Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le? Ez...

Hogyan szoktassam le? Ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy 5-6 hónapos fiú kutyusom. Már nem mondanám olyan kicsinek. Jól tudom, hogy még kölyök, de ebben a korban már szoktatni kell. Az a problémám, hogy még mindig harapdál. Néha a ruhámat rángatja, vagy a kezemet veszi a szájába. Megpróbáltam már mindent, de eddig semmi sem vált be. Ha nem teszek semmit, akkor ez könnyen elfajulhat. Próbáltam a falkavezér szerepét megváltoztatni, de hiába. Néha az arcom felé akar ugrani. Mit tehetnék? Ez egyáltalán normális ilyen korban? Hogy neveljem tovább?
2010. szept. 19. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem most kell "szoktatni" hanem attól a pillanatl hogy hozzád kerül... Lehet gonosznak tűnik amit mondok de egy kiskutya sosem olyan erős mint te úgyhogy olyan nincs hogy nem tutod megakadályozni a harapdálást.
2010. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,ha annyira eldurvul a játék,akkor próbáld meg azt,hogy hátat fordítasz neki és nem foglalkozol vele.
2010. szept. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

keress fel egy hozzáértő kutyást vagy egy szakembert!

vagy még előtte kipróbálhatod, h felsikoltasz amikor harap és utána faképnél hagyod, vagy rámordulsz és keresztülnézel rajta

(kíváncsi lennék mivel próbáltad a hierarchikus rendet helyretenni...)

2010. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit akar ilyenkor a kutya? Figyelmet. Bármit is teszel, szólsz, ütsz, akármi, megkapja. Hátat kell fordítani és ott hagyni minden egyes alkalommal. Amint rájön, hogy ezzel nem éri el a célját, kitalál valami mást :)


Ha meg akarsz/mersz kicsit durvább lenni, akkor fogj rá felülről a pofájára, gyűrd be a foga alá a száját, hogy ne tudjon harapni, és így szoríts rá a pofájára. Az anyukája is így csinálta, ha durván játszott, így tanítja a kutya mama a lágy harapást.


Mi az a minden, amit megpróbáltál? És mennyi ideig próbáltad? Mert az úgy nem működik, hogy kipróbálom egyszer ezt, egyszer azt, bármit is csinálsz, azt következetesen végig kell vinni, és ha 2-3 hét következetes büntetés után még mindig csinálja, akkor érdemes elgondolkodni, hogy mit csinálsz rosszul, és hol lehetne változtatni.


És az mi, hogy megpróbáltad, átvenni a falkavezérséget, de hiába?

Nem tudom mekkora a tekintélyed, de egy ennyi idős kutyánál az már minimum elvárás lenne, hogy el tudd küldeni magadtól, és ne pofátlankodjon.


Ha nagyon nem megy, menj el suliba, ott megtanulsz jobban kutyául. Ha pesti vagy, akkor gyere el jövő héten szombaton 11-re az Árpád gimnáziumba,halgassd meg ingyen Korom Gábor előadását, nagyon tanulságos.

2010. szept. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még régebben egy másik kutyámnál feltettem egy kérdést és csak csupa ilyen választ kaptam, hogy a falkavezér szerepét meg kellene változtatni, ezt olvastam is.....De ennél a kutyusomnál ez nem vált be....hátt nem magamtól találtam ki, hogy a falkavezér szerepét változtassam meg vagy ilyesmi. Nah de azért köszönöm a válaszokat!!
2010. szept. 25. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!