Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek valami bevállt...

Valakinek valami bevállt dolog kullancs ellen?

Figyelt kérdés
Van egy irtó édes kutyám, aki sajnos nem lehet benti kutya, kint van, és kedvenc időtöltése a kertünkben és a szomszéd kertekben való szaladgálás. De naponta 2-3 kullancsot szedek ki belőle folyton. Fürdetjük kullancs elleni samponnal, van kullancs elleni pora, kullancs elleni nyakörve és semmit nem használ. Ez így normális? Már volt állatorvosnál, és kapott egy injekciót, amitől állítólag 3 hónapig nem lett volna kullancs benne, de ha 1 hétig tartott, az is jó volt.

2022. jún. 2. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Szomszéd kertekben? Csoda hogy még nem jelentettek fel. A bírság pedig elég sokba kerül. És miért nem mehet be?

Scalibor, Canishield nekünk bevált (ugyanaz a hatóanyaguk), de néhány kutya érzékenyen reagál rá.

2022. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát falun, ahol nincsenek elválasztva a kertek sem egymástól, nem gond. Nem is igazán lehet meggátolni, hogy átszaladjon.
2022. jún. 2. 13:50
 3/14 kovibriii94 ***** válasza:
82%

Szia!

Mi a Nexgard Spectrat adjuk neki, ezt 28 naponta kell és minden “állatka” ellen véd. Emellett van egy ultrahangos kullancs riasztója.

A nexgard tabletta, és bele megy a kullancs de az első szívásnál el is pusztul, és kiesik. Bár mi minden séta után átnézzük, de így is volt, hogy mi nem találtunk, csak a halott kiesett kullancsot találtam meg a párnáján.

2022. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves kovibriii94! Köszönöm válaszod, remélem bevállik nekünk is.
2022. jún. 2. 14:15
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk a Foresto nyakörv vált be.
2022. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

En is falun elek, de ez nekem uj, hogy kinti kutyatok van, de nincs normalis keritesetek es ott maszkal, ahol csak akar.

Attol meg, hogy valaki falusi, tarthat normalisan kutyat.

2022. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Nexguardot adom a kutyáimnak és még soha nem találtam bennük kullancsot.
2022. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen igen, ez így van. Egy kicsi kutyus amúgy, nem kavar sok vizet:) megkötni nincs szívem, s mikor megyünk a kertbe dolgozni, előszeretettel jön velünk. Mezőgazdasággal foglalkoznak az itteniek,mindenkinek így van a kert.

Én úgy érzem megteszek mindent hogy normálisan legyen tartva a kutyusom attól mert kinti kutya és szeret szaladgálni. :)) most inkább a kullancsok eltávolításán van a hangsúly. Köszönöm az ellenszer ajánlásod!

2022. jún. 2. 15:15
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Kistestű, sejtem rövid szőrű is és kint tartod, de szerinted mindent megteszel :D gratulálok
2022. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nexgard spectrat ne adj neki, ha nincs szívféreg szűrése!
2022. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!