Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Purina Pro Plannél jobb az...

Purina Pro Plannél jobb az Eukanuba?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen!
2010. szept. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

és miért?

eddig azt hittem, orijen és acana a legjobb, ami van kisebb kiszerelésben is.

a doki mondta, hogy az számít, hogy a tápban benne legyenek a szükséges aminosavak. azok pedig benne vannak szinte minden tápban(itt nem az agyonreklámozottakról beszélek).

tudom, hogy kell nézni az összetevőket, mindent..ilyen szempontból.

tudom h rossz a szója, elvileg a gabona is....

ha így nézem, az eukanuba tele van kukoricával vagy rizzsel. első helyen áll a hús, a többi már gabona.

purina pro plannél első hely hús, 2. rizs, 3. ismét hús.


meg olvastam régebbi hozzászólásoknál, h eukanubától a kutya sötét barnát kakil. Mitől?? Mert minél húsosabb egy táp, annál sötétebb az ürülék. De az Eukanubáról ezt nem mondhatjuk el. Mert jó, van benne, de 14% bárány pl.

2010. szept. 20. 13:47
 3/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a proi plan jobb az eukanubánál. ráadásul az eukanubát állatokon tesztelik, ami ugye egy jóérzésű, állatszerető embernek nem igazán tetszik. Amúgy meg az én kutyám az eukanubától lett allergiás, ráadásul a fajtatáptól. Utána pár hétig orvosi tápot kapott, majd az orvos javaslatára tértünk át a pro plan sensitive-re - azóta semmi baja.
2010. szept. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

igen a fajtatápja tele van csirkével, pl. a westie-nek..

bár érdekes mód a kutyám westie, csirke hústól semmi baja, de orijen csirkés táptól rögtön kipattogzott:S

2010. szept. 20. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

"Eukanuba- a legvéresebb állateledel!

Vajon tudja-e a magyar vásárló, mire adja a pénzét, amikor ezeknek a cégeknek a termékeit vásárolja; amikor kedvenceit olyan eledellel eteti, melynek kifejlesztéséhez más állatok vére tapad? Alább rövid összefoglalót, állatorvosi- és magánvéleményeket olvashatsz a kísérletekről.

Ezeket a kísérleteket állatfajok széles skáláján végzik: macskákon, beagle-eken, dán dogokon, németjuhász kutyákon, huskykon, törpe uszkárokon, dobbermanokon, keverék kutyákon, disznókon, patkányokon, és tyúkokon.

Egy kísérlet során 24 fiatal kutyának eltávolították az egyik veséjét, majd a bal veséjüket részlegesen szétroncsolták, csak azért, hogy megállapítsák, hogy a protein hogyan befolyásolja a vesebeteg kutyákat. 8 kutya halt bele ebbe a vesekísérletbe.


A megbetegedett kutyákat nem gyógyították, mert az negatívan befolyásolta volna a teszt eredeméyeit. Egy másik teszt során 28 macska gyomrát nyitották fel azért, hogy a tudósok megállapítsák, hogyan hat rájuk, ha rostanyaggal etetik őket. Az állatokat legalább 2 óra hosszáig opearálták, majd megölték őket.


A kutatócsoport 24 macskát sterilizált, majd addig etette őket, amíg túltápláltak nem lettek. Ezek után drasztikus fogyókúrára ítélték őket, és amikor már elveszítették testsúlyuk 30%-át, megvizsgálták a májukat, hogy megállapítsák a súlycsökkenés és a májbetegségek közötti összefüggéseket.


A cég olyan kísérletet is szponzorált, amiben 14 kis husky kölyköt életük első 12 hetében rendszeresen vírusos injekcíóval és allergiát okozó proteinekkel oltottak be. Így állandó betegségeket idéztek elő ezeknél az állatoknál, csak azért, hogy megállapítsák milyen fokú lehet az allergiájuk.


12 huskynak, 12 uszkárnak és 12 labradornak rendszeresen mellkasi sérüléseket okoztak csak azért, hogy megtudják, hatással van-e a diéta a szőrnövekedésre. Ezt abban a tanulmányban igazolták, mely szerint "a kutyákat kellemes megérinteni és egyáltalán rájuk nézni... azok a kutyák, melyeknek szőrzetével probéma van, nem részesülnek ilyen bánásmódban."

[link]

2010. szept. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

engem lényegében nem ez érdekelne..

hanem próbálnám megérteni, hogy akkor végül is mi számít jó tápnak?

nagyon jónak..

mert néztem én olyat is, ami 2,5 kiló 6000 ft, de tele volt gabonával..ehh

2010. szept. 20. 17:55
 7/10 A kérdező kommentje:
azért köszi de az ilyet nem olvasom végig mert nem bírom. a másik h tudtam erről, bár sokan cáfolják a hírt.
2010. szept. 20. 17:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi az Acanát szoktuk használni, azt szeretik és jó.
2010. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Norczy ***** válasza:

szerintem a ProPlan jobb mint a Eukanuba. Már hús%-ra is. Az én kutyám is ezt ette nagyon sokáig, most mert rengetegen dícsérték az Acanát kipróbáltuk mi is, majd meglátjuk melyik lesz jobb. :D Eddig úgy néz ki a ProPlan jobb volt az én kutyámnak.

Egyik válaszoló: amúgy nem a csirke miatt lett oda az Orijentől a westie-d hanem a 40%-os fehérje tartalomtól, nálunk a kutyámnak 30%-nál nem lehet magasabb 1 tápban a fehérje, mert fehérje érzékeny és ezt kitapasztaltuk már.

2010. szept. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem attól, mert az orijen red is 40%os, attól meg nem volt semmi baja.

az acana az én kutyámat nagyon megbetegítette, 3 hetes kezelések voltak..így azt soha többé.

eddig elég egyértelműen pro plant mondjátok.

köszi a válaszokat!

2010. szept. 20. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!