Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet a második kutya?

Jó ötlet a második kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kistestű keverékünk. Én bejárok, párom otthonról dolgozik, de úgy tűnik munkahelyet fog váltani és a kutya így 9 órát lesz egyedül otthon. Szereti a többi kutyát, játékos. Napi 3x sétálunk, visszük magunkkal ahova lehet, kocsival messzebbre is hétvégente. Nem rég költöztünk nagyobb lakásba, viszont itt a környéken nem nagyon vannak kutyák, így nincs játszópartenere. Ahol eddig laktunk sok kiskutyás volt, így tudtunk "bandázni". Közeli ismerősömnek van 2 kutyája, velük ahogy tudunk találkozunk, mert szeretik egymást, de ez maximum heti 1x alkalmat jelent, mert nem lakunk egymáshoz olyan közel. Ismerősöm szerint jó ötlet lenne egy második kutya nekünk is, mert így sosem lennének teljesen egyedül, sétálni meg ígyis-úgyis le kell vinni, mindegy hogy egy vagy két kutya van. Szerinte a nevelést (főleg a kezdeti időszakban) leszámítva nem jelent plusz "feladatot", hiszen ahova egy kutyával mennél sétálni, oda viszed a másikat is, így mindkettő lefárad egyszerre.


Második kutya esetén plusz költséget számoltunk az etetésre, oltásokra, élősködők elleni védelemre és sétához szükséges felszerelésekre (póráz, hám, télire ruha). Fekhely van otthon kettő is, de főleg az ágyban vagy a kanapén alszik, gondolom az új kutya is az ágyban kötne ki előbb-utóbb, így fekhely vásárlásra nem költenénk :D ápoláshoz szükséges dolgaink (kefe, karomvágó, sampon) megvannak, mindenképpen rövidszőrű kutyát választanánk, akit nem kell kozmetikushoz vinni


Esetleg van olyan költség, amit kifelejtettünk? Valóban jó ötlet lenne egy második kutya a leírtak alapján?


2022. máj. 18. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Kiveve, ha nem lesz minden annyira idealis, mint ahogy elkepzeled es a masodik kutyat kulon kell vinned setalni, kulon kell vele foglalkoznod, kutyaiskolaba vinned stb stb. Es ha sulyos szeparacios szorongasa lesz? Honapokon keresztul fog ugatni? Mondjuk ez boritekolhato, ha kolyokkent hozzatok.

Ket kutya nem mindig annyira egyszeru sajnos, mint ahogy gondoljatok. Tudom, mert en is atmentem ezen, az elso kutyam egy alom volt, a masodikkal meg trenerhez is kellett jarnunk, nagyon durva szepaja volt, amit atragasztott az elso kutyara is...:D

Huhh, remalom volt, de szerencsere tul vagyunk rajta.

Csak olyan alomszeruen latod szerintem ezt az egeszet, pedig benne van a pakliban, hogy nem lesz az.

2022. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig volt két kutyám... Az első megvolt régebb óta, mellé került egy másik. Az első kb 2-3 egütt töltött hónapban még eljátszottak egymással, utána már nem nagyon akartak egymással játszani. Kutyáknál is van hogy előbb utóbb inkább iegesíti a másik kuya már, akkor ott a féltékenység: a régi kutya volt hogy eldugta a rágókákat, gumicsontot, egyéb játékokat a másik kutya elől, nem tetszett neki, hogy nem csak ő használja, illetve arra is féltékeny volt, hogy a másik kutya miatt rá kevesebb energiát tudtunk fordítani... Ha az egyik kutyát megsimogattuk, azonnal odajött a másik is, szóval mindkettőben volt egy féltékenység a másikra... Eleve máshogy állsz egy kutyához mint kettőhöz, folyton mindkettő azt akarta, hogy vele foglalkozzunk, egymással már nem nagyon akartak játszani. Kivéve ha ugatni kellett valamit/valakit, akkor futottak mindketten, akkor bandáztak, de amúgy 'megunták' egymást.

