Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom készen állok e...

Honnan tudom készen állok e egy benti kutya tartására?

Figyelt kérdés
Kinti kutyám van, család miatt nem lehet benti. Ha elköltözök szeretnék majd(nagytestűt). Attól az egytől tartok, soha nem volt még ilyen megkötésem, hogy mindig ki kell vinni, ha hasmenése van akár éjszaka is többször stb. Macskánk volt bent, de az azért más. Honnan tudom hogy kész vagyok e arra hogy mindig kivigyem, ha esik, ha fúj, csináljak próbahetet kutya nélkül, mintha kutyát sétáltatnék? (amúgy szeretek kint lenni, még rossz időben is kimegyek, nem bírok sokáig bent kuksolni)
2010. szept. 17. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát

bentre nagytestűűűű?

Akkor drágaság kellene egy 190 négyzetméteres ház kéne.

2010. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell 190négyzetméteres ház :) Csupán kellő képen le kell mozgatni. A kutya kotorékeb. Napközben sem mászkál hanem fekszik a helyén. Annyi, hogy a dolgát elvégzi. Ott már komoly probléma van ha a kutya egész nap rohangál a lakásban vagy a kertben.


Kérdező: Ez szerintem elkötelezettség kérdése. Ha Te kutyát szeretnél és vállalod a vele járókat akkor menni fog. Tény, hogy többet kell majd lent lenned mivel nagyobb testű kutyát szeretnél. De szerintem egy reggeli félórás séta után kibírja addig amíg haza nem érsz és akkor meg jöhet az egy-másfél órás séta meg játék a többi kutyával. Este meg szintén egy ilyen hosszú séta. A kutya hamar hozzá szokik. Az én kutyám is 1-2hét után átáll a sulis időszakra. Magyarán: reggel negyed órás séta, suli után legalább fél órás séta este 6tól 8ig futtató. Ő kis testű kutya neki elég ennyi. Az igényeinek megfelelő.

Bármi más kérdésed van írj nyugodtan.

2010. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyan mi a fenének kéne akkorra ház? A lényeg, hogy eleget mozogjon minden nap.


Ha tudod biztosítani a napi mondjuk úgy 3-4 óra sétát, persze nem egyszerre, hiszen naponta amíg kicsi ötször hatszor is le kell vinni, később felnőtt korában elég lesz háromszor.


Ha ezt tudod vállalni, és hát úgy érzed megtudsz nevelni egy nagy testű kutyát, akkor készen állsz.

2010. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondold végig: hajlandó vagy szombat reggel is felkelni mondjuk 7-kor, csak azért, hogy kimenj sétálni? Hajlandó vagy az esti mozizást, filmnézést kihagyni, csak hogy kutyát sétáltass? Esetleg van bárki, akivel meg tudjátok osztani ezt a feladatot (barát, családtag)? Ez kemény meló ám. Nem is annyira az eső miatt, de néha tényleg van, hogy az embernek semmi kedve reggel vagy este kimenni, szívesebben maradnál otthon, de menni kell. Ehhez nagy adag elkötelezettség és feltétel nélküli szeretet kell. Ha az megvan, menni fog. Amúgy szerintem pont ezért is szereti az ember a benti kutyáját talán jobban: amikor egy kinti kutyánál vannak napok, amikor el lehet sumákolni a sétát "csak ma nem viszem ki" alapon, addig egy benti kutyánál ezt nem lehet, ez olyan fajta fanatikus szeretet és önfeláldozást kíván, ami más kapcsolatban ritkán alakul ki.
2010. szept. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!