Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elegem van abból, hogy nem...

Elegem van abból, hogy nem tudok normálisan kommunikálni az emberekkel. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy pl. megszólít valaki az utcán és nem tudok értelmes mondatot kinyögni... aztán persze ezen emésztem magam egész nap, hogy miért nem tudtam válaszolni a kérdésére vagy segíteni neki. Még ezermillió ilyen problémám van, pl. tök hülyén érzem magam, ha csak ott állok valahol (mondjuk várom az ismerősömet az utcán), vagy munkába épp szünet van, akkor is tök hülyén érzem magam.

Tuti én vagyok selejtes, de ha valaki esetleg hasonló helyzetben van, akkor segíthetne, hogy neki mi segített normálissá válni...



2019. jún. 29. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
GYAKOROLD. Ez máshogy nem fog menni ;-)
2019. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
szociális fóbia?
2019. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megtudlak érteni. Ez az önismeret,szociális fóbia,önbizalomhiány nagy keveréke. Én pont ezen kezdtem el dolgozni, mert beleuntam a saját hülyeségembe, hogy nem engedem meg saját magamnak hogy emberiül viselkedjek.

tudnod kell hogy nem te vagy a selejtes, hanem az évek során berögződött tudatalatti félelmek/szokások és hidelemek. :)

Ajánlok neked egy pár könyvet, hátha segít.

Dr.R. Hawkins - Elengedés

Pál Ferenc - Szorongástól az önbecsülésig

2019. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen ismerős a szitu. Mi olyanok vagyunk, hogy idő kell számunkra, hogy valakivel is normális kommunikációt ki tudjunk alakítani. Pl.: munkahelyen is, eleinte makogtam-mekegtem, aztán ahogy megszoktam a környezetet, úgy oldódtam.

A másik, hogy szerintem te is kérdező, megfelelési kényszeres vagy, így rágörcsölsz erre a dologra is. Próbáld meg, hogy lazább vagy, nem foglalkozol semmivel (ha utcán vagy), és akkor könnyebben tudnál válaszolni a felmerülő kérdésekre. Ne másnak, hanem magadnak felelj meg!

Munkában, szünetben olyan kaliberű emberhez menj hozzá, közelíts meg, aki veled hasonlóságot tapasztalsz a személyiségére vonatkozóan, így el lehet kezdeni a kommunikációt bármiről is.


Megj.: én az utcai leszólítással úgy az van előttem, hogy tökmindegy mi lesz a kimenetele, mi egymással úgysem fogunk már találkozni. Persze, útba igazításban, vagy hasonlóban megpróbálok segíteni, de nem érdekel, hogy közben hülyének néz vagy valami a kommunikációm végett.

2019. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!