Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy átlag kertben tartott...

Egy átlag kertben tartott kutya, ha a vadonba kikerülne, lenne esélye egyáltalán túlélni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Pl, ha ránézek a pulikutyámra, nem tudom elképzelni, hogy ha az erdőbe kerülne, akkor magától hogyan élne túl, de úgy istenigazából hasonlóképpen egy német juhász kutyát sem tudnék elképzelni, mivel attól is kb minden vadfaj gyorsabban fut a sün kivételével, de annak megevéséhez meg sok sikert kívánok.


Oké, jó a szaglásuk, hallásuk, de ez elég? Gyorsan futni nem tudnak, hacsak nem egy agárról vagy vizsláról beszélünk, így egy nyulat, őzet biztosan nem tudnak elkapni, mondom ezt úgy, hogy a vizsláknak még sokszor a lőtt nyulat is kihívás elkapni, apróvad vadászatokon láttam ilyet sokszor.


A vaddisznó a legnagyobb testű kutyát is felökleli és kivérezteti.


A többi kisebb vadonélő állat, mint pl borz, mókus, róka, madarak, meg túl figyelmesek és fürgék, a kutya minden bizonnyal lopakodva sem tudná elkapni őket.


Még a farkasok is falkában vadásznak.


Ha nem lennének emberek többé, hogyan élnének túl?

Esetleg a jagd terrierek, mert kotorékozni tudnak, vagy a vizslák, agarak el tudnának kapni valamit, de a többi halálra van ítélve szerintem.


Szerintem sehogy, de kíváncsi vagyok ti hogy látjátok.


A macskáinkat pl egyáltalán nem félteném, mindegyiket láttam már madarat elkapni, nagyon ügyesek.



2022. jún. 15. 18:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ezzel kapcsolatosan újabb kérdés.. a kutya nyilván azért lett ilyen, amilyen, mert evolúciailag adaptálódott ahhoz, hogy az emberek etetik, ezért nem farkasok többé, hanem egy új faj. A macsskát is befogadta az ember, de azok a kutyákkal szemben miért őrizték meg a talpraesettségüket?
2022. jún. 15. 18:29
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

A kutyát nem az evolúció tette olyanná, amilyen, hanem az ember tenyésztette a saját igényei szerint. Éppen ezért a természetben életképtelen. A macskát nem tenyésztették speciálisan (nincs is akkora változatosság náluk mint a kutyáknál, a palotapincsitől a bernáthegyiig), nem az volt a cél, hogy hűségesek, engedelmesek, barátságosak legyenek, és emelett még speciális munkát is el tudjanak végezni mint a nyáj terelése vagy a házőrzés.

A macska egyetlen funkciója, hogy fogja meg az egereket (legalábbis a közelmúltig így volt, amíg az emberek többsége földműveléssel foglalkozott) és ez az alaptermészetük, nem kellett több évszázadon avagy akár évezreden keresztül átformálni mint a kutyát farkasból...

2022. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

A macskákat nem etették olyan rendszerességgel mint a kutyát, mondván hogy tud vadászni, és vadászaton is. A kutya is túl tudna éppen élni, azért nyulakat meg tudna fogni, nagyobb patkányt, fácánt is, vagy kifosztja a fácán fészkét, esetleg megtalál egy őzgidát (van amikor egyedül hagyják, olyankor "tálcán kínált vacsora") de nem lenne az, hogy minden nap megkapja a kajáját. Az ügyesebb kutyák élnének tovább, egy ügyetlen nem. Vadász kutyák előnyben, terelő kutyák hátrányban (azért ott van bennük, hogy ne bántsák az állatokat). Valószínűleg falkában verődnének, úgy máris nagyobb eséllyel indulnak akár nagyobb vadakra is, de életbe lépne a természetes szelektáció.

És ha úgy nézzük, hogy nem egészen vadon, hanem csak kóbor kutyaként élne, a városokban rengeteg a szemét, benne valami ehető, annak is neki esnének, mint a medvék (nyilván nem Magyarországra gondolok) amikor bemennek a lakott területekre és fosztogatják a kukákat.

2022. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként egy jó példa, azt hiszem pont a Dingó, ami egy visszavadult kutyafajta, szóval az esély megvan
2022. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az erősebbek megmaradnak, a gyengék elpusztulnak. Falkákba verődnek, kialakul a rangsor, a legjobbak túlélik.
2022. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

#4:

A Dingó egy vadkutya fajta, soha nem volt háziasítva, nem tudott visszavadulni. ;)

2022. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Kérdező azért ne gondold ,hogy a világon minden kutya vagy gazdás vagy valami emberileg felügyelt helyen (menhely, gyepi stb) van :) Bizony előfordulnak kóbor ebek illetve visszavadult falkák amiknél előfordul ,hogy elszoktak az embertől. Azt hiszem egyszer olvastam is egy cikket miszerint megfigyeltek farkas-kutya hibrideket. A visszavadult kutyák kereszteződtek farkasokkal.

Illetve ahogy írták ott a dingó ami valószínüleg egykoron házi kutya volt.

Megélnek azok is. Persze újra a természet fog szelektálni s nem az ember, emiatt előfordulhat ,hogy farkas-szerűbb formájuk lesz. Egyébként szerintem pusztán a méret nem feltétlenül döntő dolog. A kutyafélék s rokonaik igen széles mérettartományban mozognak. Elvégre a kis sivatagi rókákat sem eteti senki s kb 1 kg körül van az egész állat, jó ha 20 cm marmagasággal.

2022. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Csernobilban ezt megugrották a kutyák, a gazdáik nem vihették magukkal őket, így szabadon lettek engedve és bár később a többséget kilőtték, még ma is élnek azoknak a kutyáknak a leszármazottai a környéken.

Moszkva határában is rengeteg elvadult kutya van.

Szerintem a legnagyobb veszélyforrás a vadász lenne, egy 30 kg-os atletikusabb kutya meg meg bír fogni egy őzet vagy nyulat, de ehetne rágcsálókat is. (Pár hónapja volt pont hír, hogy egy weimári megölt egy őzet..., de amúgy pár éve nálunk a vadász lelőtte a saját vizsláját, mert az összeállt egy környékbeli másik kutyával és egy rakat őzet és mufflont legyilkoltak, meg alapvetően nem lövöldöznék ki a gazda körül futkározó a kutyákat, ha nem jelentenének veszélyt a vadállományra)

2022. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez az adott kutyától függ. Például a nyomott orrú légzésproblémás fajták még elleni sem tudnak az ember nélkül, valószínűleg a látványos színűeknek sem lenne sok esélye, de vannak olyanok, amik fenn tudnának maradni.
2022. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Páriakutyák pl félvadon élnek Ázsiában.
2022. jún. 16. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!