Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának a hám mire jó?

Kutyának a hám mire jó?

Figyelt kérdés
hogy ne húzzon sétáláskor?
2010. szept. 18. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

kényelmesebb neki, ha menni akar, a gazdy meg nem, akkor így nem fullad meg. (ugye..)

Meg ha nagyon menne, akkor ha meghúzod a pórázt, így a hám az egész testét visszarántja

remélem ki tudtad belőle hámozni a lényeget! :)

2010. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
nem mindegyiknél jó a hám...attól függ...van amelyik bírja a hámot,és van amelyik nem...különben a hám az azért másabb,mert ha a kutya ellenkező irányba húz,akkor te nem a nykát ráncigálod,hanema a "hóna alját" és az nem fáj neki ellenkezőleg a másikkal
2010. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
A te hád semmire, meg az enyém sem nagyon.
2010. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak utcai viseletre értjük, akkor, hogy ne vágja a kutya nyakát a nyakörv, ha meghúzzuk. Viszont hámmal kutyák jobban húznak. Én is hámot használok, igaz csak 1 éve, eddig nyakörvet, hogy megtanuljon normálisan sétálni. Igaz én k-9-es hámot vettem neki, mert nagyon jól néznek ki, és kényelmes a kutyának is, meg persze mi erdőben sokat sétálunk és így már messzíről is látják rajta, hogy nem kóbor.
2010. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ja meg azér is amit te mondtál
2010. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
nekünk is k9-es hámunk van. Léptem nyomon kérdezik, hogy rendőr kutya e, ami azért valljuk be jól esik az ember egojának. :) Egyébként csomóan próbáltak lebeszélni, hogy veszek 6000-ért valamit, ami nemhogy javítana, de még ront is a problémán. Ám úgy tűnik mi vagyunk azok a szabályerősítő kivételek. Merthogy egyszerűen nem volt hajlandó úgy sétálni, ha a nyakát rángatom, épp ezért, ha meghúztam a pórázt (merthogy ő nagyon rángatott én meg magam mellé akartam húzni) erre ő hátrafordult és elkezdte rágni a pórázt. Két pórázt tett így tönkre, pedig nem ilyen nyomi flexi volt. Aztán, lássunk csodát; megkapta a hámot, és azóta szépen jön láb mellett mert hámmal, hamarabb tanult meg láb mellett haladni.
2010. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Van egy berni pásztorom és még kölyök de ha nagy lesz akkor simán elhúz. Ez ellen mit tudok tenni?
2010. szept. 18. 20:13
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

várjál 1 órácskát szívem, és tegyél fel egy új kérdést.

Én figyelem, de komolyan!

2010. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha elkezd húzni, azonnal állj meg, és mond neki a lábhoz vezényszót, majd megint indulj el, és ha megint húz, megint állj meg. A lábhoz vezényszót pedig otthon előtte tanítsd meg neki.
2010. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hja, mert nem rángatni kell a pórázt ha húz válaszoló... Ezer más módszer van...
2010. szept. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!