Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van jogszabály állat (kutya)...

Van jogszabály állat (kutya) tartására panelban?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk albérletbe, és lett egy kistermetű kölyökkutyánk. Tulajdonos engedélyezte, közösképviselőnek szóltunk. A közösképviselő mondta hogy alá kell iratnunk egy papírt a szomszédokkal hogy beleegyeznek e hogy kutyánk legyen. (már ez is egy aljas dolog sztem) Papírt azóta se kaptunk amit alákell íratni, de viszont szóban engedélyt kértünk tőlük, és mindenki beleegyezett. Most viszont az alattunk lévő szomszéd megesküszik rá hogy hallja ahogy a 4 kilos kutyánk mászkál és azt mondta hogy elviteti mert a ház szabályaiba ütközik mivel nem irattunk alá papírt, és hogy így elvihetik tőlünk a kutyust. Ez igaz? Vagy csak fenyegetőzik? Kutyus oltva van, orvosnál be van jelentve. Alig van egyedül, mivel én nem dolgozom így biztosan tudom hogy nem ugat. Kérlek írjatok!!!
2010. febr. 2. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy egy kutyához nem kell a szomszédok beleegyezése, csak ha a társasház házirendjében külön ki van kötve, vagy a helyi, kerületi ebrendeletben ez van. De az ebrendeletek általában csak 2 kutyánál követelik meg az előzetes bejelentést. Persze ha valaki feljelent, akkor tök mindegy, mert akkor eljárás indul hivatalból. Keresd meg a neten a helyi ebrendeleteteket, meg a ház házirendjét is kérjétek el a közös képviselőtől... Sajnos ilyen van, bunkó emberek léteznek :(
2010. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak tudod az a baj, hogy annyira túloz mindenben. Kölyökkutya és elkezdtük szoktatni hogy igen néha egyedül is kell lennie itthon, ezért tegnap elmentem 1-4 ig nem volt vele senki. Megvártam a lépcsőházban, ugatott 10 percet de az is inkább sírás volt aztán elcsitult. A nő azt mondta hogy 11től 5ig nem tudott pihenni mert a kutya állandoan ugatott. :( Ház szabályzatában benne van hogy kell engedély. Ez szóban meg is történt mivel nyomtatványt nem kaptunk (közösképviselőnek nem volt kedve előkeresni) de szóban megkérdeztünk mindenkit és senkit nem zavart. Még az is érdekes hogy csak az a nő hallja, a többi szomszéd nem. remélem nem lesz komoly baj belőle. Köszi a választ :)
2010. febr. 2. 09:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a közös képviselő azt mondta, nemhiába mondta. Elölre kellett volna írnod kézzel egy nyilatkozatot hogy alulírott lakók engedéylezik...és aláiratni a lehető legtöbb emberrel, akik a környéken laknak-alattad, melletted, szemben, fölötted.

Elölre könnyebben aláírják, főleg ha mondod h kistestű.

Így már nehezebb dolgod lesz, kérdés hogy a fölötted lakónak kellett e volna engedélyeznie. Ha nem, (kérdezd meg a közös képviselőt) akkor hiába replikál. Én séta közben direkt összefutnék vele, ha öreg nénike, könnyen megpuhítható a szive, ha megkedveli a kiskutyát.

2010. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

sajnos ezzel kapcsolatban saját tapasztalatom van. a fölöttünk lévő szobában is élt egy kutyus. imádom az állatokat, tényleg. de amikor 9 hónapon keresztül, minden éjjel hupogásra kelsz, meg apró körmök csattogására a parkettán, hajnalban labdázásra, esetleg kutyaugatásra, az nem kellemes dolog. idegileg kikészültem. 11-kor, 1-kor, 3-kor, 5-kor, rendszerint zöröghetnékje volt a kutyának. sajnos számtalanszor aludtam inkább a másik szobában a földön. de akkor legalább aludtam.

kedves kérdező, minden rossz szándékot mellőzve mondom, hogy igenis lehet hallani, ha egy kutya járkál feletted lévő lakásban. nappal nem biztos, de éjszaka biztosan.

próbálj belegondolni fordított helyzetben te mit gondolnál a kutyatartóról....

2010. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Erről azt gondolom, hogy a ház szabályzata nem írhatja felül a helyi, kerületi ebtartási szabályokat..


Mindenesetre jó lenne valahogy a jó viszonyra vigyázni, már csak a kutya miatt is..

2010. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
hát azt is lehet hallani, ha valaki papucsban mászkál, ha pl. nem szőnyegpadló van, sőt azt is, ha porszívózik vagy épp pakol vagy sír a gyerek. ilyen az, ha sok ember együtt él. amíg valaki nem bömbölteti a magnót vagy nem fúr-farag, addig jó lenne, ha toleránsak lennének a másikkal szemben. persze sajnos ez nem így van.
2010. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem így van. Csak azt nem értem hogyha gyerekem lenne és hangos lenne őt is elvitetné? :) Mindegy, mindenesetre inkább új albérlet után nézek, mert már nem szívesen lakom itt ilyen szomszéddal. (egyébként a csaj kb már mindenkivel összveszett a házban) na mindegy...

Köszi a segítséget! :)

2010. febr. 2. 10:34
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk is ilyen szomszédunk volt. A gyerek miatt! (1 éves!!! padlószőnyeg! ) végül költöznünk kellett. Nem bírta elviselni a kisgyereket.

Sajnos, vannak ilyen emberek..

De rosszabbul ők járnak, mert soha, senki, semmi nem lesz jó nekik! (egyszer meg valaki lehet, orrba vágja)

2010. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

a gyerek azért más tészta. azért viszont senkinek nincs joga szólni. annak a gyereknek fel kell nőni.

könnyebben viselem én is, mint mondjuk a kutyaugatást.

2010. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
engem baromira nem izgat mit csinálnak a szomszédaim, amig éjjel csendben vannak és hagyják pihenni a másikat!
2010. febr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!