Szerintem a két kutya dolog úgy működhet, hogy először kipróbáljátok birják-e egymást, nincs-e rivalizálás, nagyfokú féltékenység, aztán akkor talán jó ötlet. Ja és az újabb kutya sokszor belevitte a rosszba a régebbi jó kiskutyát. Keritést szaggattak, szomszédhoz átszöktek, rongáltak olyanokat, amiket azelőtt az első kutyus nem tett, de falkában már ő is tettestárs lett. Szóval lehet hogy jól ellenne egymással két kutya, lehet hogy ellenségesek lennének, lehet hogy együtt több rosszaságot találnának ki... Szerintem ezt igy nehéz megjóslni.

2022. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 kutyám volt eddig, 3 van jelenleg. Egyedüli kutyám csak 3 hónapig volt, amikor el kellett a társát altatni, egyke maradt erre az időre, de utána érkezett is a második.

Egyetértek ismerősöddel, nincs különösebb eltérés, legalábbis számunkra nem volt. Én is ugyanúgy vittem magammal a másodikat kirándulni, mindkét kutya hulla fáradt lett nap végére. Szeretnek együtt játszani, otthon összebújni. Ez olyan kötelék, amit az ember nem tud helyettesíteni, hiszen egy másik faj vagyunk. Más a kutya-kutya közötti kapcsolat, mint egy ember-kutya.


Háromhoz azért már kell tapasztalat, hozzáértés, főleg sétánál, de kettővel az átlag ember is elbír, ha nem valami extrém ösztönerős, munkakutyáról van szó, de gondolom nem egy malinoist szeretnétek mellé.


Hasonló mozgásigényűt és korut válasszatok. Egyedülléthez érdemes egyből hozzászoktatni, akkor későbbiekben sem lesz gond. Nálam egyik sem szeparál, az örökbefogadottal 5 napig voltam itthon, utána elkezdtem 1-2 órára otthon hagyni, elzárni. Eleinte szobakennelben, hogy a többiekkel tuti ne legyen probléma és összeszokjanak. 1 hónap után engedtem össze őket egyedüllétnél, azóta is remekül elvannak. Szobatisztaság is gyorsan ment, többi gazda tapasztalatai által is mondom, hogy max 1-2 hét alatt szobatiszták lesznek a felnőtt menhelyi kutyák is. Nálunk ez csak pár nap volt, gyorsan megértik, főleg ha van mellettük másik kutya, akitől eltanulhatják. Kölyök kb 6 hónapos koráig nem lesz szobatiszta, ezzel számolni kell.


Nem írtad, hogy kölyök lenne tenyésztőtől, vagy kölyök/felnőtt menhelyi, de érdemes nem egy traumatizált, nem kimondottan domináns egyedet választani. Rehabilitációra szoruló vagy nagyon domináns kutyák még nagyon hozzáértő kutyásoknak is fejtörést tudnak okozni.

2022. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Inkább egy macska. Simány "falkatag" tud lenni egy macska is a kutya szemében, amennyiben ugyan az a családi minta mengvan. Nincs egyedül, van némi társaság, ha kicsi a macska könnyebbe össze is fognak barátkozni. De másik kutyát ne, mert annak a nevelésére a leírtak alapján nem lenne nagyon időtök, és nem biztos, hogy jól sülne el a dolog. A macskákkal ebből a szempontból könnyebb, természetesen ott más dolgokra kell vigyázni (pl szökésmentes lakás, vagy szökésmentes kert (de tényleg szökésmentes).
2022. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

"szökésmentes kert"


A macskának nem akadály még a három méteres összefüggő kerítés sem... Ezt nem is értem hogy lehet kivitelezni. Igen nagyokat tudnak ugrani, távolságra is és magasságra is.

2022. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Macskát nem akarunk, mert van erkélyünk és ez a kombó balesetvészelyes lenne. Folyton arra figyelni, hogy mikor megy ki az erkélyre, nem szeretnénk. Elég, ha egyszer hibázunk és meglát egy madarat. Kutyabiztossá tettük az erkélyt, de egy macska miatt az egészet be kéne hálózni. Szeretjük a macskákat egyébként, mi is gondoltunk rá, családi körben volt cica, de így nem tudnék nyugodt szívvel macskát tartani.


