Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a kutyával?

Mit csináljunk a kutyával?

Figyelt kérdés
Van egy beagle szuka kutyánk, 3 hónapos, 1 hónapja van nálunk, nagyon aranyos, okos kutyus, de esténként egyszerűen rá sem lehet ismerni. Mintha bekattanna neki valami, elkezd rohangálni az udvaron körbe-körbe, iszonyat gyorsan, és fut felénk teljes erejéből és az utolsó pillanatban kerül ki minket, illetve harapdál, ugrál. Valamint ha húgom kimegy az udvarra, akkor a kutya csak rá figyel, őt követi mindenhová, harapdálja a cipőjét. Segítsetek kérlek, mit tegyünk?! Nem sok tapasztalatunk van még kutyák terén, eddig macskáink voltak. Értelmes válaszokat várok.
2011. szept. 18. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Le kéne mozgatni napközben jó alaposan mert hát ugye vadászkutya. Sok mozgás kell neki. Az egyik rokonomnak 5 éves van és napi 3 óár foglalkoznak vele. Nekem a 3 hónapos pulim csinálja ezt estére bepörög és akkor jókat lehet játsznani vele. Pedig ő le van mozgatva mindig. Ilyenkor elég jókat lehet velejátszani.
2011. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki azt, hogy egy befőttesüvegbe teszel egy csomó aprópénzt vagy kavicsot, és amikor rátör a frász, jól csörgesd meg. Ahogy rádfigyel, adj neki jutalomfalatot. Ez használni szokott. Ha szeret labdázni vagy valamit játszani, azt is meg lehet próbálni ilyenkor.
2011. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen nekünk is ez volt a baj. Napközben teljes csend este meg mintha kifordították volna a kutyám. Nem volt lemozgatva. Napközben menjetek sétálni stb.


17/L

2011. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És igen, az első válaszadónak is nagyon igaza van, jól meg kell mozgatni minden nap!
2011. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Napközben nincs lemozgatva megfuttatva a kutya. Most,amikor meleg van estefelé mintha felélednének a kutyák.Na,ilyenkor kell beiktatni egy nagy sétát.
2011. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a lemozgatással van a baj. Hanem a kutya elméje nincs lefárasztva, nincs stimulálva az agya. Tanítgatni kellene, hiszen vadászkutya, arra lett kitenyésztve, hogy "csináljon valamit".


Olyanokra kellene megtanítani, hogy keresd. Eldugni valamit a kertben, mondani neki: keresd. Így jókat lehet játszani. Aztán lehet bújócskázni is így. Megkérheted a húgodat, hogy bújjon el, a kutyának mondd keresd, ha megtalálja, jutalomfalat és dícséret. Jó kis játék, s a kutya sem fog unatkozni.


Másik ilyen: hozd vissza. Eldobsz neki valamit, ő visszahozza. Klasszikus, de a kutya nagyon élvezi.


Tanítsatok neki dolgokat. És vigyétek az utcára is sétálni, ne legyen szegény egy ingerszegény környezetben egész nap (kert). Had lássa ő is a világot, had sétálgasson, szaglásszon. :-)

2011. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,tanácsokat, ki fogom próbálni.

A sétáltatással az a probléma, hogy a pórázt is rágja, ezért nem lehet normálisan sétáltatni.Erre azt mondta egyik ismerősöm,hogy szoktatni kell hozzá, és minden nap rárakni egy kicsit. Remélem használni fog.

2011. szept. 18. 19:50
 8/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Ha harapdál, vagy valami rosszat csinál, hogyan 'büntessem' /tanítsam meg neki, hogy azt nem szabad, úgy hogy hatásos legyen?
2011. szept. 18. 19:51
 9/11 anonim ***** válasza:

első kutyának nem beagle-el kellett volna kezdeni,nekem 7éves korom óta folyamatosan van kutyám,de beagle akkor sem kéne,ha ingyen adnák..

amúgy,ahogyan többen is írták,mindenképpen le kell fárasztani,estére felgyülemlik benne az energia amit vagy így vagy úgy de le fog vezetni.én a 4hónapos kutyámmal mindennap kijártam 2órát sétálni,hazafelé már a kezemben kellett hoznom,és aludt,mert úgy elfáradt.de ha 1napot kihagytam megőrült...

harapdálás pedig,még kicsi,le fog szokni róla,amikor leváltja a tejfogait.ha utána nézel,itt nagyon sok kiskutyás harapdálós kérdés van,böngéssz a válaszok között

2011. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A pórázrágásról le lehet szoktatni, ha olyat csinál ami nem tetszik, akkor mond hangosan NEM és vedd ki a pórázt a szájából. Ha olyan helyen sétáltok vele, ahol sok más szag vagy kutya van, akkor arra fog figyelni és nem a pórázra. Egyébként nem olyan nagy tragédia ha megrágja, a miénk is játszik vele a mai napig, de nem durva, vagy vandál módon :) A harapásról pedig mi úgy szoktattuk le, hogy csak játékkal játszottunk vele. Tehát köztem és a kutya között volt egy rongy, vagy bot, vagy labda, tehát nem a kezem vagy a lábam volt a játék. Mindig ezt mutattam neki, de ha mégis engem harapott meg, akkor a kezemmel (mintha megharapnám) meglöktem a lapockájánál, és mérgesen mondtam hogy NEM. A kutyák is ezt csinálják egymással, ha eldurvul a játék. Vagy csak simán otthagyod ha túl durva, de már olyat is olvastam, hogy visító hangot kell kiadni ha harap, mintha neked fájna. Próbálgass :) De nyugi megéri foglalkozni vele, mert gyorsan KINÖVI :)
2011. szept. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!