Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív de már 3 éves...

Hiperaktív de már 3 éves kutyának még nem késő tanítani hogy futásnál ne csak rohanjon hanem normál tempóban?(szeretnék vele futni járni,de ha annyira húz lehetetlen lessz)

Figyelt kérdés
Masrészt meg hogy a séta az séta,a futás az futás.mert nem tudja:) Mindig rohanna

2022. máj. 21. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Sose késő tanítani, viszont nem mindegy, hogyan csinálod. Főleg művek terveid is vannak vele, ha nem tudod hogyan kéne, szerintem keress sulit vagy trénert, csodákat tesznek.
2022. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mivel*
2022. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Úgy érted, ha csak szimplán sétálni viszed, akkor is azonnal húz és rohan? Mert az azt jelenti, hogy a probléma a gyökerektől ered, onnan, hogy a kutya nincs megnevelve és azt hiszi, ő a falkavezér és nem te. (tudom-tudom, a falkaelmélet nem teljesen pontos, de így a legegyszerűbb leírni)

Ahhoz, hogy a normális sétát meg lehessen neki tanítani, az alapokkal kell kezdeni a mindennapi életben (pl. legyenek dolgok, amiket nem engedsz meg neki, kaját csak parancsra ehet, nem etetitek az asztalnál miközben esztek, stb)


ui. a kutya nem hiperaktív

2022. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Menhelyről hozott kutyus.nem régóta van nálam.Igen úgy értettem amúgy,sétálni viszem es futni akar,pörög,ugrál.meg minden.Az ő igénye miatt szeretnék futni vele leginkább,mert hiába nagy a kert őt mégis kell vinni mert nem fárad le.És nekem se árt a futás,csak akkor jól szeretném csinálni
2022. máj. 21. 18:49
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
kösd rá a biciklire a pórázt. sokan csinálják így.
2022. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Seta elott probald meg lefarasztani otthon, jatekkal amit szeret, es tanithatod is, nem baj ha megtanulja hasznalni az eszet, aztan amikor porazra teszed, vard meg mig lenyugszik. Az enyem is ilyen volt, meg most is mindig izgatott lesz, de korantsem olyan veszes, csak akkor indulunk amikor nyugodtan var a kapuban, es nem ugral, nem szaladgal, nem nyuszit, a nyakorvet sem teszem ra addig, amig le nem ul elem. Turelem es javulni fog ez, csak rendszer kell az eletetekbe.

Biciklivel ne probald ki amig ilyen, mert baleset lesz. Eloszor futas kozben tanitsd meg neki az alapokat, mint a lassan/seta, allj, jobbra, balra. Utana akar biciklivel is viheted (ne betonon az izuletek es nyaron a beton forrosaga miatt), es kell hozza huzoham, rugos poraz minimum.

2022. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézz utána a canicrossnak, nem biztos, hogy olyan rossz, ha húz a kutya :) én imádtam így futni, aztán a biciklizésre váltottunk.


Alapszabályok: aszfalton ne fusson a kutya, nagy melegbe szintén ne, ha mégis szeretnéd, hogy húzzon, akkor azt csak hámban, lehetőleg spec. futóhámban (ezt szerintem ráér később is beszerezni, ha úgy döntesz, ez a ti utatok :), az elején bármilyen hám megteszi ) és a rugós póráz+beülő se rossz dolog (annó én sima pórázzal és nadrághoz való bőr övvel kezdtem :P , szerintem az első pár hétben ez is tökéletes, aztán majd látod, hogy tetszik-e)


Ha nem szeretnéd, hogy húzzon, tanítás előtt kicsit fáraszd le pl labdázással, egyéb játékkal.

2022. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha van a környéken igazán JÓ kutyasuli, ahol tanítanak benneteket.


A kutyák komplex lények. Itt sem egyetlen, egyedülálló problémát kezelsz, hanem a kutya egészét:

- mozog-e eleget a kutya?

- egyéb igénye (felfedezés, szimatolás, megfogás, rágás-tépés stb.) ki van-e elégítve

- tanulási folyamat: behívás, szemkontaktus, önként visszacsatolás, laza pórázas séta alapjai, kapuszabály alapjai, marad, valamiféle tiltószó

- van-e olyan, amivel otthoni környezetben is tudsz levezetni au energiájából? Labdázás, rongyozás, flirt pole, puller, frizbi, keresős feladatok...?

- milyen egészségügyi és mentális állapotban van a kutyád: van-e olyan problémája, ami miatt kerülni kell az intenzív mozgást (pl. szívféreg, mozgásgásszervi problémák), melege van, fáradt, túl izgatott (sétán ez is gyakori), túl stresszes (szintén) stb.


Amúgy tök természetes, hogy húz a kutyád: más a természtes sétatempójuk és más számukra az érdekes, mint nekünk embereknek. A "szép" séta tök komoly tanulást igényel :)

Mivel nem említette még senki: egy fix, hosszú póráz is tökre megváltás lehet városon kívül, viszont ahhoz, hogy biztonságosan tudjátok használni, nagyon stabil alapok kellenek (lásd fent), viszont így nem kell folyamatosan igazodnotok egymáshoz.

2022. máj. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha futnál vele és húz, az miért baj?

Vegyél beülős futóövet, rugalmas szárat és egy canicross hámot, aztán fussatok! A kutyák java amúgy az első slung után kipukkan, lehet, hogy 3-5km után már kifutja magát.

Ahogy írták, nagy melegben, betonon ne fusson, földes, puha talajon eddzetek. Folyamatosan várdd el, hogy az úton maradjon, ne álljon meg szimatolni, másik kutyával foglalkozni, hanem dolgozzon előre. Melegítés, lenyújtás mindig legyen része az edzésnek.

Pórázfegyelem ügyében érdemes sulihoz fordulni.

2022. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A pórazfegyelemnek nézz utána, igazából arra van ehhez csak szükségetek.

De valószínűleg a pórázon séta is kevés lesz neki. Szabadon mennyit tudod sétáltatni? Fejben, ösztönszinten hogy tudod lefárasztani?

2022. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!