Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy zajlik egy altatás?...

Hogy zajlik egy altatás? Végig bent kell lennem?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves kutyusom és szegény már nagyon a végét húzza, előbb utóbb altatni kell. Lehet házhoz hívni az orvost? Vagy jobb ha elviszem a rendelőbe? Ha jól tudom két injekciót adnak, az egyiknél csak alszik, a második állítja meg a szívét, elég csak addig bent lennem, amíg tudatánál van? Nem hiszem hogy végig ott tudnék lenni

2022. júl. 1. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, hogy ez orvosfüggő. Valamelyik házhoz jön, másik nem. Én ennyit tudom, sajnálom a kutyusod, kitartást
2022. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Sok orvos kimegy házhoz.

Kérlek, legyél bent vele végig. Nagyobb szüksége lesz rád, mint valaha.

2022. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

1. Van, aki kimegy, van, aki nem. Én csak olyat választanék, aki kijön, épp elég nagy stressz neked is, nem kell mindezt a rendelőben végigcsinálni.

2. Az 1. injekciónál legyél ott, utána már nem érzékel semmit, nem kell ott lenned. (Én végig ott voltam, de ez egyénfüggő.)

3. Előre tervezd meg, mi legyen a testtel (Nekünk egy ismerős előző nap ásott egy gödröt a kertben:( ) De számtalan lehetőség van.

2022. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Révén hogy elalszik előbb, nem hiszem hogy muszáj bent lenned, mikor a méreginjekciót adjak be. A kutyus nem tudja mi történik vele, szóval nem hinném hogy "szüksége lenne rád", különben is, akkor már alszik. Általában meg lehet kérni hogy házhoz jöjjőn, de be is lehet vinni a rendelőbe. Kérdés hogy utána mi lesz vele. Hallottam már olyanról, hogy a doki nem vállalta azt, hogy gondoskodjon a megfelelő elhelyezésről a késbőbbiekben, amiénknél ezt meg lehet beszélni.
2022. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképp legyél bent vele a végéig, add meg neki ezt az örömöt és ne legyél kérlek önző. Neki te vagy az egész világ, az utolsó pillanatban is téged keresne.. Hidd el érezni fogja hogy a vég közeleg, és veled szeretne lenni. Maradj vele végig kérlek
2022. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Én végig vele szeretnék lenni majd, ha eljön az idő. Volt egy nimfapapagájom, akit műtöttek, az jól sikerült, de utána a megfigyelés alatt félrenyelt, küzdöttek az életéért, felhívtak napközben, nem mehettem el hamarabb munkából, hogy vele legyek, munka után egyből oda mentem, de akkor már nem élt. 9 és fél év alatt nagyon hozzám nőtt, számtalanszor átgondoltam mindenféle opciót azóta, kb egy évvel később lett a kutyám.
2022. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sajnálom a kutyádat, és Téged is! Én az elmúlt év folyamán mentem mindezen keresztül. A mi orvosunk felajánlotta, hogy kijön házhoz, de én egy több emeletes társasházban lakom, tehát nem tudtam volna mit kezdeni utána a kutyával, ezért én bevittem a rendelőbe, és ott elaltatták. Ők kapcsolatban állnak egy hamvasztó céggel, akik elhamvasztották és másnap visszahozták a hamvakat. Választhattam különböző urnák közül. Ennek az eljárásnak a költsége 50.000,- Ft-ba került.

Egyébként végig bent voltam a kutyával, aki szerintem érezte, hogy miért mentünk oda. Én mindvégig beszéltem hozzá, a tekintete végig rajtam függött, végül én zártam le a szemeit. Nekem, és szerintem neki is így volt a legmegnyugtatóbb. Az egész kb. 10 perc volt.

2022. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

A legfontosabb, hogy megkérdezd az orvost, hogy ő hogyan altat. Igen, hivatalosan két injekció: első altat, második leállítja a szívet. Viszont még mindig hallani olyan barbárokról, akik "elfelejtik" az altató injekciót beadni. Szóval inkább előbb kérdezz, minthogy utólag megbánd.


Szvsz jobb házhoz hívni az orvost, ne stresszeld még azzal külön a kutyát, hogy becincálod a rendelőbe. Felénk az is házhoz jön altatni, aki egyébként nem kijárós doki. Megint csak kérdezni kell.


Ha nem akarod végignézni a halálát, legalább addig fogd a kezét, amíg jó mélyen elalszik. Nem mindegy, hogy az az utolsó élménye, hogy idegenek taperolják vagy az, hogy nyugton pihen a karjaidban.


Mivel tervezhető, így gondolkodj el azon, mi legyen a testével. (Mi hamvasztottuk, piszok drága, de mentett kutyus volt, nem akartam kiadni a kezeim közül.)

2022. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Apukám vitte el az egyik szeretett cicánkat hat éve az állatorvoshoz. Sajnos az volt neki az utolsó útja .( gerinctörés, belső sérülések)

Érezte a cica, hogy neki ennyi jutott a földi életből, végső erejével még valahogy visszamászott a kosarába, ott kapta meg az injekciókat. Az elsőnél apu bent volt, simogatta és beszélt hozzá. Mikor már elaludt , akkor kijött . A másodikat már nem tudta volna végig nézni .

2022. júl. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Aaa elküldtem idő előtt .

Szóval mindenképp próbálj meg ott lenni a kutyussal az első injekció hatásáig. Ha lehet , akkor otthon aludjon el örökre .

2022. júl. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!