezt miért csinálhatják? Van egy tippem, hogy stressz helyzetben, mintha izgulnának, de nem vagyok benne biztos.
2010. szept. 17. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

az enyém is szokta néha!!! :) és én sem tudom mitől van...sokszor, ha séta közben szagolgat, utána csinálja...

de nagyon muris :)

2010. szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ízlelgetik a szagokat, mint mikor a macska is úgy néz ki mintha grimaszolna, mikor mondjuk egy másik macska szagát próbálja azonosítani. És valami aromafélét is keres benne, értitek, mintmikor mi emberek cuppogunk a szánkkal, ha mondjuk egy kávé vagy bor aromáját akarjuk érezni.
2010. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a szuka kutyám csinálta, amikor még nem volt ivartalanítva. Tüzeléskor sokkal többet szaglászott a séta közben, és néha megnyalogatott faleveleket. (gondolom, amit lepisilt egy másik kutya) És neki olyankor remegett be a szája, bár a fogai nem koccantak össze. Viszont az elején frászt kaptam, ugyanis kb. 1 percig remegett a szája, de úgy, hogy még a nyála is kicsöppent:)
2010. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem is csinálja, ivartalanított szuka kutyusom van, és hát a játék hevében jön a kocogtatás:)

főleg ha labdával játszunk:) huhúú:)

nem stressz helyzet, legalábbis az én kutyusomnál az izgatottság jele:)

2010. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igaz, akkor szagokkal-izgalommal lehet összefüggésben. Nekem az orvosi rendelőben jön rá mindig, ezért asszociáltam. De ott is ugyanúgy lehet izgulás/szag.


Köszi a válaszokat :)

2010. szept. 18. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!