Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kellene ahhoz, hogy a...

Mi kellene ahhoz, hogy a magyar kutyák mind el legyenek látva chippel?

Figyelt kérdés
Talált chip nélküli kutyáknál rendszeresen látok olyan ítélkező kommenteket, hogy a gazdit teszik felelőssé chip hiánya miatt. Lehet, hogy nincs is gazdi, nem baj. Állatorvosok is asszisztálnak a chip hiányához, mert oltanak chip nélküli kutyát is, annak ellenére, hogy kellene a chip. Azt tapasztalom, sok átlagember nincs tisztában vele, milyen szabályok vonatkoznak rá. Van ismerősöm, aki tőlem tudja, pedig volt kutyája, csak még a jelenlegi szabályozás előtt. Valahogy rossz a tájékoztatás. Az ukrán menekültek kutyái kapnak chipet, azt meg tudják oldani.
2022. máj. 16. 06:18
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Igen, a szabályozás szigorítása úgy, hogy nincs ellenőrizve, csak papírtologatás. Annak nincs értelme, hogy még szigorúbb szabályokat hozunk, amit ugyanúgy nem fog senki betartatni, mint az eddigieket. Szerintem a meglévők nem rosszak, csak el kellene kezdeni betartatni, és nagyon kellene egy jól működő edukációs rendszer.

A gazdijogsi nekem is tetszik, én elvégeztem az elején. Viszont olyanokhoz is el kellene jutni, akik nem használnak internetet.

Jó volna állatorvosoknak is jobban ránézni a körmére, mert köztük sem mind lelkiismeretes, ismerek olyat, akire egy plüsst sem bíznék rá.

Nekem is mentett kutyám van, de nem tudni, hogy volt-e valaha gazdája, esetleg szaporítótelepen született, vagy az utcán, vagy olyan helyen, akik még úgy tudták az állatorvostól, hogy egyszer elleni kell.

Viszont látok egy másik problémát is, méghozzá az állatvédelem területén, vannak olyan szélsőségesen gondolkodók, akik mint hogyha nem a valóságban élnének, nem jó oldalról próbálják szemlélni, nem megfelelően kommunikálnak, agresszívek, ezzel pedig nem segítik a problémát, inkább mélyítik, ezt is a helyére kellene tenni.

2022. máj. 16. 12:07
 12/26 anonim ***** válasza:
86%
Leszarják, főleg faluban. Ott a kutya-macska csak fogyóeszköz. Tudom, mert én is falusi voltam. Minden évben szó volt arról, hogy szigorúan meg lesznek büntetve, akik nem oltatnak, de soha nem lett belőle semmi. A falu több mint fele, nem oltatja be a kutyáját, mert nem költ rá. A mamám simán hagyta kínok között elvérezni a megmérgezett kutyáját, közben sírt-rítt, hogy jajj mennyire sajnálja. Mások meg egymásnak adnak tanácsokat, hogy hogyan lehet megmérgezni a zavaró kutyákat. A kőgazdag szomszéd se oltatott soha, ha beteg lett a kutya, akkor lelőtte. Vadász volt. Soha nem büntették meg ezekért sem.
2022. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
56%

Nem a chip kérdését érzem a legnagyobb problémának a magyar állattartásban.

Amig vannak olyan emberek akik a két hónapos kölyköt láncon tartják, addig a chip egy hatodrangú kérdés.

2022. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nem arról szól a kérdés, mi a legnagyobb probléma, miért ne lehetne erről is kérdést kiírni? A rosszul tartott kutyákról van számtalan más kérdés, én most erről írtam ki egy kérdést. Te kiírhatsz egy sokadik olyan kérdést.
2022. máj. 16. 14:27
 15/26 anonim ***** válasza:
69%

"Mi kellene ahhoz, hogy a magyar kutyák mind el legyenek látva chippel?"



Ingyen kellene adni az első kötelező veszettség elleni oltással!


Mi kellene ahhoz, hogy a jelenleg PÉNZÉRT Chippezett kutyáról az adatbázisba ne csak a gazda nevét meg elérhetőségét tárolják, hanem az összes eddig beadott oltást / orvosi kezelését is az állatnak?


Mi van kevés a megabájt az adatbázisba?

Vagy jólvanezígy eddig is megéltünk belőle Vet dokiként...

2022. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvosnak kötelező lenne védenie az állatot.

Sose kérnek számon senkit.

2022. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
15-ös, egyetértek, a petvetdata nem igazán felhasználóbarát, állatorvosok oldaláról nem ismerem, de gazdi oldaláról és informatikai szemmel lenne mit fejleszteni rajta.
2022. máj. 16. 14:50
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A chip olyan szempontból fontos, hogy akkor még a rosszul tartott állatokat is évente egyszer kátná orvos.


A chiphez nem csak a gazda adatai vannak hozzárendelve, ez tévedés.


Nekem minden évben kinyomtatja az orvos a regisztrációs lapot és ott az összes adat. Fel is viszi a rendszerbe, hogy beadta a kutyámnak az oltást gyártási szám is ott van, oltoanyag típúsa, sőt az orvos adatai is szerepelnek.


Amikor elveszett kutyát találnák lehet ez nem adja ki a petvetdata, de nem is lényeg. Az adatbázisban viszont benne van.


Fontos kérdés a chip, ahogy írtam évente egyszer legalább minden kutyát megvizsgálnának. Legalábbis az orvos akihez járok mindig oltás előtt megvizsgálja a kutyámat.

2022. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
18-as, neked nagyon lelkiismeretes állatorvosod van, én például sose kaptam meg ezeket az adatokat, ahol eddig voltam a kutyámmal.
2022. máj. 16. 15:08
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Én se.
2022. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!