Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szociális kutyával...

Nagyon szociális kutyával hogyan kommunikáljam más gazdik felé, hogy nem bánt?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Általában a Hajógyári szigeten sétálunk, ahol van egy tök jól működő kutyás etikett, amit a legtöbb gazdi tart is, itt szabadon mennek a kutyák viszonylag nagy területen, így vannak bandázós csoportok meg elvonulósak is.

A kutyám 10 hónapos, nagy lakli kölyök és mindenkivel is barátkozni akar, elképesztően játékos. Mivel még igencsak a nevelési szakaszban vagyunk ilyen helyzetekben van egy hatótávolság, amíg még vissza tudom hívni, ezért még mielőtt túl közel érnénk pórázra teszem, hogy ne rongyoljon oda véletlenül se olyan kutyához, aki esetleg nem kíváncsi erre az imádlakszeretlekjátszvelem stílusra.

Mivel a kutyás etikett egy sarkalatos pontja, hogy pórázas kutyához nem engedünk oda póráz nélküli kutyát a szembejövő gazdik is pórázra rakják és így egy csomó jó játszópajtásról lecsúszunk. Van olyan, amikor nevetgélve meg tudjuk beszélni, hogy ja csak ezért van pórázon, de olyan is, aki inkább irányt vált és nem is próbálkozik. Ez nagyrészt azért van mert ilyen területen általában tényleg csak a problémás/nem barátságos kutyákat viszik pórázon.


A bandázós csoportokhoz sem mindig tudunk csatlakozni, vannak összeszokott baráti társaságok (egyaránt gazdik és kutyák részéről), akik esetleg egy idegen kutya csatlakozását nem veszik jó néven, de persze olyanok is, akik nem bánják, ha más is csatlakozik a bulihoz. Csak kezdő kutyásként ezt se könnyű megkülönböztetni.


Tudom, hogy ezt nagyrészt én spilázom túl és az én kommunikációs képességeim korlátai is nagy szerepet játszanak benne, mégis tök jó lenne, ha erre lenne valami egyetemes jelzés, mint mondjuk a sárga szalag, hogy a sárga szalagos kutya nem kér a haverkodásból, más színnel meg mondjuk lehetne jelölni, hogy ő szívesen haverkodna.

Meg persze bízom benne, hogy idővel javul a behívása is, de nála már az is nagy dolog, hogy egyáltalán játékból ki tudom hívni, azt meg semmiképp se szeretném, hogy olyan kutyára rontson rá minden szeretetével és majdnem 30 kilójával, aki ettől fél vagy rossz néven veszi, ezért inkább extrán óvatos vagyok, csak így meg alig tud játszani.


Ti hogy oldanátok meg ezt egy ennyire barátkozni vágyó kutyával?



2022. jún. 10. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Szóval. Emberi kommunikáció.
2022. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2%
Ne rakd porazra. Kib.szol vele ezzel. Hagyjad,hadd menjen.
2022. jún. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4%

A hajogyarira kutyak koze antiszoc kutyat nem visznek. Hagyjad vegyulni a kutyad.


Ha ilyen gorcsos maradsz,mint eddig voltal,nem lesz jol szovializalt boldog kutyad!!!!

2022. jún. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Menjetek mondjuk futtatóba barátkozni, hirtelen nem jut más eszembe. De amúgy olyat is látok sokszor hogy van egy kutyás banda és oda oda szálingóznak még kutyákkal, ezt te is írtad, ha mondjuk elmész mellettük közel, pórázon van, látod hogy barátságos e vele a többi, ha igen megbeszélitek hogy elengedhetnéd e őt is, de úgyis mondják gondolom ha nagyon off a dolog.
2022. jún. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Olyan programra is vidd a kutyát, ahol előre jelezni tudod a többieknek hogy barátságos, vagy ahova eleve nem visznek problémás ebeket, pl kutyafuttató. Oké szívesen játszik másik kutyákkal, de ettől még nem létszükséglet, emiatt ne emészd magad. A legjobb az lenne (szerintem) ha találnál valakit akivel együtt tudnátok sétáltatni, és elrohangálhatnának ott ketten.

#2 Az lenne kib*szás a kutyával, ha ráugrana a másikra nagy lelkesen, az meg kettéharapná a fejét és kampec, mert nem bírja ezt a viselkedést akár trauma, akár a jelleme miatt. A kérdező teljességgel helyesen jár el.

2022. jún. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Nincs a környéketeken "felügyet kutyafuttató"? Nálunk itt Sopron környékén kettőről is tudok, az egyik kutyasuli tanfolyamához kötött, ha elvégezted náluk az alapfokot, mehetsz futizni a kutyáddal, ahol szakemberek felügyelnek arra, hogy ne legyen semmi gáz. Nemrég láttam egy másikat is, ott is kutyasulis szakemberek csinálják, de oda nem kérik, hogy előtte vegyél részt valamelyik tanfolyamukon, csak annyi a kritérium, hogy a kutyád tudjon viselkedni, meg ne legyen totál antiszoc.

A közeletekben lévő kutyaiskolákat esetleg megnézhetnéd ilyen ügyben, hátha szerencséd lesz. Az első amit említettem Tükörsuli, az biztosan van felétek, elég népszerű.

2022. jún. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Mivel még nem tanulta meg a kutyád, hogy nem rohanunk oda másik kutyához, Tartsd pórázon és olyankor engedd el, amikor ". Van olyan, amikor nevetgélve meg tudjuk beszélni, hogy ja csak ezért van pórázon"
2022. jún. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Mindig kérdezz, hogy odamehettek-e, akár ismerőstől is, mert lehet, hogy a másik kutyának mondjuk rossz napja van. Behívást meg gyakoroljátok hosszú pórázzal.

Én a Városligetbe járok kutyasuliba, ott mászkálnak olyanok is, akik nem a foglalkozásokra jönnek, ami egyfelől jó, mert ingerközegben tanulják a kutyák a dolgokat, másrészt bunkóság lenne egy külsőstől, ha ráengedné a kajla kutyáját egy ilyen tanulós csoportra. A Hajógyárin is lehet, hogy akik nem veszik jó néven, azok pont tanulnának. Én nem járok oda, nem tudom, de lehet ilyen.

2022. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!