Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj, ha sok a víz a tápban?

Miért baj, ha sok a víz a tápban?

Figyelt kérdés

Már sokszor olvastam itt, hogy azért rossz a konzerv, mert sok benne a víz. De a test nagyszázaléka is vízből van. Akkor hol itt a probléma?

Nem akarok veszekedést elindítani, (bár itt a kutyás kategóriában nem nehéz) csak őszintén érdekel hogy miért baj.

Régen konzervvel etettem a kutyámat, évekig, de aztán mindenki lebeszélt róla, merthogy "sokavíz" de azt soha nem magyarázta el senki hogy mi ezzel a gond.

Mostmár nagyon rég royal canin-nal etetek, de azért érdekelne hogy miért nem jó a konzerv.


2010. szept. 18. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem jó, hisz minden élőlénynek így a kutyáknak is szükségük van vízre. van amelyik alig iszik, és így a táplálékból veszi fel. Én a száraz tápját (orijen) szoktam keverni a konzervessel (Blue Buffalo). Mert egyébként nem szereti a szárazat csak úgy magában, de így a tápszemek is megszívják magukat egy kicsit, és finomabb lesz neki gondolom. Néha van, hogy főzök neki, hozzá egy kis levest, bele csirkenyak, farhát, marhavelős, némi zöldség és ennek a levével felöntöm, aztán a benne lévőket is odaadom, nagyon szereti.
2010. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért "baj", mert vizet a csapból is lehet engedni nagyságrendekkel olcsóbban, mint amennyit a konzervben levő vízért felszámolnak. Ha mondjuk egy konzerv 100 forint, és annak 70 százaléka víz, akkor az azt jelenti, hogy vettünk 30 forintért tápanyagot és 70 forintért vizet. Rossz üzlet. Ha a kutya száraztápot eszik, akkor miután megette, iszik rá vizet. De ha valaki elkényezteti a kutyáját és az nem eszi meg a száraztápot, még mindig ott a lehetőség, hogy előtte beáztatja neki.


Ja, és a száraztápnak is van nedvességtartalma, olyan 10% körüli.

2010. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
alapjáraton nem a vízzel van a baj, hanem azzal, hogy ha nagy százalékban vizet tartalmaz valami akkor szerinted mekkora az tápanyag tartalma? az én kutyám is imádja a konzervet, az elején simán adtam neki, megette a konzervet aztán fél óra múlva jött, hogy éhes... átmegy a szervezetén anélkül, hogy különösképpen sok dolgot tudna belőle hasznosítani a szervezete! De én nem mondom, hogy rossz a konzerv, meg ne adj neki, én úgy csinálom, hogy a tápjára teszek egy kanál konzervet, jól összekeverem, és akkor megkapja az imádott konzervet is, meg a tápot is ami tartalmazza a hasznos vitaminokat, tápanyagokat... ja mégvalami nézz meg a cezar konzervet, az ára alapján azt gondolná az ember hogy húúú dejót adot a kutyának ahaaa... hústartalom 4 (!!!) százalék... plussz kell a kutyának a táp hogy ropogtasson, ne alakuljon ki olyan könnyen a fogkő
2010. szept. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok, kimaradt, ha kistestű kutyusod van a víz terheli a szívét is, ugyanúgy ahogy az embereknél is.
2010. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!