Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl szelíd a németjuhász...

Túl szelíd a németjuhász kutyám, esetleg valami tanács/ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 napja került hozzám egy 3 éves németjuhász szuka. Nagyon szép kutyus és nagyon család barát, és ez itt a probléma, hogy túl barátságos még a betörőnek is hagyná, hogy megsimogassa. Ma például elvittem sétálni, és szembe jött velünk egy nagyon kis méretű kölyök kutya ami elkezdte a kutyát ugatni illetve támadni. A kutyám erre mögém bújt, és miután én rá kiabáltam a másik kutyára utána kezdett el ugatni az enyém is. Persze nem hagytam, hogy össze menjenek jött a másik kutyus gazdája is, és szépen elvittük őket. Esetleg valami tipp, ötlet hogyan tudnám elérni, hogy a kutya jobban őrizze a házat illetve ne féljen ennyire? Vagy egyszerűen ő ilyen természetű lenne?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 27. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Mit tudsz az előéletéről, honnan került hozzád?
2022. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Életemben egy nőstény németjuhászom volt. Úgy ilyen volt mint a tiéd. Sőt szökőévente egyszer ha ugatott. A rendőrségtől hoztuk el mert nem tudták kiképezni olyan kis mutyi volt. Viszont elképesztően aranyos a gyerekkel az ilyen kutya és nagyon türelmes is. Attól, hogy németjuhász nem biztos,hogy egy határozott, mindenre kész kutya. Ő ilyen.
2022. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem sokmindent tudok róla. Egy olyan embertől vettük aki ilyenekkel foglalkozik kutyákat tenyészt. Nála is kb 1 évig volt elvileg valami ismerősétől vette meg. Gondoltam rá, hogy lehet bántották.
2022. jan. 27. 17:57
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Magyarán szaporító. Ez esetben a "szimplán ilyen természetű, cuki"tól kezdve a bántalmazáson keresztül a túlszaporított ideggyengeségig bármi lehet a háttérben.


Mindazonáltal ne akarj egy szeretetteljes kutyát elvadítani. Vegyél riasztót, ha házőrzőtől félsz.

2022. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
(Ha házőrzésre kell, betörőtől félsz.*)
2022. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Gec*, van egy kutyád, akit kenyérre lehet kenni, egy kutyád, amiből lehetne igazi családtag. Ennek normál ember örül.

De neeeem, miért is lenne ilyen egyszerű az élet mi? Bass*uk ki a kertbe, és neveljük arra, hogy támadjon. Hátha lesz egy gyereked egyszer és letépi az arcát, mert izgatja a gyerek gütyügés, meg az apró termete.


Ha örző védőt akarsz, VIDD TANFOLYAMRA, ne te kísérletezzgess, mert a te torkodat is bármikor átharaphatja.

2022. jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

+1 az ÖV tanfolyamra.


Viszont ez nem megy egyről a kettőre.

Ez egy felnőtt kutyus, ilyen irányú képzést már kölyök korban el kell kezdeni. Egyelőre ti egymás számára idegen vagytok (miért is kellett volna, megvédenie?), tehát először egy alaptanfolyamot kéne elvégeznetek, ahol egészséges kutya-gazdi párost faragtok magatokból, aztán lehet kicsit bátorítani a lelkén az ÖV tanfolyammal.

Egy tűzzel-vassal sem eltántorítható Rex nem lesz belőle (mint írtam, ezt már kölyökkorban el kellett volna dönteni hozzá), viszont egy alap magabiztosságot, kiállást tud adni a kutyának.


A házörzés pedig majd szintén kialakul majd, ha biztonságban és OTTHON érzi majd magát nálatok.


(Pl. az én kutyámat is bárki kenyérre tudja kenni, de jelez és csahol, ha van valaki a kerítés túloldalán. Az más, hogy már megfogni nem fogja meg, ha idegenek betörnének, de nem is ezért tartok kutyát.)

2022. jan. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

"Túl szelíd a németjuhász kutyám, esetleg valami tanács/ötlet?"


Örülj neki.

2022. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
3 nap nagyon kevés, idővel magabiztosabb lesz, de alapvetően mindig ilyen szelíd marad, ilyen az egyénisége.
2022. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És miért akarnál agresszív kutyát..? Szerelj be riasztót vagy hordj magadnál paprikasprayt, ha félsz, ne fegyvernek használj egy kutyát.
2022. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!