Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha mindenki ivartalanítaná a...

Ha mindenki ivartalanítaná a kutyáját, akkor a kutyatartás egy idő után a felső tízezer privilégiumává válna?

Figyelt kérdés
Egy törzskönyves, fajtatiszta kutya ára többszázezer forintnál kezdődik, tehát az átlagember nem is tudna kutyához jutni, mert nem lenne képes megfizetni. Miért jó az, ha csak a gazdagok tarthatnak kutyát? Semmi sem garantálja, hogy jobb gazdák lesznek, mint egy kispénzű család.

2022. máj. 15. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Kár is ezen morfondírozni, mert ha be is következik, annyira a távoli jövőben, hogy ki tudja kinek milyen keresete lesz addigra, vagy hogy egyáltalán mi lesz a világban.
2022. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Külföldön már most is olyan drága kutyatartás, hogy csak egy bizonyos réteg engedheti meg magának.
2022. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
2-es, Feltéve, hogy felelős állattartóról beszélünk, kicsiny országunkban sem tartozik az olcsó "hobbik" közé.
2022. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ha eljönne az az idő, hogy nem kap az ember bárhol ingyen kiskutyát, akkor lehetne engedélyt kérni 1-1 alomra átlagembereknek is. Például akkor kapna engedélyt rá, ha extra barátságos / képezhető / akár terápiás vagy munkakutyának is alkalmas kutyája van, ez esetben a szuka 1* ellhetne élete során. A kicsik pedig jelképes összegért cserélnének gazdát.
2022. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Akkor lenne egy feketepiac, ahol kutyákat lehet venni olcsón.
2022. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

4. "Például akkor kapna engedélyt rá, ha extra barátságos / képezhető / akár terápiás vagy munkakutyának is alkalmas kutyája van, ez esetben a szuka 1* ellhetne élete során. A kicsik pedig jelképes összegért cserélnének gazdát."


Sajnos pont ez a munkára alkalmasság drágítaná meg kölyköket.

2022. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
A kutyatartás alapvetően nem olcsó dolog. Aki szerint az, az minden bizonnyal nem jól tartja a kutyáját. Az ivartalanítás nem azért kell, hogy úri hobbivá váljon a kutyatartás és csak fajtiszta egyedek születhessenek. A nem kívánt szaporulatok megelőzése lenne az elsődleges cél, hogy ne az utcán és a menhelyen kössenek ki a kutyák, hanem mindnek legyen szerető családja, otthona. Sokkal nagyobb szigor kéne ezen a területen is.
2022. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Bár igy lenne, es nem a menhelyen, sintertelepen oregednenek es halnanak meg kutyak szazai, hanem megbecsulnek oket. A kutyatartas meg most is draga, ez van.

Kar hogy ez sosem fog bekovetkezni, mert elobb irtja ki magat az emberiseg.

2022. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Finoman szólva nem vagyok gazdag, nagyon is átlagember vagyok. Mégis 3 tk-es kutyám van. Nem zsebből fizettem ki a vételárakat, félretettem és gyűjtöttem rájuk. Ahogy kocsira is és ahogy van félretéve pénz állatorvosra, orvosra stb is. A tk-es kutya nem csak a gazdagok privilégiuma és oltári nagy baromság, hogy csak ők engedhetik meg maguknak!

Tavaly műtötték a kutyámat, csak a műtét volt annyi, mint egy jobb tenyésztőtől származó kölyök ára. Az előzetes vizsgálatok, utókezelések, fizió stb még ugyan ennyi. A bátyámnak gond volt a fogával, na annak a kezeléséből kb 4 tk-es kiskutya kijött volna. Ha valaki képtelen félretenni pénzt, képtelen spórolni, annak még hörcsög sem való, de kutya biztos nem.

2022. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Átlagos keresetem van és törzskönyves kutyám, szerintem ez közel sem a felső tízezer privilégiuma.

A kutyám ára egy havi keresetem volt, nyilván fájna ha ezt hó elején egy összegben azonnal utaltam volna a tenyésztőnek, de mivel elérhető kiskutya sincs egy fizetési hónapon belül nem okozott gondot, hogy erre félrerakjak, ugyanúgy, ahogy az esetleges nagyobb orvosi kiadásokra is van egy megtakarításom.

Azt is hozzátenném, hogy a kutya vételárára havonta félrerakott összeg nagyjából azonos, mint amit most is havonta elköltök a tartására. Tehát ha ingyen szereztem volna kutyát anyagilag akkor is csak azzal a pár hónappal lennék beljebb, mint amíg a vételárra raktam félre és nem a kutya tartási költségeit fizettem, ezért nem is értem hogyan lehetne a fajtatiszta kutya "luxuscikk."

"Hobbinak" valóban költséges, de nem a törzskönyves kutya vételára teszi azzá, hanem a tartása. Persze ez egy átlagfizetéssel valóban lemondásokkal jár, de ezek nem életbevágóak, csak néhány környezetemből hozott példa: nem rendelek mindennap ebédet az irodába, hanem főzök magamra, nincs költséges horgászfelszerelésem, sem házimozirendszerem, nem megyek a világ másik végére milliós összegért nyaralni, de elégedett vagyok a körülményeimmel, fizetem a lakáshitelem és fenntartok egy kis öreg autót, hó végén sem gondolkozom, hogy megvegyem e a drágább felvágottat. Ezek mellett meg nyilván, amin tudok spórolok, ahogy mindenki más is.

2022. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!