Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tipikus dobermann...

Milyen tipikus dobermann történeteitek vannak ?

Figyelt kérdés

Elsősorban dobi tulajoktól érdekelne olyan történet, ahol megmutatkozott az igazi dobermann fajta jellege vagy a kutyád személyiség. Esetleg olyan , H ha volt már kutyád előtte miért mégis a Dobermann mellett döntöttél végül , miben más , stb..


(Olyankra gondolok, hogy érezte mondjuk a veszélyt, vagy H megvédett valakiktol, vagy ahol az esze mutatkozott meg, stb...)



2022. jún. 27. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább dobermannos fb csoportokban tedd fel a kérdést :D
2022. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Kiskoromban sok rottweiler kutyusunk volt.Egyszer mentünk anyukámmal az utcán,és akkor láttam életemben először dobermann-t.Mutattam anyukámnak,hogy:Nézd anya,sovány rottweiler.A csávó meg csak lesett utánunk.Ennyi az én dobermann-os történetem. :)
2022. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is hasonlóan értelmes, gyerekkoromban mondom anyámnak 2 fajta doberman van, az egyik lógó fülű, a másik álló fülű 🤦‍♀️

Aztán eltelt még pár kutyázós évem, rájöttem mi az a kupírozás.

De legalább érdeklődik a gyerek és felismer úgy ahogy néhány fajtát, ahogy az előttem író is mondta :D

2022. jún. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15 éve nagyon felkapott fajta volt, mindig volt kb 5 dobi a suliban, ahova jártunk. Néhánynak a gazdája nem volt a helyzet magaslatán, mindig összeugrottak valakivel a kutyák, egy-kettő meg a gazdájára is visszafogott.

Kedvencem egy öreg házaspár volt, akik mesélték, hogy ha otthon nincs szöges a dobijukon, nem tudnak létezni tőle.

Amúgy jó fajta lenne, nagyon tetszik a wesenjük, jó kezekben kijönnek a többi kutyával, de sajnos elég betegesek.

Nekem eddig csak 5 és 20 kg közötti kutyáim voltak, de egyszer sem kerültem még a közelébe sem, hogy meg kellett volna védeniük. Sosem értettem ezt az "egész világ ellenem van" hozzáállást.

2022. jún. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2: ez baromi aranyos, feldobtad az amúgy elég nyomorult napomat, köszi:)
2022. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Huh hát nekem részben csak mesélték a szüleim. Amikor, kisgyerek voltam tehát (2-3 éves nem több) a nagyszüleimnek volt 2 dobija és velük elég jól eljátszottam, simogattam, "kergetőztünk", olyan óvatosak voltak velem, hogy még ez őket is meglepte, valahol fénykép is van erről. :)

És saját dobink is volt. Vele is elviltam, mindig mentem én is etetni, pacsit kértem tőle és még a hátán is ültem "kutyagoltam", amikor apum elvitte sétálni. (4-5 eves voltam ekkor)

Imádtam. :)

2022. jún. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem kisebb kutyám van, egyszer láttam a környékünkön egy dobermannt, amikor pont bent voltunk az egyik kis méretű kutyafuttatóban, ami az én kutyámnak elegendő, egy dobermannak semmi, a gazdája kocsival hozta, nem jöttek be, elsétáltak másfelé, de ha nem lettünk volna bent, bementek volna, én meg nem értettem, miért egy ilyen kis futiba akar bevinni egy akkora kutyát.
2022. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8%
Mert 2m² volt az a futtató?:D
2022. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!