Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát milyen módszerrel...

Kiskutyát milyen módszerrel lehet megtanítani hogy ne menjen bele a veteményesbe? Megkötni nem fogom és kéne valami ötlet.

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
El kell keríteni a veteményest.
2022. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Rászólsz, amikor rámegy a veteményre. Nálunk magától megtanulta, hogy melyik barázda az út a veteményes között, de nem tudnám megmondani, hogy hogyan, mert külön nem volt rá tanítva. Szerintem nálatok is ez lesz majd, ha kerti munka közben mindig kiengeditek magatokhoz.
2022. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Mi úgy tanítottuk be,hogy amikor odamerészkedett,ráugattunk.A 10-12.alkalom után leszokott róla!
2022. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Húzol egy határt, amin tilos átlépnie. Akár kijelölöd az utat, akár kihúzol 10 cm magasan egy zsinórt. Majd megtanítod a kutyának, hogy ezen a határon tilos átlépnie. Ha behibázik letiltod, ha tudatosan nem lépi át, megerősíted. Egy kamasz kutya már ezt hamar meg tudja tanulni. Füvesítéskor kb 3-4 alkalommal kellett rászólni a kutyákra, onnantól el is fogadták.


De ha a tanítás nehezen megy, kerítsd el a veteményest. Vagy vegyél láthatatlan kerítést.


Egyébként ne is akard megkötni, lévén, hogy most már minden megkötés állatkínzásnak minősül! Ha nem tudod sehogy máshogy megoldani, keress neki jobb gazdát.

2022. máj. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Azért az is vicces, hogy állatkínzás megkötni, de a 10. emeleten tartani egy egyszobás garzonban nem.
2022. máj. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha a 10. lakik a kutya, de napi 4 alkalommal sétál, aktívan foglalkoznak vele,. lefárasztják szellemileg, fizikailag és a nap 2/3 részében vele van a gazda, az aztán tényleg ugyan olyan, mintha ki van kötve 0-24-ben egy kutya a kert végében... Annyira okos vagy, utolsó. Ennyi erővel garzonban gyereket nevelni is kínzás. Eleve lakni is kínzás.
2022. máj. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem szólok emiatt rájuk, hárman vannak, a veteményes nem központi helyen van az udvaron, így maguktól nem mennek oda, max, ha ott vagyok és nem nagyon okoznak kárt, eddig így is bőséges termés volt.


Amúgy kerítsd el, ha nagyon zavar.

2022. máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Na, már megint itt a "keress neki jobb gazdát" kommandó. Mikor a kérdező írta, hogy nem akarja megkötni a kutyát, csak szeretné távol tartani a konyhakerttől. De már így sem elég jó gazda, hagynia kellene, hogy blöki kitúrja, meg szétcsócsálja a palántákat, ha épp ahhoz van kedve.
2022. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én emeltem a veteményes köré egy kerítést. Ha nyitva vab az ajtó, akkor sem megy be. Amúgy meg fokozatosság, nevelés stb. Elsőre úgysem érti meg.
2022. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!