Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyuso...

Hogyan szoktassam rá a kutyusom a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztam el a 8 hetes kiskutyámat, és szeretném elkezdeni a szobatisztaságra nevelését. Van kutyapelenkája, és azzal töröltem fel a pisijét, aztán oda tettem, ahová kellene végeznie a dolgát, hogy érezze a szagot és oda menjen. Sokszor kiviszem az udvarra szaladgálni, meg hogy végezze a dolgát, a pelenka csak éjszakára kellene. De tegnap éjszaka mindenhivá pisilt-kakilt, csak a pelusra nem :D Hagyjam ott a pelenkát és reménykedjem hátha arra fogja elvégezni a dolgát? Mit ajánlotok?
2010. szept. 19. 10:24
 1/8 anonim válasza:
Én anno, ha bepisilt bele dugtam az orrát. Baromi gyorsan leszokott róla
2010. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz ötlet,de a kihordás is jó dolog,csak minden nap próbáld ugyanabban az időpontban kivinni,így jobban fogja tudni,miért viszed ki!Ha ez nem megy,lehet kapni kutyapelenkára való cseppeket,ami jobban oda vonzza a kutyát az ürítés helyére!Sok türelmet,és sok sikert kívánok!
2010. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló tanácsát ne kövesd, annál kellemetlenebb dolog nincsen, minthogy beledugd az orrát. Máris egy rossz élmény fogja követni.

Szerinten egy időben hordd ki. Nekünk is volt kutyapelenka, de nem nagyon használt, itt is inkább a parkettára ürített. Aztán egyszer csak le-leszokogatott róla. Mára már soha nem pisil/kakil be. Amugy egyéves amstaff:) A tiéd milyen fajta?

2010. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

nekem csivavám van,én is 8 hetesen hoztam el, talán az elsö 3 hónapba ha bepisilt, én mindig hangosan leszidtam ilyenkor, olyan is volt belenyomtam picit a fejét a pisibe.

Sokat vidd ki hogy szokja meg hogy oda kell pisilni.

meg fogja sztem szokni egy idö utan.

az enyém 5 hónaposan teljesen szobatiszta volt, most már egyáltalán nem pisil be.reggel is megvárja amig leviszem.

majd irj hogy hogy alakulnak a dolgok :) milyen kutyád van?

L22

2010. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kedves előzők, akik sokat viszitek le a kutyust:ezt mikor oldjátok meg?elvileg suliban vagytok nem?8-1ig,2ig,vagy tovább,anyu,apu meg dolgozik...esetleg a nagyi viszi le?

kiskutyát le kéne napjában többször is vinni, ha kell félóránként...vhogy nem világos nekem ez a sokszori levitel megoldás,de kiváncsian várom a választ..:)

2010. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

11:15 ös vagyok.

hát nálunk ugy volt, hogy én dolgoztam, 4 müszakba, szoval hol éjszakás délelöttös + du.-os voltam, barátom anyukájához vittema kutyát, és ö vitte le, ha nem ért rá senki..

ha nem volt otthon senki, akkor meg doboz, valami rongy+ujságpapir, és egy idö után hozzászokott az én kutyám.

mindig abba ment bele pisilni meg kakilni is, igaz amig 3-4 honpaos volt sokszor máshova is pisált, de ezt nem leher kikerülni

elöbb-utobb szobatiszta lesz, ha jol neveled

szoval ha nem vagy otthon egyedül kell hagyni, és körberakni mindent ujságpapirral, de a rongy meg doboz jobb mert összerág mindent ugyis, az ujságpapirt meg megeszi:S

2010. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

fél oránként meg nem kell levinni:) 2 oránként elég.megszokja ugyis.csak most jön a tél is igy nehezebb, de vidd ki, és megszokja ugyis, ha fázik, csak tul sokat nem szabad vele kint lenni.

le kell szidni sokszor, jo hangosan, és megérti ha okos kutya....

mondom , nekem csivavám van,mindenki azt mondja, ez milyen buta kutya, mégis 5 hónaposan teljesen szobatiszta lett.szoval csak rajtad áll, hogy neveled:)

olyanok mint a gyerekek :))

2010. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Az enyém keverék, pontosan nem tudom, milye :D Most a pelusát arrébb raktam, mert lehet hogy túl közel volt a fekhelyéhez, és ezért nem volt hajlandó rá pislilni, és igyekszem minél gyakrabban levinni :D
2010. szept. 19. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!