Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen örző védő fajtát...

Milyen örző védő fajtát válasszak ha kicsi vagyok?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy alacsony vagyok és 50 kg alatti. Az örző védőnél meg ugye a kutya belefeszül teljesen a pórázba és húz, ugat stb. Egy cane corsot, vagy rotit biztos nem tudnék megtartani a gyakorlatok alatt, németjuhász még talná talán, de velük is csak nagyobb darab nőket láttam dolgozni. Dobit szintén.

Még a malanoisra gondoltam, de el is vetettem mert ő nekem egy kicsit sok energiaszintre, és még az amstaff is felmerült, viszont bull típust nem választanék, valószínűleg nem is passzolna hozzám.


Szóval mit tegyek szerintetek? Mert érdekelne az öv, és mindenképp kipróbálnám. Válasszak keverék kutyát? Csak az a gond hogy kölyököt szeretnék biztosan, és náluk meg tippmix milyenek leszenk nagynak.



2022. máj. 1. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Neked ennyi ésszel őrző-védő hörcsögöt ajánlanék.
2022. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg schnauzer? Közép vagy egy kisebb testű óriás.
2022. máj. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem a méreteden, hanem a nevelésen múlik. Ismerek olyan rotit, ami sétál láb mellett, mint a kisangyal és van olyan yorki, amit izomból kell tartani.
2022. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

#3 a kérdező öv-zni akar, nem a sétára írta a kérdést (ahogy értelmeztem).

Egyébként én is a közép schnauzerre gondoltam

2022. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

Ha megemelsz siman kb egy 25 kg-os zsakot es par emeletre fel birod vinni,akkor egy amstaff nem lesz kihivas eroben.


Ov: az ov kutyak arra szulettek,h vedjenek. Ne tanits ra oket. Osztonbol jol cselekszenek. Tobbszor bizonyitottak mar a csalad kutyai is.


Ha betanitod mozdulatra tamadasra ,akkor mindig csak szajkosarban kozlekedhetsz vele a sok hulye provokalo miatt,azaz nem fog tudni megvedeni,ha tenyleg szukseg lesz ra.

2022. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 részben igazat adok neked, nagyon sok kutya tudja ösztönből, de azért kell tanítani, hogy a másik ember, akármit csinált, ne haljon meg. Ugyanis ösztönből fejre és nyakra megy, de nem az a lényege az öv-nek hogy megölje az embert. Ott azt tanítják neki, hogy kézre fogjon, és ne széttépni akarja az embert.
2022. máj. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szuka kutyát ajánlok, azok általában kisebbek egy kannál fajtán belül. Én 80 kg környékén vagyok és az én rottweiler kanom (50 kg környéke) úgy húz el ha meglát egy macskát vagy őrző-védő tréningezünk mint traktor a szánkót. Hihetetlen erejük van, én esetleg munkavonalas német juhászt tudok ajánlani, ők átlagban 30 kg körül mocorognak.
2022. máj. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 50 kg vagyok, bár 170 centi, lány.


31 kg-s kan malinoisom van, simán meg tudom tartani. Akármilyen fajtát is választasz, én is szukát ajánlanék.


A dobermann jutott eszembe, hogy jó választás lehet, mixek semmiképpen sem, nagy lutri. Ha mondjuk van is legalább egy kicsi zsákmányösztöne, gyenge idegrendszer mellett annyi a munkának.


Németjuhászból is szoktam látni kisebb szukákat. Mindenképpen tenyésztőtől vásárolj! Iszonyat fontos a jó genetikai háttér őrző-védő munkához.


PM-ben elérsz, ha esetleg van kedved beszélgetni / kell segítség. :)

2022. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nemrég elvittem egy másik segédhez, és hergeltünk elég rendesen (nulla engedelmessel, csak ösztön), konkrétan a 20 percnyi tréningtől már a hazafelé úton éreztem az izomlázat :D
2022. máj. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy szuka munka NJ-t ajánlanék, azok vannak 25-30 kg körül, persze ha hosszú távra tervezel és komolyan, nem csak elmennel néhány tréningre aztán ennyi, kiprobaltad és kész. Na meg az őv mellett egy munkakutya sok más foglalkozást is igényel, rendszeres séta, futás, engedelmes stb stb.
2022. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!