Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát tudtok...

Milyen kutya fajtát tudtok ami játékos, de jó házőrző, könnyen tanítható és engedelmes is? A berni pásztor kb. ilyen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 22:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Boxer(ahogy írták is előttem), Snauzer,Németjuhász,most hirtelen ezek a fajták jutnak eszembe,de van még több is. A berni pásztor tündéri,de nem alkalmas házörzésre. Én amúgy szukát választanék első kutyának.
2010. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

unokatesómék házőrzésre berni pásztort vettek.


éshát :D ha idegen jön be akkor elszalad, utcán meg minden idegen ember előtt örömtáncot jár, mintha 1000 éve ismerné :D


szóval ők barátságosak. és imádnivalóak :) nekem egyszer fölült az ölembe az ő 40-50 kilójával (vagynemtudommennyi) éshát azt hittem megzabálom :D


de házőrzésre nem igazán jó.

inkább németjuhász, vagy boxer, dobermann, vagy keverék a menhelyről

2010. szept. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát igen igazából olvastam hogy "nem a legjobb" házőrző+tapasztaltam is, de néhány helyen azt olvastam hogy házőrzőnek is jó.
2010. szept. 17. 23:07
 14/16 anonim ***** válasza:
El kell még döntened, hogy kültéri kutya lesz, vagy be is engeded a házba! A szőrzete miatt ez egy fontos kérdés.Ezt is vedd figyelembe. Ha kültéri tartásban gondolkodsz akkor németjuhász egyértelműen( nekem az van), ha be is akarod engedni akkor Boxer, Argentin dog.Bár ez a két fajta későn érik. De ha egy nagy macit szeretnél akkor még a Leonbergi is szóba jöhet :) Sok sikert a választáshoz.
2010. szept. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem is labim van, úgy tud ugatni, hogy senkinek sincs kedve letesztelni, harap-e. Mert hogy nem harap :)

Könnyen tanítható és engedelmes, játékos és nagyon barátságos, de a házőrzői funkciója megkérdőjelezhető, egyedfüggő. Az enyém már fogott betörőt, sarokba szorította a gyáva cigányt, az meg szerencsére nem próbálta ki, mi lenne, ha odacsapna.

A vizslával, goldennel, berni pásztorral is ugyanez a helyzet.

Házőrzőnek menhelyi kutyusokat kell hozni, volt már egyszer egy olyan kutyám, kistermetű, skótjuhász keverék volt, és annyira félt, hogy bántani akarják a kis nyomorultat, hogy bárki csak a kapu közelébe ment, lesunyva a fejét, fenekét magasra emelve iszonyú hangosan, visítva ugatott. Jó fej kutya volt.

2010. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Labrador van a szomszédba. Kint találkoztam vele eddig még. ;)

De be az udvarukba nem mennék!

Védik a saját területüket, szerintem mindegyik.

2017. szept. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!