Szerintem nincs kevés időnk a kutyára, vagyis hétköznap munkán kívül csak a boltba ugrunk be élelmiszerért. Hétvégén vannak programjaink, ami valamikor kutyás (kirándulás, városnézés, kutyás találkozó), valamikor kutya nélküli. Gyerekünk nincs és nem is szeretnénk, szóval időnk mindig lesz rá/rájuk.


Menhelyi kutyában gondolkodtunk, 1-3 éves korosztályban.

2022. máj. 18. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyám tipikus egyke volt, minden figyelmet ő kapott és találtam egy nap egy másik (sors keze, ugyanolyan fajta) kutyát, akit hazavittem és mivel nem jelentkezett az eredeti gazda (öreg volt és egészségügyi problémái is voltak) megtartottam, mert ilyen opciókkal nem kellett senkinek. Annak ellenére, hogy más kutyákkal nagyon jól kijött a kutyám az új kutyával, aki állandóan ott volt körülötte, ott aludt, ott evett, simogatást kapott, kemény dominanciaharcok voltak, amit kezelni kellett. Sokat dolgoztattam őket együtt, ami kihozta belőlük a falkaszellemet és néhány hónap múlva lenyugodtak a kedélyek. 3 évig voltak együtt, amikor a mentett kutyát betegségei miatt el kellett altatni. Az eredeti kutyám ezután már nehezen viselte az egyedüllétet, reggel, amikor elmentem sírdogált utánam és sokkal letargikusabban is viselkedett, hiába vittem hosszú kirándulásokra, hiába dolgoztattam, amit előtte imádott, egyértelműen hiányzott neki a társ. Néhány hónap múlva ezért úgy döntöttem, hogy ismét hozok még egy kutyát. Egy vele egyidős, szintén ugyanolyan fajtájú mellett döntöttem. Az első perctől tökéletes volt köztük az összhang, nincs féltékenység, imádnak együtt dolgozni, bár a lakásban mindketten megtartják a privát szférájukat, nem nyalják-falják egymást. A kutyám újra a régi, nagyon jót tesz neki, hogy nincs egyedül és van egy kutya társa.

Egy új kutya vállalása nehéz kérdés, mert a fentiekből is látszik, hogy

attól, hogy más kutyákkal jól kijön még nem jelenti azt, hogy a saját territóriumába is beenged egy másik állatot, illetve ha be is enged, azért nem biztos, hogy ez zökkenőmentes folyamat lesz. Bár nem tűnik nagy dolognak, de két kutya azért dupla figyelmet igényel egy sétánál, illetve a mindennapokban is.

Nem elriasztani akarlak, mert én nagyon szeretek két kutyával élni és valószínűleg én már két kutyás maradok életem végéig, de ne higgy el mindent azoknak a videóknak és képeknek, amit az interneten látsz két kutyáról, ezek mindig csak a szépségeket és ideális állapotot mutatják, nem biztos, hogy a te kutyád is így fog viszonyulni egy másikhoz, illetve nem biztos, hogy könnyű lesz az ismerkedés, összeszokás.

2022. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor vállalnék be a ti esetetekben másodikat, ha több időtök lenne a kutyákkal foglalkozni, arra is gondolni kell, hogy lehet, hogy külön-külön is kell foglalkozni velük, sőt, biztos, hogy lesz olyan időszak akkor is, ha amúgy nem lenne semmi probléma. Így, hogy inkább szűkül ez az időkeret, maradnék egy kutyánál.
2022. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hamar jött a 2. kutya, az első még az egyet sem töltötte be. Rengeteg munka volt, mert a 2. egy babakutya volt, az első kölyök. Most már sok év eltelt, teljesen higgadtak, de az első 1-2 év valami brutális volt, főlega legeleje. Szerencsére ők ketten hamar megszerették egynást, bár az első a ketdetekben nehezen fogadta el, hogy akkor most már van efy kistesó, de nem bantotta a kicsit, csak durcáskodott.
2022. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!