Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem domináns személyiség,...

Aki nem domináns személyiség, mert ilyen alapból, vagy mert elnyomott, ne is tartson kutyát, mert nem tudja rendesen dominálni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A kutyát nem dominálni kell, hanem nevelni, ahhoz meg nem kell domináns személyiségnek lenni csak következetesnek és határozottnak. Én sem vagyok domináns személyiség mégis van jelenleg egy (volt már több kutyám, csak elpusztultak már) kutyám ami hallgat rám.
2022. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ez összetettebb ennél. Nem mind1 hogy milyen kutyáról beszélünk. Egy makacsabb, dominánsabb kutyánál lehet hogy nem lesz elég határozott a kisugárzásod hogy komolyan vegyen, de egy másik kutynak ami megadóbb meg simán elég leszel és elég következetesnek és határozottnak lenni hogy szót fogadjon. Tehát ha te nem vagy "domináns" személyiség, az nem azt jelenti hogy ne tarts kutyát, csak annyit tesz hogy kevésbé karakán jellemű kutyát kell választani.
2022. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell ledominalni a kutyat, kovetkezetes szabalyok kellenek (nincs olyan hogy neha feljohet a kanapera, amugy meg nem, ha valamit tiltasz, akkor az tilos, nincs olyan hogy HA...), es pozitiv megerositesen alapulo tanitas, neveles, szocializalas mas kutyakkal, es semmi mas.
2022. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok domináns személyiség még is egy terrier kanom van.Teljesen kezelhető.


Már kölyök korban első perctől,hogy hozzám került voltak szabályok amiket betartottam. Ha nem tetszőt csinált akkor fegyelmeztem.


Viszont azt tudnod kell,hogy nem szabad félned a kutyádtól,meg ráhagyni dolgokat,mert akkor hamar a fejedre nő.Következetes legyél és valóban ami egyszer nem,az később sem engedd.

Egyrészt össze zavarod a kutyát másrészt probálkozni fog.


Pl enyém 4 hónaposan morgott rám amikor elakartam venni a rágó csontját. Fogtam megrángattam a grabancánál és ki küldtem a szobából. Majd egy óra múlva oda adtam a rágó csontot és gond nélkül eltudtam tőle venni.


Azóta sem probálkozott. Bármit elvehetek tőle,bármikor turkálhatok a szájában.


Kölyök korban nagyon erősen fegyelmeztem a nem kívánt viselkedést. Azokat el is hagyta.


Nem tudom milyen fajtákon gondolkodsz,de mindenképpen könnyebben kezelhetőt válassz, ha nem vagy annyira magabiztos, fajtán belül is ne a dominánsat hozd el. Tenyésztők tudnak segíteni kiskutya választásnál.Ők látják már melyik kiskutya milyen.

2022. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ezen múlik. Mi például sosem játszottunk falkavezéresdit, például simán játszom a kutyával úgy is, hogy ő kezdeményezi a játékot, soha nem foglalkoztunk vele, hogy előrerohan-e az ajtóban vagy melyikünk megy elöl séta közben, a fontos dolgokban mégsincs vele gond. Ha bármelyikünk hívja, azonnal odajön, érti azt, hogy OTT MARAD, ha nem akarjuk, hogy velünk jöjjön, és a NEM szót is tökéletesen érti és abbahagyja rá, amit csinál. Pedig sosem treníroztuk direktben. Úgy nőtt fel, hogy az ágyunkon aludt.
2022. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-osnek nem dominans kutyaja van. ..
2022. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!