Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem használja az óvodában a...

Nem használja az óvodában a vécét! Hogyan szerettessem meg vele?

Figyelt kérdés
Fél tőle vagy nem tudom mi a baja. Ülve nem ér le a lába, ha fogom, akkor meg nem érzi magát biztonságban. Hazahozza a pisit vagy bepisil. Itthon nincs gond, mert bilizik.
2011. szept. 1. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Otthon tegyétek el a bilit, a wc-hez kapjon sámlit és wc-szűkítőt, így megtanulja, hogy wc-ben kell a dolgát elvégeznie. Az oviban - legalábbis nálunk - gyerek wc-k vannak, amiről még az én kis csöpp lányom lába is leér, ha úgy ül rá (elsőre nem sikerült neki sem, de pár nap alatt megtanulta, hogy lehet biztonságosan ülni rajta).
2011. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az itthoni vécétől visít. A 2. bilit vettük meg, mire hajlandó volt egyáltalán bilizni is. Bokorba se pisil, sehová, csak a bilibe. Egész nap nem pisilt az oviban, visszatartotta.
2011. szept. 1. 13:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem az ovi wc-vel van a hiba, tudtok otthon is gyakorolni. Szép szó, jutalmazás, sok türelem és rábeszélés segíteni fog. A bilibe elhelyezett produktumot pedig vigyétek együtt el a wc-hez, búcsúzzatok el tőle és húzzátok le együtt a wc-t. Valószínűleg fél a wc-től valami miatt, ezt kell szép lassan leküzdeni.
2011. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Most került oviba?

Vigyétek be a bilit. Most túl sok minden új neki, pár hét, és már nem lesz szükség rá.

2011. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
bevinném, ha lehetne. Egyébként viszem, ahová csak lehet.
2011. szept. 1. 18:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezt csinálja :-((((((((( azzal a különbséggel, hogy az itthoni wc-t használja. Sehol máshol nem meri, fél tőlük.

És nekünk sem engedik be a bilit. Az első nap nem figyeltek eléggé oda, mert nem tudtak beszámolni róla, hova pisilt (((és szerintem az udvaron bebújt egy bokorba))), a 2.nap nagy sírások árán az udvari wc-be hajlandó volt, de a bentibe nem. Félve várom a hétfőt!

Még visszanézek később miket írtak mások és te is!

2011. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nálunk azt mondták az oviban, hogy ilyen gyerek még nem volt náluk. De akkor nem egyedi a problémám. Remélem, jövő héten már megszokja az új helyzetet és pisil, mert különben nem járhat.
2011. szept. 3. 08:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
sajnos az óvónők egyre kevesebbet vállalnak be. Nem a gyerekek lettek "hülyébbek", meg furcsábbak, hanem nekik rosszabb az idegrendszerük meg a kitartásuk, hozzáállásuk :-(
2011. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem járhat??? Ez felháboritó szerintem! Ez nem hozzáállás! A fiam meg nélkülem soha nem pisilt/kakilt még sehol, tehát bárhova pisil, de csak velem....ja, és nem iszik pohárból, csak szivószállal. Az ovónő mégis mondta, hogy majd megoldják, vigyem nyugodtan október végén, mikor 3 éves lesz. Segithetnének, minthogy akadékoskodnak.
2011. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok a sorstárs.

Ma délután úgy fogadott az óvónő, hogy a gyerek MÉG addig nem pisilt, nem volt hajlandó. Azt hittem sírok.

Aztán megmondtam a leányzónak, hogy akkor viszont nem viszem játszótérre, ha nem pisil az ottani wc-be. Akkor nagy duzzogva ráült és pisilt. Agyondicsérgette, körbeugráltam, vittem persze játszótérre és egyfolytában mondtam neki milyen büszke vagyok rá. Este már ő mesélte büszkén az apjának milyen bátor volt. Remélem ez "belendíti" őt és holnap már ügyesen csinálja zsarolások nélkül is :-)

2011. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!