Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 10 éves yorki szuka kutyám,és mostanában elkezdett sántítani az egyik hátsó lábára. Elvittük orvoshoz,nincs neki eltörve de kapott rá inyjekciót,és egyuttal megkapta az éves oltását is. Azonban azóta rengeteget iszik,száraz az orra amiről azt olvastam az a láz jele a kutyáknál. Vissza fogjuk vinni az orvoshoz pár napon belül mert még a lába sem javult meg 100%-ig,de addig is szerintetek mi baja van? Annyira aggódom érte

2022. jún. 14. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Valóban láz jele a száraz orr.Ne várj napokat egy komoly állatkórházba kell vinni ahol megtudják röntgenezni is !
2022. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy a láz jele a száraz orr. Ha nem levert akkor semmiképp. Már rég elvihetted volna orvoshoz, ahelyett, hogy itt kérdezgeted. Esetleg másik orvoshoz channel ez nem vált be
2022. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Patella szűrés volt? Emellett Röntgent javasolom.


Érdemes lenni alaposabban kivizsgáltatnod egy hozzáértő állatorvossal.

2022. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Egy lyme kór teszt sem árthat, kb ezek a tünetei, de persze még sok más is lehet, nyílván, ha fáj egy kutya lába, már attól automatikusan levert lesz, keress másik dokit.
2022. jún. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mértél lázat nála? Nem egy bonyolult dolog azért.

Ortopéd orvos látta?

2022. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A sántítás nem csak töréstől lehet, szalagszakadás, rándulás, zúzodás, ficam pl.

Röntgen kéne.


Írtad, hogy kapott injekciót ha szteroid alapú gyulladáscsökkentő annak lehet a mellékhatása, a több víz fogyasztás (ezt hagyni kell, ihat amennyi akar), és a megnövekedett étvágy (enni nem ehet többet csak a napi adagját). Ezt onnan tudom, hogy a kutyám kapott már szterodios gyulladáscsökkentő injekciót.


Vidd vissza/ más dokihoz, azt ki kéne deríteni mi történt a lábával és célzottan kezelni, az nem diagnózis, hogy nincs eltörve.

2022. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
#6-os válaszoló jól írta. Valószínűleg ízületi gyulladásra kapott szteroid injekciót. Ennek mellékhatása a sok ivás és megnövekedett étvágy, de lehet viselkedésváltozás is. A szteroidnak idő kell ameddig hatni kezd, sok esetben egy injekció nem is elég. A száraz orr semmit sem jelent, lázat lázméréssel tudod megállapítani (popóban)
2022. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy erősebb izületvédő adása is megoldás lehetett volna vagy lenne.

Synoquin nagyon jó.



Idősebb kutyák szoktak sántikálni,bicegni korral járhat. Vagy rosszul ugrott es picit meghúzodott.



Szalagszakadása lenne akkor nem rakná le a lábát abszolút,volt szalagszakadásos kutyám. 3 lábon ment és nem rakta le az elszakadt lábát. Viszont röntgen nem mutatja ki. Így műteni kellett és akkor derült ki,hogy részleges szalagszakadása van.


Száraz orr semmit nem jelent.


Megnövekedett víz ivást én szteroid injekció után nem tapasztaltam a kutyámnál. Mostani kutyámból év elején nem tudjuk mitől dőlt a fosi és csak a szteroid állította meg, de csak az étvágya tért vissza. Inni nem ivott többet.

2022. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lerakja a lábát néha,és nincs rosszabb kedve,ugat szaladgál játszik mint ezelőtt☺️ Csak kicsit sántikál még és nagyon sokat iszik,ezért aggódtam.
2022. jún. 14. 21:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Azaz injekció hatása lesz, a teljes hatását 3 nap alatt fejti ki. Utána 1 hónapig hat.


A mellékhatás vagyis több folyadék fogyasztás, megnövekedett étvágy nem törvényszerű tehát van olyan mint a 8. válaszoló kutyájánál, hogy nem okoz ilyen "problémát".


A te kutyádnál úgy látszik kijött. Azt mondjuk nem értem, hogy az orvos miért nem mondta el ezeket. Nekem is ő mondta amikor a kutyám kapott szteroidos injekciót.


Legközelebb ha viszed bármiért a kutyádat és nem tájékoztat, kérdezz rá mindenre. Megspórolsz sok idegeskedést. Amit bead neki arról mindig tud, hogy miért azt kapja. Mi várható, mikor fog javulni, mi a mellékhatás, milyen esetben szólj vissza azonnal, stb.

2022. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!