Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyát tartok együtt és...

Két kutyát tartok együtt és csak felváltva tudom őket kivinni sétálni viszont az idősebbik ameg elviszem sír,illetve ha haza jövök úgy örül mintha egy éve látott volna és a kicsit egyáltalán nem engedné oda. E miatt változhat bármi az idősebb kutyán?

Figyelt kérdés
Viselkedés/szófogadás/szomorúbb?

2021. okt. 13. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem viszed egyszerre őket sétálni?
2021. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kicsi meg nem olyan szófogadó,rá kell figyelnem teljesen sétánál illetve ha ketten vannak nem olyan fegyelmezettek.
2021. okt. 13. 16:04
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha en tudok ket bullt egyutt setaltatni,te is tudsz. Az egyik nekunk is fegyelmezetlenebb. Tanul a masiktol. Nalatok is a fegyelmezett a nehezebb.


Meghosszabbithato lporaz a titka: egy porazt fogsz es ketfele agazik.

2021. okt. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

[link]


1 póráz,2 kutya.Rájuk kell szólni,nevelni kell őket.Másképp mindig kettőt kell külön sétáltatni.Kétlem,hogy 10+ évig így akarod folytatni.

2021. okt. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem neked megérné felkeresni egy házhoz járó kiképzőt, aki megtanítana lekezelni az idősebb kutya féltékenykedését és megmutatná, hogy lehet a két kutyát együtt sétáltatni.


Az idősebbnek nem szabad addig figyelmet adni, amíg le nem nyugszik, ha pedig felpörgött és kitúrja a másikat, újra meg kell vonni a figyelmedet tőle. Sokszor a negatív figyelem (rászólás, büntetés), is elég motiváció, hogy folytassa az adott cselekvést egy kutya.


Mindhárom kutyámat együtt sétáltatom és a menhelyen is, ha ketten vannak egy kennelben, egyszerre viszem a kettőt. A többi önkéntes is így csinálja, pedig senki sem tréner, azok a kutyák meg sose voltak nevelve. Így sokkal többet tudnak mozogni a kutyák, szerintem neked is menne.

2021. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Pedig kénytelen leszel együtt sétáltatni őket, különben nem fog változni a helyzet. Én 3 kutyát sétáltatok egyszerre, ha egyik piszkálná a másikat egyből leállítom. Mennyi idősek a kutyák?
2021. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem, ha megszokja nem lesz baj.


Nalunk is az van, hogy most kulon kell setalunk. A magan oktatonk tanacsara. Sajnos a 2 eves kutyam nem igazan tud laza porazon setalni es bar eddig is magan oktatokhoz jartam. De nem javult a dolog. Bar a mostani oktatonk nagyon szuper, sokkal jobb,ra vilagitott a hibakra. Viszont mondta csak ugy orvosolhato a problema ha kulon vannak setaltatva. Lakasba lakunk. 3 seta van. Ebbol a keso esti amit kozos lehet szigoru keretek kozott. Reggeli es delutani kulon. Nem egyszeru, de megfogadtam az oktato tanacsat.


Nalunk a fiatal problemazik mikor elviszem az idosebbet :D

En nem foglalkozok vele. Majd hozza szokik.

2021. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Ja meg az lemaradt, hogy nalunk is addig van kulon seta, mig be nem rogzul a laza poraz :)

Szoval nalatok is ha mar a fiatal szepen setal akkor utana egyutt is mehet a seta.

2021. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Én is 3 kutyát sétáltatok együtt, hamar megszokták, nyilván gyakoroltunk minden nap. De már tudják azt is, ki melyik oldalon, ki mellett megy, nem tekerednek össze, ügyesek.
2021. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szegény kutyák...
2021. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!