Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos yorkink nem csak a...

3 hónapos yorkink nem csak a pelusát használja, bárhova végzi a dolgát (ágyába, mi ágyunkba. ). Nem lehet még kivinni. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 02:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha pelenka van rajta (amit nehezen tudok azért elképzelni), akkor hogy tudja máshol végezni a dolgát?

Egyébként meg egy kutyát nevelni kell, magától sose lesz szobatiszta.

2010. szept. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző! A kutyapelenka nem a kutyán van rajta!!!


Zárd egy helyiségbe, mondjuk előszoba tedd oda a pelust és sűrűn tedd rá, dícsérd, ha oda sikerül neki. Illetve, hogy zárd, rossz kifejezés, úgymondanám ne engedd a szobákba egyenlőre, azért mégsem helyénvaló, hogy ágybacsinál!! Megfogja szokni, sajnos ez egy ilyen időszak, ezzel együtt jár. Mikor az én kutyum kicsi volt, azt hittem ez már örökké így lesz, hogy csak sz.rt pucolok, hirtelen szoba tiszta lett, és nincs vele gond azóta sem.

2010. szept. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon gyorsan szoktasd le az ágyról! Alapszabály, hogy az ágy a gazdi privát területe, oda kutya nem teheti be a lábát!
2010. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
:) Az én kutyusaim velem alszanak az ágyban! Nélkülük nem is tudnék aludni már úgy megszoktam!! De ezt hol hallottad, hogy oda nem mehet kutya? A kiskutyások 99 %-ka együtt alszik a kutyával, hidd el, az az 1 % pedig hazudik!!! :):):)
2010. szept. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Akkor biztos véletlen, hogy a kiskutyák 99%-a neveletlen, 1%-a meg jólnevelt....
2010. szept. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém velem alszik, és mégis jólnevelt. Na erre varjál gombot :))
2010. szept. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*varrjál
2010. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is a kutyámmal alszom, és állítom, hogy nem azon múlik a jólneveltsége, hogy feljöhet e az ágyra, vagy nem.
2010. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ilyen butaságokon vitatkozni! Az én kutyám alapból nem jön fel az ágyra, pedig megengedném neki, de nem akar. A szobatisztaságra való szokatás nekünk is nehezen megy, mert ő is össze vissza pisil. Pedig már mindent kipróbáltam.
2010. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ez egy hosszú folyamat lesz mire oda sikerül a pisi ahova kell! nálunk az vált be, hogy kilestük, hogy hova pisil/kakil a lakásba legtöbbször, és oda tettük a pelust, ergó szinte nem is a pelusra szokott hanem a helyre, később mikor már össze tudja kötni, hogy pisi-pelus, átrakhatod máshova. Figyeljétek a jeleket, mikor kell neki, ki lehet tapasztalni, álltalában ébredés után, kaja után, vagy ha nagyon szaglászik, akkor hívd magaddal a pelusra és ha sikerül nagy dícséret! Ami még segíthet, a pelussal törölj fel egy rossz helyre sikerült pisit, és úgy tedd le neki, mert akkor érzi rajta a szagot és rámegy! a lényeg, hogy türelmes legyél vele, ha pelusra sikerül dícséret, ha nem akkor szidás, de ne ordítsd le a fejét, és csak akkor szidd ha épp 'rajta kapod' mert ha eltelik tíz perc mire észreveszed és akkor szidod le, ő már nem fogja tudni, hogy most miért is néz csúnyán a gazdi! Sok sikert, hidd el menni fog!
2010. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!