Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék legolcsóbban...

Hol tudnék legolcsóbban labrador retriever kutyakölyköt venni? Körülbelül mennyibe kerülne egy ilyen kutya?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 20:12
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Érzékenyebbek a labradorok a betegségekre, mint másfajta kutyák?
2010. szept. 17. 20:35
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
nézd csak! [link] Vannak gyönyörű, egészséges, és fiatal kutyusok is, akik pont olyan gazdit keresnek, aki nem akar sokat fizetni, de egy egészséges kutyust szeretne!
2010. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

NE vagyél olcsó kutyát,mert:

-saját magaddal b@szol ki

-szaporítót támogatsz

-a gatyádat ráköltöd a kutyára,és még úgy is lehet,hogy beteg vagy ideggyenge lesz.

Ha "átlagos"kutya kell,miért nem jó a menhelyi vagy fajtamentéses?

Én beleestem ebbe saját hülyeségem miatt:a 12 ezerért vett kutya most,2 és fél éves(állítólag) korában benne van félmillió forintomba,csak az öröklött betegségei,csak az,hogy életben maradjon,és még így is ideggyenge,megbízhatatlan.

hogy értsed:ebből a fajtából Európa legjobb kenneléből 2000 euro egy klasszis minőségű kiskutya.Igaz ugyan,hogy Ők nem adnak Magyarországra kutyát,olyan jó a hírünk...

2010. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Ha ekkora a kockázat, akkor inkább másfajta kutyát keresek, mert ezekkel a labradorokkal több lehet a baj, mint én azt idáig gondoltam.:S
2010. szept. 17. 20:44
 15/30 anonim válasza:
0%

Mi az utcán vettünk egy kis labradort pár ezer forintért és soha semmi baja nem lett..Szerintem ne higyj ezeknek a kommenteknek, attól, hogy olcsóbb nem biztos, hogy beteg is lesz..Egyébként expresszen már 10-20 ezer forintért lehet kapni nagyon édes labradorokat!

Ők a világ legédesebb kutyái :)

2010. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Még informálódni fogok más helyekről is és utána nézek jobban ennek. Nem kapkodom el a kutyavételt, nem akarok saját magammal kitolni. Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 17. 20:57
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

NEM a labradorokkal van sok baj,hanem bármely fajta,szaporítótól vett kutyával.

Az utolsónak szerencséje volt a szaporított kutyával(bár várjuk ki a végét,még bőven jöhet elő később is öröklött betegség)de tízesével tudom sorolni a példákat különféle fajtákból a szaporítótól vett roncsokra.Az én kutyám is ilyen több mint 2 év gondos tartás ellenére is.

A szaporítót(Expresszen és hasonló helyen ilyenek árulnak)nem érdekli,ha 2-3 évesen meghal a tőle vett kutya,okos gazdi legalább vesz másikat.Ilyen szaporítók termelnek kamionra is,főleg Olaszországba.Ott be akarják tiltani végleg a kölykök bevitelét,mert még VESZETT is előfordul a kiskutyák között!Olyan állatok,akik szabályos oltási papírral mennek ki.Az itthoni újságokban a kamionokra át nem vett kölykök kerülnek meghirdetésre.

Elborzadnátok,ha meglátnátok,valójában milyen helyekről jönnek ezek a kutyák.Disznóól(enyém konkrétan birkaól),kis ketrecek,kosz,mocsok,bűz,beteg szülők,akik csak addig élnek,míg pénzt keresnek.

Vagy a másik véglet,az ostobaságból szaporító:"Bodrika hadd legyen egyszer anyuka/apuka"jelszóval befedezteti a szukáját a legközelebbi kannal.Mindegy,hogy a szülők esetleg közeli rokonok(ugye nincs tk,honnan tudnák nagyokosék?),milyen betegséget hordoznak,örökítenek.Az ilyenek általában elfogadható módon tartják a kutyákat,de a vevőt csúnya meglepetés érheti,ha pl.diszpláziás az ilyen utód,vagy idegbeteg,nevelhetetlen.

Elhihetitek,nem kell olcsó kutyát venni.

Ott van a fajtamentés,nem babakutyák vannak általában,de egészséges,oltott,szocializált,ivartalanított fiatal állat van.

Sokan azért nem vesznek magukhoz felnőttet,mert esetleg hamarabb meghal,mint a kölyök.Szaporítótól származó kölyöknél ez pont fordítva van!

2010. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kockázatok, amiket itt leírtak, bármilyen más fajtánál is fennállnak. A labrador amúgy nem a legbetegesebb fajta és annyira nincsenek agyontenyésztve, mint pl. a bulldogok, németjuhászok.

Szaporítótól már 10ezertől szerintem kapsz labradort, de könnyebben jöhet ki rajta betegség. Inkább azt gondold át, hogy tudnál-e rááldozni a kutyára ha beteg lesz, mert egy-egy műtét gyakran 10-20-30 ezer Ft-ot is meghalad és ha már a kutya ára gondot okoz, ki fogod-e tudni fizetni ezeket a kezeléseket.

A fajtamentők miért nem jöhetnek szóba? Szerintem az lenne a legjobb. Ráadásul ott már tudják, hogy egészséges-e a kutya. Ivartalanítva vannak, chipezve stb.

2010. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 10-20 ezres kutyáknak általában vannak rejtett betegségeik, persze azért vannak kivételek, de előbb utóbb előjönnek. Én anno 5 évvel ezelőtt vettem egy boxert egy utcából, 18 ezerért. Azóta volt a csigolyáival probléma, szemével (befelé forduló szemhéj), illetve csípőizületi diszpláziás szegénykém. Az utóbbi szerencsére enyhe, így nincs probléma a sétákkal, de gondolhatod, hogy eddig mennyit hagytam ott az állatorvosnál. De az biztos, hogy megtanultam egy életre, hogy nemhiába van az a mondás, hogy Olcsó húsnak híg a leve. Én ha veszek legközelebb kutyát azt csakis tenyésztőtől, vagy fajtamentőktől. Én inkább azt tanácsolom, hogyha ennyire ragaszkodsz a fajtához, akkor fajtamentőktől vegyél labit, hidd el 100x jobban fogsz járni, mintha valami ideggyenge kutyát vennél. A fajtamentősök meg jól eltudják mondani, hogy milyen az adott kutya személyisége. Szerintem gondold meg.
2010. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
50%
lehet válogatni vannak kisebbek nagyobbak : [link]
2010. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!