Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csináljunk?

Szerintetek mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyusunk, 1 fiú, 1 lány. A fiú agresszív, a lányt lelkileg tönketeszi. Amint nyílik a kapu, hogy megjöttünk kocsival, ugye a lány rohanna üdvözölni minket, a fiú elérohan, morog rá, folyik a nyála, és a végén általában összeverekednek. A bejárati ajtó elötti kis terasz az övé, öve egy nagy kiásott hideg "lyuk", övé a homokozó, stb. ha odamegy, megint verekednek. A lány szinte mindig megadja neki magát, de ha a fiú nevét mondjuk miközbe morog, egyre jobban morog, ha Cesar módszere alapján megérintem, szinte leharapja a kezemet. Hozzáérek a nyakörvéhez, morog. Mikor jön hozzánk valaki, meg kell kötni, mert kaukázusi, sokan félnek tőle, de amúgy egész álló nap el van engedve ő is és a lány is, a 3000 nm-s telkünkön.


Mit lehetne tenni?

Agresszívan, egyedüli kutyának senkinek sem kell, elaltatni nem szeretnénk, menhely szóba se jöhet.

Tudjuk, mi rontottuk el.


2011. aug. 25. 16:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hát mondjuk a lány is agresszív?mert azt nem említetted..mert ha nem akkor zerintem a lányt kéne elajándékozni.
2011. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van a kutya?
2011. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a lány egyáltalán nem. őt semmi pénzért nem adnánk senkinek oda, ő tökéletesen viselkedik, és tudom, hogy sohasem bántana. nem úgy, mint a fiú.
2011. aug. 25. 16:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs. Tudom az kéne, de ...
2011. aug. 25. 16:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát ez a haszna a nagy kemény kutyáknak, akik házőrzésre kellenek. Szegényeknek még társuk sem lehet mert nem bírják elviselni, de persze egyesek szerint ez természetes mert őrző-védők... Szegény kutyák... :(

Hát kérdező egyértelmű, hogy a kutya nem tisztel téged és a másik kutyán vezeti le minden mérgét. Talán egy nagyon komoly kutyaiskola tudna rajta változtatni tekintve hogy nem egyszerű fajta de én még azt sem látom biztosnak.

2011. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Apa nem engedi a kutyasulit, mert hogy drága is, meg hogyha találkozna többi kutyával és emberrel, nem védené eléggé a házat. De próbálom rábeszélni.
2011. aug. 25. 16:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg édesapádnak, egy jó iskola titeket fog megtanítani, miként kezeljétek a kutyát. Ha így folytatjátok, sanszotok van a napi hírekbe egyszer csak bekerülni,"gazdáját harapta meg a házőrző" címmel.
2011. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kutyaiskola! Egy kauból nem lehet kivenni a házőrzést, még akkor se, ha mindent megteszel annak érdekében, hogy ne őrizze.


Nálunk a kutyasuliban egy Kau és egy Káj a területőrző. Mindkettőjük vizsgázó, aktívan engedelmesező kutya, akiket a szocializációs foglalkozásoknál bevonnak bizonyos esetekben.

Sokat dögönyözöm én is, a nagy bundáját, a kutyámmal is szokott játszani. Sokat van emberek és kutyák között, és maximálisan jól szocializált minden kutyával és emberrel.

Na a múltkor elmentem a suli előtt kutyát sétáltatva, de már zárva volt, este volt, őrkutyák kiengedve a teljes területre. Úgy örjöngtem rám, hogy csak néztem. Szóltam nekik, hogy nyugi, ismerjük egymást, de semmi. Egy ismerősöm vizslája egyszer ilyen szituban bedugta az orrát a kerítésen ezzel a heló have ismerjük egymást kommunikációval, aztán meg is harapták.


Ezt csak azért írtam le, hogy értsd meg te is és apukát is értse meg, hogy attól még, hogy egy kutya nem agresszív senkivel indokolatlanul a gazda jelenlétében, attól még a feladatát ugyanúgy elvégzi. Irány egy nagyon komolyan felkészült kutyaiskola. Keress Tükör sulit a környéketeken, bár ilyen komoly problémánál lehet, hogy egy vidéki Tükör suli se elég, és fel kéne hozni Pestre.


Mármint nem probléma olyan vészes, mert ezt egy Yorkinál simán helyre lehetne tenni, csak hát a Kau nem az a vicceskedő kutya.

2011. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahogy elmondtad a kutyád viselkedését nem agresszív hanem domináns a dominancia természetes az agresszió nem.
2011. aug. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyikőtök sem vezére a kutyáknak, ezzel van a baj! Falkavezérség átvételét kellene gyakorolni!
2011. aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!