Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan, vagy szuka csivavát...

Kan, vagy szuka csivavát válasszunk?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy csivava kiskutyát, de nem tudom, hogy kant, vagy szukát válasszak? Nem ismerek ilyen fajta kutyát, ezért nem tudom milyen a természete egy kan csivavának, vagy egy szukának. Most 3 szuka kutyánk van, de kiskutya veszély nincs, mert mindenképpen ivartalanítva lesz a csivava is, ha fiú, ha lány lesz. SZóval kedves csivavások tapasztalatokat szeretnék imádott kutyáitokkal kapcsolatban:) pl mennyire jelölgetős lakásban, akaratosságát befolyásolja e a neme, mennyire ragaszkodó, egy gazdás e... ilyesmik érdekelnének
2010. szept. 17. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a szukákat jobban szeretem.
2010. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag tök mindegy, hogy kan vagy szuka kutyát választasz. Ivartalanítva lesz, személyiségben sem tér el annyira nagyon. Ha te fiú kutyát szeretnél azt veszel ha lányt akkor azt. Rajtad áll. Ha megfelelő a rangsor, tehát Te vagy a főnök akkor NEM szabad jelölgetnie a lakásban. Mert az azt jelzi, hogy az az Ő területe az Ő háza. (Bár ivartalanított kutyáknál amúgy sem jellemző a dominancia meg nem is egy hű de domináns fajtáról van szó ez akkor fordulhat elő ha nem bánsz kutyaként vele). Ragaszkodó kutyusok tudnak lenni, mint minden kis testű kutya. Szoktatás kérdése hogyan viselkedik a családban, falkában. Mindenképp jó helyről kell venni mert sok a szaporított ideggyenge kutya és kell neki a megfelelő szocializáció is.
2010. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy melyik kennelből lesz?:)

Mert én is majd szeretnék csivavát de még egyenlőre nézelődök.

2010. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szuka párti vagyok. Általában simulékonyabbak.
2010. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csivava keverékem van,jobban tetszik mint a sima csivava,nem is az a kistestű, 5 kilós és csajszi. :) Szerintem a lány kutyák valamennyivel jobbak,de a jelölgetést amúgyse hagyd,mert azt hiszi majd,hogy ő az úr a háznál,aztán nézhetsz majd 1-1 cselekedeténél.Inkább vidd ki sétálni naponta 3x,aztán kint jelölgessen.
2010. szept. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem csivavám van ... a minit nagyon utálom ... nekem normál méretű van és 4 kiló ... szerintem teljesen mind1 hogy kant vagy szukát választasz ... egyébként nekem kan kutyám van és szobatiszta ... egyátalán nem jelölget a lakásba ...
2010. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem kan csivavám van összvissz 2kg egy kis tünemèny :) Nagyon okos kutyus 2èves imádom ès ő is engem..ugyhogy èn a kant ajánlom :)
2015. jún. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!