Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerettessem meg vele?

Hogy szerettessem meg vele?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam kutyás rendezvényen, és ott láttam kutyás frizbee bemutatót. Legtöbben, gondolom nem ok nélkül, Borderrel csinálták, de az egyikőjük egy kis mopszli keverékkel, és ők is tök jók voltak. Azt mondták szint bármilyen fajtájú kutya játszhatja, persze a ruganyosabb, hosszú pofájú kutyák előnyben. Ott a helyszínen vettem is tőlük kutyafrisbeet. Csakhogy a kutyámat nem nagyon érdekli mit csináljak? Igazából már máskor is volt ez probléma. Emeletes házban lakunk, és visszük őt le sétálni. Mindig lemegyünk egy zöld részre ahol el szoktam engedni. De se a labdára, se a botra, vagy huzigálós rongyra és most a frisbeere rá sem hederít, csak szaglászik. Mit csináljak, hogy ne érdekeljék ennyire a szagok? Próbáltam azt is, hogy elmegyünk többet sétálni, visszafelé megállunk és akkor már fáradtabb, de még akkoris csak szaglászik. Nem járhatom vele végig azt a mezőt, ahhoz túl nagy, túl sokáig tartana. Nincs olyan ingerszegény környezet, ahol tudnánk gyakorolni, mindenhol csak a hülye szagok! :(
2010. szept. 20. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Itt nem a szagokkal van a gond, hanem h te nem vagy elég motiváló a kutya számára. Ezen kéne tudnond változtatni. Illetve vannak olyan kutyák, akik kevésbé apportosak, kevésbé zsákmányosak. Őket nehezebb rávenni a labdázásra, frisbeezésre.

Próbáld meg, h nagyon kis távolságra először csak gurítod a frizbit, úgy h előtte felkeltetted a kutya érdeklődését, mire elgurítod a frizbit azt lásd rajta h majd megveszik azért h veled játszhasson.

Talán segít: http://www.youtube.com/watch?v=IAiR9AnkLPk

Illetve a frisbeesek csütörtökönként a városligetben edzenek. Vagy esetleg látogass el az aquincum kutyasuliba flyballozni. Biztos kapsz néhány hasznos tippet :o)

2010. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kutya képességeit figyelembe kell venni. Amit te nem szeretsz csinálni, szerinted veled hogy lehetne megszerettetni?


Szerintem inkább próbálj meg nyomkövetést csinálni vele.

Lehet, hogy abban lenne kiemelkedő...

2010. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
jó de a lakásban érdekli! Viszont ott mégse dobálhatom neki, a gurítást csináltam a nappaliban, és ott ment is utána, és bár nem hozta vissza, de mikor visszaszereztem tőle, odajött és csóvált, meg vakkantgatott, hogy gurítsam mégegyszer. Csak a kinti dologra kéne megoldás. Én látom, hogy érdekli, csak odakint nem, márpedig, mint mondtam, bent nem lehet őt megtanítani.
2010. szept. 20. 17:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor a probléma a kapcsolatotokban van. Nem vagy a kutya számára elég érdekes. Ezen kell változtatni. Erre nagyon sokféle lehetőség van, de a legegyszerűbb és számodra a leghatásosabb a kutyaiskola.
2010. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A szobában nem vonják el az idegen szagok.

Ha az jobban érdekli, szerintem ne erőltesd, inkább más sportot próbálj.

Menj kutyasuliba, ott le tudják tesztelni, hogy mire van képessége. És ez a fontosabb, nem az, hogy te mit akarsz vele...

2010. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én kutyum semmivel se játszik se labdával se bottal ,nem is érdekli őt is inkább a a szagok kötik le de bent a lakásba se játszik, egy évesen hoztam el egy családtól nekik már nem kellet sztem kölyök korába nem játszokat vele eleget és amikor elhoztam akkor is dobáltam neki minden és nem reagált már 8 éves néha még most is dobok el dolgokat de nem tudom rávenni hogy ide hozza ,ugy hogy sztem amelyik kutya nem reagál erre a dolgokra labda ,bot stb az nem is fog utána én sehogy nem tudtam, rávenni hogy ide hozzon egy labdát vagy egy botot, de én ezt elfogadtam és nem nyüstölöm ezzel ,de azt nagyon szereti mikor én kergetem és akkor tiszta bolond és játékos lesz én így játszok vele :) amúgy milyen fajta kutyád van??
2010. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
spániel-labi keverék. olyan 47cm-s marmagasság. Sportos alkat. Futni szeret, néha úgy sétáltatom, hogy biciklizek ő meg fut mellettem. köszi a tippeket!
2010. szept. 20. 18:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy kutyát lehet apportossá tenni, főleg egy vadászkutya keveréket. Csak jól kell hozzányúlni. Érdekessé kell tenni számára mind az apportot, mind magadat. De ha ez utóbbi nincs meg, akkor más együttműködési feladatokkal is problémák lesznek... Ne add fel és kérjél kutyasuliban v más frizbisektől, flyballosoktól tanácsot élőben ;o)
2010. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de nem tudom mi baj van a kapcsolatunkkal. Én tanítottam szinte mindenre. Szobatisztaság anyáékkal közösen, e tőlem tanult ülni, feküdni, maradás, gyere ide, és láb mellett séta pórázon. Szerintem az a baj, hogy egyedüli kutyaként, ő otthon van egy oylan 3-4 óráig egyedül, mert anyám olyan 10 körül szokott elindulni, én meg olyan fél 2-2 körül érek haza suliból. És hát ott a lakásban gondolom nem sok mindent csinál, alszik bámul ki a teraszajtón, ilyesmi. És mikor kiérünk akkor hű de jó, végre csinálunk valamit,a többi kutya szagát érzem, menjünk ellenőrizzük a réten, van-e új szag, hátha meg kell erősíteni a jelöléseket; értitek. És, gondolom erősen él benne a territoriális ösztön, mivel a lakáson belül nem nagyon zargatják, így a külső területeit kívánja megvédeni. Kutyasuliba szeretném vinni, de a környékünkön csak egy jó kutyasuli van, de az nekem kicsit drága, viszont már gyűjtök rá, viszont maximum tavasz vége felé gyűlik össze, és mindig csak ősszel indulnak tanfolyamok.
2010. szept. 20. 19:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyám napi 8 órát van egyedül, mégis alig várja h EGYÜTT játszunk, amikor hazaérek. Ha el is megy szaglászni, akkoris egyből tettre kész és minden játékra kapható, ha szólok neki -> fontosabb vagyok neki mint bármilyen szag, pedig kopó keverék.

Ha egy gazda nem tudja magára vonni a kutya figyelmét, ott én kapcsolati problémát vélek. Persze a probléma szó alatt nem kell valami hatalmas bajra gondolni. Ebben az esetben nem vagy számára motiváló. Amíg otthon vagytok, ahol nincsenek ingerek ott játszik veled, de amint van valami érdekesebb már nem akar.

Nem sértésnek, hanem segítségnek szántam amit írtam. Gondolkozz el rajta, tedd el magadnak vagy ne is foglalkozz vele. Gondolatindító vélemény csupán, tapasztalatból merítve.

2010. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!