Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be még mindig a 8...

Miért pisil be még mindig a 8 hónapos kutyám?

Figyelt kérdés
Még mindig kiviszem vagy 5x egy nap. Ha nem vagyok itthon, simán kibír akár 7 órát is. Ha itthon vagyok, akkor van, hogy 2-3 órát sem…pedig tudja, hogy nem szabad, mert egyből sunnyogva is jön oda hozzám utána. Mit tegyek?

2022. máj. 21. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem orditasz olyankor?

Nem vered meg?


Mert nem szabad ilyeneket. Ilyen terror hatasara szoktak odapisilni felelmukben a kutyak.

2022. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem félelmében pisil be, hanem csak nem tartja vissza.
2022. máj. 21. 17:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvos látta már? Egészséges kutya nem pisil be a lakásba úgy hogy utána sunnyog mert tudja rosszat csinált.
2022. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Szoktattad pelenkára? Mikortól és hogy nevelted szobatisztasagra?


Ha tudná, hogy nem szabad, nem tenné. Nem tudja, hogy nem szabad, hanem azt tudja, hogy utána (valószínűleg rosszul lekommunikalva, következetlenül) büntetést kap. A kettő nem ugyan az.

2022. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kan, szuka? Ivaros, ivartalan? Egy helyre pisil, vagy össze-vissza? Kistestű, vagy nagyobb?
2022. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ivartalan kan. 2,5 hónapos kora óta megy már a kintre szoktatás. Mindig kapott jutifalit, ha kint sikerült. Pelenkára nem volt szoktatva.


“Ha tudná, hogy nem szabad, nem tenné.” Miért te hogy kommunikáltad le a kutyáddal, hogy nem szabad? Leültél vele megbeszélni vagy mire gondolsz úgy mégis?

2022. máj. 23. 09:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a felfogás, hogy a kutya a bunkó és szemét, ez hogy jött neked? "Mert tudja ő, hogy nem szabad, de csakazértis bentre pisil" ez már régen rossz. A kutya nem paraszt és nem szemétkedik. Ismétlem, ha értené a szabályt, nem tenné ezt!


Valahol valamit nagyon elrontottál a szobatisztaságban. De látatlanul, 2 sorból mégis honnan lehetne tudni, hogy mit? Utólag szidtad/büntetted le? Keveset vitted ki? Ráhagytad többször ezt?

2022. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szobatiszta kutyám egyszer elkezdett bepisilni esténként. Doki csinált vizeletvizsgálatot (tűvel kiszívták a hólyagjából a ku.kiját keresztül) és kiderült, hogy bakteriális fertőzése van. Kapott antibioutikumot rá. Utána abba is hagyta a bepisilést.


Konzultálj a dokival.

2022. máj. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nevelted szobatisztaságra?
2022. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8 hú köszi, lehet hogy nála is ilyesmiről van szó :(


Mint írtam kedves 9-es igen. 2 óránként kivittem, de a mai napig is legalább napi 5x. Mindig jutalmazva lett, ha kint végezte a dolgát.

2022. máj. 25. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!