Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta illik a...

Milyen kutyafajta illik a németjuhászhoz?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves németjuhászhoz és azt veszem rajta észre, hogy magányos. Amikor ott vagyok vele nagyon boldog, de egész nem érek rá. Szeretnénk neki egy játszótársat. Milyen kutyafajta illene hozzá? A kisebb méretű kutyák előnyben.
2022. jún. 2. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha a kutyára nincs időd és unatkozik, akkor nem egy második kutya a megoldás! Akkor ketten fognak unatkozni! Kutyát nem egy kutyának vesz a felelős ember! Akkor legyen második kutya, ha neked van rá szükséged, úgy érzed, hogy lesz annyi időd, energiád, hogy a kettővel külön-külön tudj napi szinten eleget foglalkozni!
2022. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha magányos, akkor sétáltatni kéne, hagyni hogy más kutyákkal játsszon. Láthatóan egy kutya igényeit sem tudod kielégíteni, nem kell neked kettő.
2022. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Megjöttek az elméleti kutyatartók napi 26 óra szabadidővel. 🙃
2022. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
#3 Jajj, bocsánatodért esedezem hogy nem csak kik*rom a kutyámat a kertbe 🤯
2022. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Tudjátok, hogy vannak olyan kutyák, akik más kutyákkal nem játszanak séta közben, csak ha saját falkához tartozik? Viheted akár fél napot is sétálni, nem fog más kutyákkal játszani...


Egyik kutyám nekem is ilyen, a sajátokon kívül senki mással nem hajlandó játszani, futkározni. Ellenben a társával itthon minden este megy a "hülyülés" miközben sétánál hidegen hagyja a többi kutya.



Kérdésre válaszolva:

Németjuhász mellé sokkal kisebb fajtát nem ajánlok, mert azzal nem fog tudni felszabadultan játszani. Ha azt szeretnéd, hogy igazán játszótársak legyenek, akkor hasonló méretűt válassz.


Én személy szerint kuvaszt választanék mellé, vagy esetleg cane corso-t, de ez én vagyok.

2022. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Úgy érti a négyes, hogy míg egyes hülyék csak megveszik a kutyát, arra tartják hogy kutyaformába csomagolt biztonsági őr legyen, csak enni és inni adnak neki. Aztán meg ha jönnek a jogos panaszok, hogy a kutya képe be nem áll, perceken át képes ugatni egy mozgó fűszálat, VAGy ott áll lesben a kerítésnél és nézi kire ugathat, mi a válasz? Az hogy "azé van hogy ugasson, meg különben is a kutyának az ugatás a dolga, most pedig takaroggyá innen, ne zavarjá me agyonverlek"
2022. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
7# na de a kérdező ilyet pont nem írt. Valszeg kibaxva sincs a kutya, hogy “jóvanazott”, mert akkor nem érdekelné, és eleve nem tette volna fel a kérdést. Szerintem itt megint csak arról van szó, hogy elméleti mindentjobbantudó kutyatartó alig várja, hogy beleköthessen valakibe, hogy ettől magát okosabbnak érezhesse.
2022. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

#8

Igen. De nem is a kérdezőnek szólt azon válaszom.

2022. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Tudom, nekem. De én sem írtam ilyet. :)
2022. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!