Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kellene ahhoz, hogy a...

Mi kellene ahhoz, hogy a magyar kutyák mind el legyenek látva chippel?

Figyelt kérdés
Talált chip nélküli kutyáknál rendszeresen látok olyan ítélkező kommenteket, hogy a gazdit teszik felelőssé chip hiánya miatt. Lehet, hogy nincs is gazdi, nem baj. Állatorvosok is asszisztálnak a chip hiányához, mert oltanak chip nélküli kutyát is, annak ellenére, hogy kellene a chip. Azt tapasztalom, sok átlagember nincs tisztában vele, milyen szabályok vonatkoznak rá. Van ismerősöm, aki tőlem tudja, pedig volt kutyája, csak még a jelenlegi szabályozás előtt. Valahogy rossz a tájékoztatás. Az ukrán menekültek kutyái kapnak chipet, azt meg tudják oldani.
2022. máj. 16. 06:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden évben kinyomtatja én meg elrakom az összeset, szépen sorban vannak.



Akkor így kéne mindenhol. Legközelebb amikor mentek kérjétek el.

2022. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Majd bepróbálkozok, nem tudtam, hogy ezt el lehet kérni. Mondjuk én most állatorvost váltok, mert az előző rendelőben sikeresen traumatizálta az egyik doki a kutyámat, sose félt az állatorvosnál, ez elintézte, hogy most még a rendelő ajtajától is meneküljön, ha arrafelé sétálok vele, nemhogy bejussunk az ajtón. Ha sikerül bejutnunk az új helyre, és végre meg tudják vizsgálni a kutyámat, mindenképpen megemlítem, hogy szeretném elkérni ezeket kinyomtatva. Nem értem amúgy, ez miért nem alap, a saját kórtörténetemet is vissza tudom nézni, ha érdekel.
2022. máj. 16. 15:21
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Lóóóvé. Minden!
2022. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
66%

,,Majd bepróbálkozok, nem tudtam, hogy ezt el lehet kérni." Igazából én nem elkértem, hanem évekkel ezelőtt amikor "beültette" a chipet azzal együtt nyomtatott is egy ilyen lapot, hogy lássam, hogy felvitte az adtokat és bent van a rendszerben. Azóta is minden évben frissíti, amikor kapja a kutyám az oltást és ugyanúgy kinyomtatja.


Szóval elvileg nem is kérned kéne, hanem kapnod. Mivel ezzel igazolja az orvos feléd, hogy felvitte az adatokat, illetve frissített az éves oltásnál.


Ha betegség miatt viszem a kutyámat, akkor pedig mindig nyomtatt egy ambuláns lapot, úgy mint az embereknél, ott van rajta, hogy miért vittem milyen problémával -

utána a vizsgálat és annak eredménye, diagnózis és terápia. Ez mellé még ad egy számlát is, amin tételesen szerepelnek a dolgok, vizsgálati díj, amit éppen bead akáro oltásnál is.

2022. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
66%
* annyival kiegészíteném, hogy a regisztrációs lapot, aláírja és lepecsételi és nekem is alá kell írnom, hogy átvettem -erről neki marad egy példánya is, hogy ő is tudja igazolni, hogy ténylegesen kiadta az adatokat-
2022. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Mondom, neked kivételesen lelkiismeretes állatorvosod van, nekem ezeket az adatokat sose nyomtatta ki, pedig nem hanyagolom el az állatorvost. Budapest, nem valami zsákfalu.
2022. máj. 16. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!